IZAIJA 9,5 – SIN = BOG OTAC ???

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
IZAIJA 9,5 – SIN = BOG OTAC ???
======================================

IZAIJA 9,5
Jer, DIJETE nam se RODILO,
SINA DOBISMO; na plećima mu je vlast.
Ime mu je:
Savjetnik divni,
BOG SILNI,
OTAC VJEČNI,

Knez mironosni.
-------------------------------------------------------

Da je Sin G Yehošu = Otac,
propovijedaju TTTejci, i još neki,
i dokazuju Izaijom 9,6.
........................................

ALI –
pri tome sami sebi ruše Osnovu TTT nauka,
i pri tome stvaraju sami sebi i Bibliji - kontradikciju!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Osnova nauka TTT – piramidalna trokutina - kaže

OTAC NIJE SIN
SIN NIJE OTAC!
-----------------------------


115886

-----------------------------

G Yehošua kaže Otac je veći od mene.
Otac je Yehošui glava!

Kako onda mogu biti ISTI?!
---------------------------------------

Najvažnije od svega!

Da li je Izaija 9,6 – proroštvo za G Yehoshuu?
Ako – je! -
GDJE je u NZ
Ispunjenje toga proročanstva?

Gdje su G Yehošuu u NZ zvali:
BOŽE Yehošua SILNI
OČE Yehošua VJEČNI?


U kojem NZ stihu Yehoshui daju TA zvanja?
NEMA niti jednoga stiha takova!

Kad je sam G Yehošua reko:
JA SAM BOG SILNI !
JA SAM OTAC VJEČNI !

Nikad nigdje!
Dapače – jasno se odvaja od Boga Oca JHVH.
-----------------------------------------------------------------------------

Pogledajmo ovaj prijevod - ispravni -
jer nije kontradiktoran kao "oficielni".
Ovako bi Židovi preveli taj stih.
---------------------------------------------

IZAIJA 9,5
Jer nam se rodi
dijete( SIN JEHOSHUA KRIST),
sin (JEHOSHUA KRIST) nam se dade,
i na ramenu svome imat će vlast;
-------------------------------------------------------
i
-------------------------------------------------------
(BOG JEDINI OTAC JHVH)
divni Savetnik, silni Bog, večni Otac,
dade mu (SINU JEHOSHUI KRISTU)
ime
--------------------------
"Knez mira".

----------------------------------------------
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da je Isus Bog jasno je kada se sagleda celina, a ona podrazumeva tri vremenska perioda u Isusovom zivotu.
Isusovu proslost na nebu pre utelovljenja kao jednakog Ocu, vremena nakon utelovljenja kada je preuzeo ljudsko telo i postao manji od Boga Oca i zavistan od njega, i Isusovu sadasnjost na nebu gde je on u ulozi Prvosvestenika ili posrednika pred Ocem.

Dakle, Svi tekstovi koji govore o Isusovoj umanjenosti iliinferiornosti u odnosu na Oca, moraju se sagledati uslovno, zbog okolnosti u kojima se Isus nasao postavsi covek slican nama.

Ipak, biblija govori da je taj i takav Isus u proslosti na nebu bio Bog, da je to bio u vreme svog prebivanja na zemlji, i da je to sada, ali u drugacijim okolnostima.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da je Isus Bog jasno je kada se sagleda celina, a ona podrazumeva tri vremenska perioda u Isusovom zivotu.
Isusovu proslost na nebu pre utelovljenja kao jednakog Ocu, vremena nakon utelovljenja kada je preuzeo ljudsko telo i postao manji od Boga Oca i zavistan od njega, i Isusovu sadasnjost na nebu gde je on u ulozi Prvosvestenika ili posrednika pred Ocem.

Dakle, Svi tekstovi koji govore o Isusovoj umanjenosti iliinferiornosti u odnosu na Oca, moraju se sagledati uslovno, zbog okolnosti u kojima se Isus nasao postavsi covek slican nama.

Ipak, biblija govori da je taj i takav Isus u proslosti na nebu bio Bog, da je to bio u vreme svog prebivanja na zemlji, i da je to sada, ali u drugacijim okolnostima.


Da li je Izaija 9,6 – proroštvo za G Yehoshuu?
Ako – je! -
GDJE je u NZ
Ispunjenje toga proročanstva?

Gdje su G Yehošuu u NZ zvali:
BOŽE Yehošua SILNI
OČE Yehošua VJEČNI?


