Izbor hard diska

Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
Intresuje me koji hard disk da uzmem za storage (kao externi), da li prednost dajete 3,5" ili 2,5"?
Da li uzeti WD ili Seagate, ili... ?
Veličina samog harda mi nije bitna, jer će svakako u 95% stojati kući i ponekad se priključivati kako bi se ubacili novi fajlovi koji su mi jako bitni, i nesmem nikako da ih izgubim nekim kvarom i slično, tako da i 3,5" dolazi u obzir.
A veličina memorije, od 500GB-1TB.
Ujedno planiram da kupim i rack (fioku), i da ga koristim sa usb 3.0 interfejsom + eSata (ako pronađem takav rack).

Imam već dva harda, ali njih planiram da prodam, zato što je jedan već imao bad sektor (1komad) koji je popravljen tj saniran sa programom, to je hard od 750GB i 3,5". A drugi je 640GB, 2,5", ali je imao puno ciklusa, ne znam ni sam zašto. Oba su Seagate, evo i fotografija.
 

Prilozi

  • 1232.png
    1232.png
    79,2 KB · Pregleda: 13
  • untitled.PNG
    untitled.PNG
    61 KB · Pregleda: 15
Učlanjen(a)
02.06.2015
Poruka
190
Koji god da uzmeš, svejedno je. Najvažnije je da Hard disk čuvaš u normalnim temperaturnim uslovima. Znači, zimi da bude oko 20 stepeni, leti da bude klimatizovana prostorija i trajaće i preko 10 godina.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Intresuje me koji hard disk da uzmem za storage (kao externi), da li prednost dajete 3,5" ili 2,5"?
Da li uzeti WD ili Seagate, ili... ?
Veličina samog harda mi nije bitna, jer će svakako u 95% stojati kući i ponekad se priključivati kako bi se ubacili novi fajlovi koji su mi jako bitni, i nesmem nikako da ih izgubim nekim kvarom i slično, tako da i 3,5" dolazi u obzir.
A veličina memorije, od 500GB-1TB.
Ujedno planiram da kupim i rack (fioku), i da ga koristim sa usb 3.0 interfejsom + eSata (ako pronađem takav rack).

Imam već dva harda, ali njih planiram da prodam, zato što je jedan već imao bad sektor (1komad) koji je popravljen tj saniran sa programom, to je hard od 750GB i 3,5". A drugi je 640GB, 2,5", ali je imao puno ciklusa, ne znam ni sam zašto. Oba su Seagate, evo i fotografija.

Vidi ovako nesto ovo su Wd black varijante!
Ja imam ovu zadnju 1tb Faex vec 3 god i do sad nije bilo nikakvih problema!
Kod:
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=760#Tab3
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Daleko oko toga da će trajati 10 god. WD Black , Red njih imam i drže za sada bez problema. WD Green mi je zveknuo posle 2 god iz čistog mira. Bez upozorenja bez ičeg. Pre podne radio, posle podne - kraj. PC bio upaljen svo vreme. Kao da je čekao da garancija prođe.
 
Učlanjen(a)
24.12.2011
Poruka
8
Ne traju oni vise od 3 do 5 godina od pete je samo pitanje vremena moze da bude crni zeleni crveni plavi kako god sve to isto sranje.Pricam od Western Digital ove ostale marke se mnogo slabije koriste i kupuju kod nas da li je navika ili dobavljaci nemam pojma.
 
Učlanjen(a)
02.06.2015
Poruka
190
Ovo je moj Hard disk na laptopu, star 5 i po godina. Pazite, reč je o prenosnom uređaju. Hard Disk, odnosno laptop se tumbao po torbama, šetao s mesta na mesto, istina nikad mi nije pao. A što je najzanimljivije 5 godina mi je služio kao glavni, za operativni sistem, dok nisam ugradio i SSD. Evo slika govori više od reči.

 
Natrag
Top