IZAIJA 9,5 – SIN = BOG OTAC ???

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada bi Pravoslavna crkva iskljucivo samo verovala u ovo sto je sadrzano u simbolu vere koji ispoveda, to bi bilo dovoljno za spasenje, uz naravno ziva dela predanja i posvecenja.

Ali, licno smatram da je ovaj simbol vere samo plast za mnostvo nebiblijskih elemenata i verovanja unutar Pravoslavlja.

Sto se tice ove teme "SIN = BOG OTAC" Istina o trojedinom Bogu je potpuno biblijska, ali akcenat koji biblija stavlja je na prvom mestu spasenje coveka iz ropstva greha i smrti, a ne na covekovom praznom guglanju o prirodi Bozanskih licnosti, vec prihvatanje plana spasenja koje su tri licnosti kreirale i koje medjusobnom saradnjom sprovode u delo.

Bog Otac je po bibliji zajedno sa Gospodom Isusom i Svetim Duhom nas spasitelj. Isus je to spasenje prakticno sproveo u delo svojom smrcu na krstu i u novozavetnom periodu obavlja sluzbu Prvosvestenika ili posrednika u nebeskoj Svetinji.
Sveti Duh je Hristov zamenik koji na zemlji pomaze coveku da plan spasenja sprovede u delo.

Jedino je Bog mogao da spasi coveka i da ga svojom zrtvom otkupi od greha.
Ako prihvatimo ovu cinjenicu onda prihvatamo i istinu o jedinstvenom Bogu kao zajednici Oca, Sina, i Svetoga Duha.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Јер Син Божији је Светлост од Светлости, који у телу дође.

Reče mu Toma: »Gospodine, ne znamo kamo odlaziš. Kako onda možemo put znati?« 6Odgovori mu Isus:
»Ja sam Put i Istina i Život:
nitko ne dolazi Ocu osim po meni.
7Da ste upoznali mene,
i Oca biste moga upoznali.
Od sada ga i poznajete
i vidjeli ste ga.«

8Kaže mu Filip: »Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!« 9Nato će mu Isus: »Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?«
»Tko je vidio mene, vidio je i Oca.
Kako ti onda kažeš: ‘Pokaži nam Oca’?
10Ne vjeruješ li
da sam ja u Ocu i Otac u meni?
Riječi koje vam govorim,
od sebe ne govorim:
Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. Iv 14 4,12


Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u
krilu Očevu, on ga obznani.
Iv 1,1-18

A ovi, što izmišljaju reči kojih u Pismima nema, samo da bi dokazali svoje "teorije" i "doktrine", hvataju se za glavu kada pročitaju šta Bog kroz usta Izaije proroka govori:

"Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni." Izaija 9,5
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Kada bi Pravoslavna crkva iskljucivo samo verovala u ovo sto je sadrzano u simbolu vere koji ispoveda, to bi bilo dovoljno za spasenje, uz naravno ziva dela predanja i posvecenja.

Ali, licno smatram da je ovaj simbol vere samo plast za mnostvo nebiblijskih elemenata i verovanja unutar Pravoslavlja.

Sto se tice ove teme "SIN = BOG OTAC" Istina o trojedinom Bogu je potpuno biblijska, ali akcenat koji biblija stavlja je na prvom mestu spasenje coveka iz ropstva greha i smrti, a ne na covekovom praznom guglanju o prirodi Bozanskih licnosti, vec prihvatanje plana spasenja koje su tri licnosti kreirale i koje medjusobnom saradnjom sprovode u delo.

Bog Otac je po bibliji zajedno sa Gospodom Isusom i Svetim Duhom nas spasitelj. Isus je to spasenje prakticno sproveo u delo svojom smrcu na krstu i u novozavetnom periodu obavlja sluzbu Prvosvestenika ili posrednika u nebeskoj Svetinji.
Sveti Duh je Hristov zamenik koji na zemlji pomaze coveku da plan spasenja sprovede u delo.

Jedino je Bog mogao da spasi coveka i da ga svojom zrtvom otkupi od greha.
Ako prihvatimo ovu cinjenicu onda prihvatamo i istinu o jedinstvenom Bogu kao zajednici Oca, Sina, i Svetoga Duha.
TKO JE SPASIO
MRTVOGA SINA - G YEHOSHUU?

================================================

1.
TKO je JEDINI Spasitelj?

2.
TKO je
UZVISIO
IZVEO
POSLAO
kao spasitelja SINA - Gospodina Yehoshuu?

3.
TKO je Spasio MRTVOGA spasitelja
SINA Gospodina Yehoshuu?

=============================

1.
SPASITELJ JEDINI = JEDINI BOG OTAC JHVH
=====================================

IZAIJA 43,11
Ja, ja sam JAHVE,
OSIM MENE NEMA SPASITELJA.

IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, JAHVE?
NEMA DRUGOGA BOGA DO MENE; BOGA PRAVEDNOG I
SPASITELJA OSIM MENE NEMA.

HOŠEA 13,4
A ja sam JAHVE, BOG tvoj sve od zemlje egipatske:
DRUGOG BOGA OSIM MENE NE LJUBI!
OSIM MENE NEMA SPASITELJA.
__________________________________________

2.
Bog Jedini Otac JHVH je:
=============================
UZVISIO
IZVEO
POSLAO
kao spasitelja G Yehošuu
--------------------------------------------------------------

DJELA APOSTOLSKA 5,31
NJEGA BOG DESNICOM SVOJOM
UZVISI ZA ZAČETNIKA I SPASITELJA
da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva
IZVEDE BOG PO SVOM OBEĆANJU IZRAELU
SPASITELJA, ISUSA.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je
OTAC POSLAO SINA KAO SPASITELJA SVIJETA.
__________________________________________

3.
Bog Jedini Otac JHVH - Jedini Spasitelj
je spasio MRTVOGA Sina G Yehošuu
kad je SIN umro - USKRSNUVŠI ga

==============================

Jasno rečeno:
========================
DVIJE OSOBE ! !
------------------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC JHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca JHVH =
Gospodin Yehoshua
koji NIJE Bog

jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC - JHVH
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ovdje je tema - ova -
__________________________________


Da li je Izaija 9,6 – proroštvo za G Yehoshuu?
Ako – je! -

GDJE je u NZ

Ispunjenje toga proročanstva?

Gdje su G Yehošuu u NZ zvali:
BOŽE Yehošua SILNI
OČE Yehošua VJEČNI?




U kojem NZ stihu Yehoshui daju TA zvanja?

__________________________________________

Kad je sam G Yehošua reko:

JA SAM BOG SILNI !
JA SAM OTAC VJEČNI !
 
Natrag
Top