Izmena foruma

Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
Meni je problem da uradim ono nprm.

IMAM NAVI BAR

HOME
FORUM
ABOUT US

i sad kad klikne neko na ABOUT US, treba da ga prebaci na www. tvojdomen .com/aboutus ..... e to nzm :(
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
meni je jedino ovo problem,super sam uradio forum,ali nema sanse da cu opet da ga instaliram od pocetka,jer postoji mogucnost da ceo forum prebaci,bez ikakvog novog instaliranja,treba baza da se prebaci,ali ne znam kako se prebacuje,exportovo sam bazu koja je bila na easy php,ali ngm da je import kako treba na server jer pise neki eror...trebo bi mi detaljan tut,najbolje nesto na youtube,ali ne znam kako....
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
ja sam uspeo da uz pomoc WYSIWYG programa napravim 3-4 web stranice na veoma lak nacin, ali uz puno maste :D moj sajt ali me zeza forum, instalirao sam phpBB i preko WEB FTP-a sam ubacio temu za isti forum i nece kada odem na Admin panel i izaberem opciju Styles nepokazuje mi tu moju temu samo pokazuje prosilver i silver2 .... zna li neko do cega je i kako da resim to :) ... a ja cu odraditi TUT "Kako napraviti svoj web sajt za 60 min. preko WYSIWYG programa"
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
Ja sam ovo resio...sto mi je bio problem,prvo ovo da objasnim pa cu ti reci sta je problem kod tebe jer nemas temu...
Kako da prebacite forum sa localhosta na web server
1.Udjete u Admin panel na localhostu
2.Kliknete na vasu bazu od foruma,primer kod mene se baza zove phpbb3...kada ste kliknuli na nju,idete na export,sve je vec namesteno i kliknete go..
3.Zapakujete vas forum u zip
4.Napravite u public_html novi folder koji se zove forum
5.Uploadujte zipovan folder u forum i onda ga extract
6.Kreirate myslq database....
7.Idete na phpmy admin i kliknete na tu bazu,pa idete import i odaberete vasu bazu koju ste extractovali na komp...
A za ovo sto ti ne radi style,napisacu u sledeci post da se ne guzva ovde...

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Fajlove iz tog style ubacis u forum-->style i napravis novi folder "phpbb3 primer" i tu ubacis.
Udjes u admin panel,kliknes na style,pa pisace ti taj style pa instal
Kada se instalira,kliknes na general pa board settings i odaberes taj novi style...
 
Poslednja izmena:
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
eee . . . sredio sam :D imao sam 4 foldera sa nazivom forum, 3 bila slucajno kreirana, samo 1 bio pravi :D . . . dok nisam to provalio, a sad sve sljaka :D
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
ono gore sto sam napiso mnogo je korisno....jer forum mozes da radis na localhostu za dzabe,nemoras da cekas hosting da zakupis...
 
Natrag
Top