Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.980
James Blunt

6849_james-blunt-sitting.jpg

James Blunt rođen je kao James Hillier Blount 1974. u vojnoj bolnici u Engleskoj, a kako mu je otac bio pukovnik Britanskih zračnih snaga živio je u Engleskoj, Cipru i Njemačkoj. Kao dijete svirao je klavir i violinu, a sa 14 uz gitaru počeo je pisati i pjesme. I sam je naslijedio ljubav prema zračnom prometu, a iza njega je i bogata vojna karijera. Godine 2002. napušta vojsku i posvećuje se drugoj ljubavi: glazbi. Linda Perry, nekad u 4 Non Blondes i vrsna tekstopisateljica, otvorivši svježe vlastitu izdavačku kuću početkom 2003., čula je njegov demo u posjetu Londonu. Vidjela je ubrzo njegov nastup na jednom festivalu i već za nekoliko dana potpisao je ugovor s Lindom. Iste godine snimio je album, a u listopadu 2004. izašao je na tržište ‘Back To Bedlam’. Sam album najavila je pjesma ‘You’re Beautiful’. Na valu te pjesme, debi album ‘Back to Bedlam’ prodao se u milijunima primjeraka diljem svijeta. Drugi album ‘All The Lost Souls’ objavljen je 2007. Najavio ga je još jedan hit singl ‘1973’, koji je jednostavno poharao sve radio postaje diljem cijelog svijeta. Trenutno se sluša laganica 'Carry You Home'.

Izvor: Nedimovo.blogger.ba




 
Poslednja izmena od urednika:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Nisam neki ljubitelj Blunt-a, ali ima par pesama koje mi se dopadaju, ova je jedna od njih...yes3
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top