U kojem NZ stihu Yehoshui daju TA zvanja?
____

Kad je sam G Yehošua reko:
JA SAM BOG SILNI !
JA SAM OTAC VJEČNI !
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li je Izaija 9,6 – proroštvo za G Yehoshuu?
Ako – je! -
GDJE je u NZ
Ispunjenje toga proročanstva?

Gdje su G Yehošuu u NZ zvali:
BOŽE Yehošua SILNI
OČE Yehošua VJEČNI?


U kojem NZ stihu Yehoshui daju TA zvanja?
____

Kad je sam G Yehošua reko:
JA SAM BOG SILNI !
JA SAM OTAC VJEČNI !

Kao prvo, ime SHEM u bibliji predstavlja karakter, i u svim imenima koja su data u starom zavetu da opisu buduceg mesiju Hrista, nisu data kao zalog da ce tom buducem mesiji ta imena biti data na zemlji kao imena koja ce mu nameniti njegovi roditelji Marija i poocim Josif, i po kojima ce ga ljudi prepoznavati.

Ona su data u prorocanstvima da opisu njegovu ulogu u planu spasenja, i samo svojstvo njegovog bica kao vecnog Boga.

Tako se sva imena u Isaiji 9. 6 odnose na njegove uloge u planu spasenja, i njegovo svojstvo ili svojstvo njegovog bica kao vecnog Boga.

A evo jednog prorocanstva koje govori da ce Hristu jedno od tih imena glasiti EMANUILO.

"Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo" ( Isaija 7. 14 )

"A Josif muž njen, budući pobožan i ne htevši je javno sramotiti, namisli je tajno pustiti.
No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od greha njihovih.
A ovo je sve bilo da se izvrši šta je Gospod kazao preko proroka koji govori:
Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina,
i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog" ( Matej 1. 19 - 23 )

Kao sto znamo Hristovo ime koje su mu dali njegovi roditelji bilo je Isus.

Dakle radi se o onome sto sam gore objasnio.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Kao prvo, ime SHEM u bibliji predstavlja karakter, i u svim imenima koja su data u starom zavetu da opisu buduceg mesiju Hrista, nisu data kao zalog da ce tom buducem mesiji ta imena biti data na zemlji kao imena koja ce mu nameniti njegovi roditelji Marija i poocim Josif, i po kojima ce ga ljudi prepoznavati.

Ona su data u prorocanstvima da opisu njegovu ulogu u planu spasenja, i samo svojstvo njegovog bica kao vecnog Boga.

Tako se sva imena u Isaiji 9. 6 odnose na njegove uloge u planu spasenja, i njegovo svojstvo ili svojstvo njegovog bica kao vecnog Boga.

A evo jednog prorocanstva koje govori da ce Hristu jedno od tih imena glasiti EMANUILO.

"Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo" ( Isaija 7. 14 )

"A Josif muž njen, budući pobožan i ne htevši je javno sramotiti, namisli je tajno pustiti.
No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od greha njihovih.
A ovo je sve bilo da se izvrši šta je Gospod kazao preko proroka koji govori:
Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina,
i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog" ( Matej 1. 19 - 23 )

Kao sto znamo Hristovo ime koje su mu dali njegovi roditelji bilo je Isus.

Dakle radi se o onome sto sam gore objasnio.
da ustanovimo

nemaš dokaza za svoje tvrdnje

nemaš zato jer NEISTINE NEMA U BIBLIJI istinitoj
____

prihvati istinu !!!!!!!!!!!!!!!


Pogledajmo ovaj prijevod - ispravni -

jer nije kontradiktoran kao "oficielni".
Ovako bi Židovi preveli taj stih.

---------------------------------------------


IZAIJA 9,5

Jer nam se rodi

dijete( SIN JEHOSHUA KRIST),

sin (JEHOSHUA KRIST) nam se dade,

i na ramenu svome imat će vlast;
-------------------------------------------------------

i
-------------------------------------------------------
(BOG JEDINI OTAC JHVH)

divni Savetnik, silni Bog, večni Otac,

dade mu (SINU JEHOSHUI KRISTU)

ime
--------------------------
"Knez mira".




-----------------
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne nego:

Jer nam se rodi

dijete( SIN JEHOSHUA KRIST),

sin (JEHOSHUA KRIST) nam se dade,

i na ramenu svome imat će vlast;

i ime ce mu biti

divni Savetnik, silni Bog, večni Otac,

"Knez mira".


Dakle, to dete je BOG SILNI, OTAC VECNI, KNEZ MIRA.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ne nego:

Jer nam se rodi

dijete( SIN JEHOSHUA KRIST),

sin (JEHOSHUA KRIST) nam se dade,

i na ramenu svome imat će vlast;

i ime ce mu biti

divni Savetnik, silni Bog, večni Otac,

"Knez mira".


