Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

• Hvala svima na 1 900 000+ postova & 500 000+ tema!

Izjednacavanje brzina interneta

Sky

Sky

Član
Evo ovako koristim SBB internet trio paket 150/8

Koristim sbb-ov modem Ubee EVW32C koji je povezan sa mojim ruterom Tenda F3 preko lan kabla (jedan prikljucak u modem drugi u wan)

Brzina preko lan kabla direktno na Ubee je 150/8

Brzina preko tende je 94/8 (wan + lan)

Da li je moguce da se izjednace brzine ubee i tende da kada prikacim dodatni lan na tendu da bude isto 150 kao i direktno sa ubee?

K

kuliakan

Član
Ne bih da se pravim ''pametan'' ali zar je uopšte važno da bude ista brzina, na ovakav protok? Kod mene je 40/5 i više sam nego zadovoljan, a mogu misliti kako fura na 94 i 150 :) Svojevremeno sam imao eksperimantalni paket 300/10 i to je Matrix!
Najbolje je da se konsultujete sa SBB podrškom oko ovoga.

Sky

Sky

Član
Mislio sam da ima neko strucniji, da li uopste moze to da se izvede i koji su to problemi sto ga koci da ide na 150M?

Bazlik

Bazlik

Maksimalna brzina po jednom wan portu na zicama je 10/100Mbps.
Znaci ti posto ti to radi na 90 si u gubitku nekih 10Mbps iz nekih razloga, i ne moze da radi na 150.

E sad, ako to bezicno uspes da povezes, brzina ide do 300Mbps, i sad posto ti od provajdera imas zagarantovano 150 znaci da bi bezicno trebalo da cepa punom parom, ali samo ako je istovremeno zakacen samo jedan korisnika, a ne autobus njih.

Na zice 100, na bezicno do 300.
F3 router has 1 x 10/100 Mbps WAN and 3 x 10/100 Mbps LAN ports.
To je to ako pricamo o istom modelu. E sad ako ne pricamo o istom modelu Tende onda sacekaj drugog ciku da ti objasni bolje.

Sky

Sky

Član
Razog spajanja tende sa ubee je zbog toga sto na ubee jako lose radi wifi...

Hvala Bazlik na odgovoru, e sad jos jedno pitanje gde mogu da nadjem ruter koji ima wan port 10/100/1000 i da ima 2, 3 antene

Y

Yoca

Član
jel mozes da mi napises kako si povezao tendu sa ubee modemom?
treba mi pomoc oko povezivanja.
hvala

Y

Yoca

Član
imam problem jer ne mogu da pristupim tendi.
non stop me prebacuje na ubee.
da li je moguce da mi wifi radi i na ubee i na tendi?
posto planiram tendu da preselim u jednu kucu (lan kablom) a ubee je u mojoj kuci.