Izbrisani podaci sa hard diska nakon kloniranja

Učlanjen(a)
02.01.2020
Poruka
4
Izbrisani podaci sa hard diska nakon kloniranja

Desio mi se veliki problem prilikom kloniranja HD-a. Kloniranje sam radio sa programom AOMEI Backupper. Kad je se zavrsio proces izgubio sam sve podatke sa izvornog diska.Disk koji sam klonirao bio je podjeljen na dvije particije..Disk na koji koji sam klonirao izvorni disk ima podatke samo sa prve particije podatke.Drugu particiju nije klonirao, presnimio podatke.Kad je sve zavrseno izvorni disk trazi da se formatira.Nema nikakvih podataka.Da mi nije sve izbrisano ja bih sad prvu particiju ponovo klonirao sa drugog diska.Posto mi trazi da formatiram HD, ja to ne smije da uradim jer bi trebao nekako povratiti podatke sa druge particije.Zasto se ovo uopste desilo kod kloniranja.Kad je proces okoncan izbacilo da je zavrseno kloniranje i kad sam izasao iz programa vidim da mi pokazuje samo jedan disk i da trazi format.Kako da povratim izgubljene podatke.Da li sad ipak trebam da napravim format pa onda povrat podataka.Molim savjet.Hvala.
 
Učlanjen(a)
02.01.2020
Poruka
4
Desio mi se veliki problem prilikom kloniranja HD-a. Kloniranje sam radio sa programom AOMEI Backupper. Kad je se zavrsio proces izgubio sam sve podatke sa izvornog diska.Disk koji sam klonirao bio je podjeljen na dvije particije..Disk na koji koji sam klonirao izvorni disk ima podatke samo sa prve particije podatke.Drugu particiju nije klonirao, presnimio podatke.Kad je sve zavrseno izvorni disk trazi da se formatira.Nema nikakvih podataka.Da mi nije sve izbrisano ja bih sad prvu particiju ponovo klonirao sa drugog diska.Posto mi trazi da formatiram HD, ja to ne smije da uradim jer bi trebao nekako povratiti podatke sa druge particije.Zasto se ovo uopste desilo kod kloniranja.Kad je proces okoncan izbacilo da je zavrseno kloniranje i kad sam izasao iz programa vidim da mi pokazuje samo jedan disk i da trazi format.Kako da povratim izgubljene podatke.Da li sad ipak trebam da napravim format pa onda povrat podataka.Molim savjet.Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Šta reći a ne zaplakati Brateeeee!!!! :smile::crazy_pit: Kada čitam šta si ti sve uradio i ja bih izgubio podatke to se tako ne radi. Za taj poso što si hteo najbolji je Acronis true image i to kao BOOT disk ili fleška šta ko voli. Znači trebao ti je neki takođe boot partition manager kao Akronisov Disk Direktor ili nešto slično butuješ sistem sa njega napraviš particiju na disku na koji ćeš da kloniraš disk ili prazan prostor iste veličine kao i particija koju oćeš da kloniraš sve zavisi od softvera ja to radim drugojačije i tada restartuješ sistem sa Acronisovim true image boot diskom i izabereš opciju za kloniranje medjutim valja paziti na ono najvažnije a to su boot fajlovi. Ako ti se nalaze u Windowsu onda ti i to može praviti probleme jer tada moraš i u biosu da podesiš koji ti je boot disk da bi ti sistem butovao sa kloniranog diska ili si to mogao da uradiš iz samoga starog windowsa ako imaš iskustvo. Znači napraviš particije na nov disk i izabereš na koju će da kloniraš disk. Samo izaberi u Windowsu opciju da svi fajlovi budu vidljivi znači i nevidljivi fajlovi i onda si i ručno mogao da kopiraš ceo windows sa svim folderima na zadatu particiju. Za probu.......Ono što je najvažnije su boot fajlovi. Zato valja da na početku izabranog boot diska (u biosu) uvek imaš malu primarnu boot aktivnu particiju od nekih 200MB koja ti služi za boot fajlove. Tada ručno kopiraš ceo svoj Windows na drugu particiju i sa EasyBCD samo u meniju dodaš putanju za taj novi windows i restartuješ PC i u boot meniju izabereš taj windows i vidiš šta se dešava da li se učitao ili nije i šta već ako ne radi onda probaš za teškom artiljerijom.....Ovako ti ostaje samo Strelec boot disk sa alatima za vraćanje podataka jer ima više tih različitih alata...pa vidi šta ćeš i kako ćeš. Inače ne smeš da pipneš disk. Možda je potrebno samo partition recoveri pa tek ondak skeniranje diska ako uspe šta da povrati. Zato sam rekao takve stvari se moraju znati inače poslije njanjanja nema više kajanja.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Pokusajte sa programom Easeus Partition Master/recovery da povratite particije na izvornom hard disku.. Ne formatirajte disk.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.762
Mozes da pokusas sa programom GetDataBack ali nikako ne ubacivati fajlove na formatiranu particiju.
 
Učlanjen(a)
02.01.2020
Poruka
4
Mene samo interesuje , ako je prva particija klonirana na drugi disk zasto su se izgubili podaci na izvornom disku. Sve je bilo OK do samog kraja jer na racunaru su prikazane obe particije a kad je izbacilo da je zavrseno uspjesno kloniranje ostao je samo izvorni disk kao kad nije formatiran. Programom za povrat fajlova sam uspio neke vratiti ali se oni ne mogu otvoriti. Ima slucaj da je vise nekih istih dokumenata vracen u jednom fajlu sto mi nedozvoljava da ih otvorim.Koji je program najbolji za povrat originalnih fajlova. Ovo mi je prvi put da sam radio kloniranje i mislio sam da AOMEI Backupper dobar program.Nisam moga vjerovati da se moze zeznuti izvorni disk. Prije bi povjerovao da moze doci do greske na sekundarnom a sto ne bi bila velika steta jer je prazan. Sad sto se desilo, desilo se. Sto kaze JKDforever poslije njanjanja nema više kajanja.Kad bi uspio vratiti neke bitne podatke sa izvornog diska to sto se desilo ne bi mi vise bilo bitno.Formatirao bi disk kako se vise ne bi maltretirao oko ovog problema.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Izbrisala je se izvorna jer je bila opcija prilikom namijestanja da li da brise izvornu particiju. Ti si tu opciju potvrdio i to je to.
 
Učlanjen(a)
02.01.2020
Poruka
4
Ovo sam previdio prilokom koniranja..Nisam obrati paznju na upozorenje:
After perform the operation the existing partitions on the destination disk will be overwritten or deleted so we suggest you beckup them firstly if there are some important data on the destination disk Are you sure to continue the operation.
Zato mi je i izbisan izvorni disk.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ovo sam previdio prilokom koniranja..Nisam obrati paznju na upozorenje:
After perform the operation the existing partitions on the destination disk will be overwritten or deleted so we suggest you beckup them firstly if there are some important data on the destination disk Are you sure to continue the operation.
Zato mi je i izbisan izvorni disk.

To sam ti i rekao, nisi obratio paznju.
 
Natrag
Top