Izrada Boot CD/DVD sa već instaliranog sistema ...

Član
Učlanjen(a)
02.01.2012
Poruka
8
Poštovani,
Samo nekoliko dana je prošlo od aktivacije mog korisničkog naloga na ovom forumu. pa ako sam pogriješio temu, molio bih Admina-e, da je prebace na pravo mjesto.

Pročitao sam mnogo korisnih stvari na ovom forumu, ali nigdje nisam našao, uključujući i pretragu na forumu, temu, odnosno tutorijal, koji se bavi objašnjenjem na koji način napraviti instalacioni boot CD/DVD medij sa već postojećeg, instaliranog OS-a. Na koji način, koje fajlove izdvojiti, sa kojim alatima .... Imam licencirani XP Professional instaliran na HD, ali nisam uz njega dobio instalacioni CD/DVD. Serijski broj XP-a, mi se nalazi na kućištu. Računar je kupljen polovan. Već mu je vrijeme da se sistem mijenja i pročisti, pa bih molio sve ljude koji imaju volje i vremena da napišu detaljniji tutorijal na ovu temu. Veoma zahvalan ....
 
Član
Učlanjen(a)
02.01.2012
Poruka
8
Hvala mnogo na tutorijalu,
ali mislim da to nije konkretno ono što mi treba. Treba mi da iz već instaliranog XP-a napravim boot CD/DVD. U tutorijalu, za koji si mi postavio link, se radi o tome da iskopiraš fajlove sa instalacionog CD-a u Nero:

" Pošto ste odabrali sve parametre vašeg bootabilnog CD-a, kliknite na New
i otvorit će se uobičajeni Nerov prozor za pripremu sadržaja CD/DVD-a. U
desnom prozoru otvorite direktorij u kojem se nalazi vaša XP instalacija ,
odaberite sve datoteke kojese nalaze unutar njega te ih prenesite u lijevi prozor."


Meni treba tutorijal u kojem se detaljno opisuje koje fajlove, uz Microsoft Corporation.img, treba da iskopiram iz već instaliranog sistema za pripremu instalacionog CD/DVD-a, i uz pomoć kojih alata (software-a), se to radi ....

Hvala još jednom .... pozz
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Hvala mnogo na tutorijalu,
ali mislim da to nije konkretno ono što mi treba. Treba mi da iz već instaliranog XP-a napravim boot CD/DVD. U tutorijalu, za koji si mi postavio link, se radi o tome da iskopiraš fajlove sa instalacionog CD-a u Nero:

" Pošto ste odabrali sve parametre vašeg bootabilnog CD-a, kliknite na New
i otvorit će se uobičajeni Nerov prozor za pripremu sadržaja CD/DVD-a. U
desnom prozoru otvorite direktorij u kojem se nalazi vaša XP instalacija ,
odaberite sve datoteke kojese nalaze unutar njega te ih prenesite u lijevi prozor."


Meni treba tutorijal u kojem se detaljno opisuje koje fajlove, uz Microsoft Corporation.img, treba da iskopiram iz već instaliranog sistema za pripremu instalacionog CD/DVD-a, i uz pomoć kojih alata (software-a), se to radi ....

Hvala još jednom .... pozz
Zašto bi radio tako nešto, preuzmi sa butabilnu (ISO) sliku Vindovsa i sprži je po gore datom uputstvu.
 
Član
Učlanjen(a)
02.01.2012
Poruka
8
Zašto bi radio tako nešto, preuzmi sa butabilnu (ISO) sliku Vindovsa i sprži je po gore datom uputstvu.

Napisah u prvom postu da imam licencirani XP, koji je, usput rečeno, i aktiviran (provjereno), ali nemam njegov Install disk. Htio bih da napravim sebi install disk da ga imam u rezervi. Serijski broj pomenutog instaliranog XP-a imam na kućištu, a podudara se sa serijskim brojem u sistemu (H_KEY ....... ).
Eto zato.

PS. Ne znam zašto komplikujemo .... ako neko ima tutorijal, hvala do neba, ako nema .... nikom' ništa ....
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Napisah u prvom postu da imam licencirani XP, koji je, usput rečeno, i aktiviran (provjereno), ali nemam njegov Install disk. Htio bih da napravim sebi install disk da ga imam u rezervi. Serijski broj pomenutog instaliranog XP-a imam na kućištu, a podudara se sa serijskim brojem u sistemu (H_KEY ....... ).
Eto zato.

PS. Ne znam zašto komplikujemo .... ako neko ima tutorijal, hvala do neba, ako nema .... nikom' ništa ....

Dovoljno je to što imaš ključ, sistem možeš instalirati sa bilo kog CD-a kasnije samo ubaciš svoj ključ.
 
Član
Učlanjen(a)
02.01.2012
Poruka
8
Evo vidiš da si mi dao korisnu informaciju ...... Hvala ... da li si siguran za to ??

"kasnije samo ubaciš svoj ključ" - zar se ključ ne ubacuje prilikom instalacije ??

Izvini 2dulle malo me zbunjuju neke stvari .....
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Evo vidiš da si mi dao korisnu informaciju ...... Hvala ... da li si siguran za to ??

"kasnije samo ubaciš svoj ključ" - zar se ključ ne ubacuje prilikom instalacije ??

Izvini 2dulle malo me zbunjuju neke stvari .....

Da, ključ se unosi prilikom instalacije. Možeš ga kasnije promjeniti na ovaj način link (u djelu ProductId potrebo je unijeti željeni ključ).
Da, siguran sam
:dtyste: .
 
Natrag
Top