Dakle, to dete je BOG SILNI, OTAC VECNI, KNEZ MIRA.
Da li je Izaija 9,6 – proroštvo za G Yehoshuu?

Ako – je! -
GDJE je u NZ
Ispunjenje toga proročanstva?


Gdje su G Yehošuu u NZ zvali:
BOŽE Yehošua MOČNI
OČE Yehošua VJEČNI?


U kojem NZ stihu Yehoshui daju TA zvanja?


NEMA niti jednoga stiha takova!
----------------------------------------------

Kad je sam G Yehošua reko:

JA SAM BOG MOĆNI
JA SAM OTAC VJEČNI?


Nikad nigdje!
----------------------
Dapače – jasno se odvaja od Boga Oca JHVH.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ODGOVOR:

Kao prvo, ime SHEM u bibliji predstavlja karakter, i u svim imenima koja su data u starom zavetu da opisu buduceg mesiju Hrista, nisu data kao zalog da ce tom buducem mesiji ta imena biti data na zemlji kao imena koja ce mu nameniti njegovi roditelji Marija i poocim Josif, i po kojima ce ga ljudi prepoznavati.

Ona su data u prorocanstvima da opisu njegovu ulogu u planu spasenja, i samo svojstvo njegovog bica kao vecnog Boga.

Tako se sva imena u Isaiji 9. 6 odnose na njegove uloge u planu spasenja, i njegovo svojstvo ili svojstvo njegovog bica kao vecnog Boga.

A evo jednog prorocanstva koje govori da ce Hristu jedno od tih imena glasiti EMANUILO.

"Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo" ( Isaija 7. 14 )

"A Josif muž njen, budući pobožan i ne htevši je javno sramotiti, namisli je tajno pustiti.
No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od greha njihovih.
A ovo je sve bilo da se izvrši šta je Gospod kazao preko proroka koji govori:
Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog" ( Matej 1. 19 - 23 )

Kao sto znamo Hristovo ime koje su mu dali njegovi roditelji bilo je Isus.

Dakle radi se o onome sto sam gore objasnio.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da li je Izaija 9,6 – proroštvo za G Yehoshuu?

Ako – je! -
GDJE je u NZ
Ispunjenje toga proročanstva?


Gdje su G Yehošuu u NZ zvali:
BOŽE Yehošua MOČNI
OČE Yehošua VJEČNI?


U kojem NZ stihu Yehoshui daju TA zvanja?
==================================

ili bude ISKREN i priznaj - TOGA NEMA U ISTINITOJ BIBLIJI
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
TOGA NEMA U ISTINITOJ BIBLIJI

27. Потом рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди неверан него веран.
28. И одговори Тома и рече Му: Господ мој и Бог мој.

Jovan 20 28.jpg

А кад немаш спознају ко је Он (а то долази од Бога), онда се изоставља и искривљује Писмо. Измишљају се нове речи, а изостављају оне "болне":


Јеврејима 1. глава
1. Бог који је некада много пута и различитим начином говорио очевима преко пророка, говори и нама у последак дана ових преко сина,
2. Ког постави наследника свему, кроз ког и свет створи.
3. Који будући сјајност славе и обличје бића Његовог, и носећи све у речи силе своје, учинивши собом очишћење греха наших, седе с десне стране престола величине на висини,
4. И толико бољи поста од анђела колико преславније име од њихова доби.
5. Јер коме од анђела рече кад: Син мој ти си, ја те данас родих? И опет: Ја ћу Му бити Отац, и Он ће ми бити Син.
6. И опет уводећи Првороднога у свет говори: и да Му се поклоне сви анђели Божији.
7. Тако и анђелима говори: Који чини анђеле своје духове, и слуге своје пламен огњени.
8. А сину: Престо је Твој, Боже, ва век века; палица је правде палица царства Твог.
9. Омилела Ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза Те, Боже, Бог Твој уљем радости већма од другова Твојих.
10. И опет: Ти си, Господе, у почетку основао земљу, и небеса су дела руку Твојих:
11. Она ће проћи, а Ти остајеш: и сва ће остарети као хаљина,
12. И савићеш их као хаљину, и измениће се: а Ти си Онај исти, и Твојих година неће нестати.
13. А коме од анђела рече кад: Седи мени с десне стране док положим непријатеље Твоје подножје ногама Твојим?
14. Нису ли сви службени духови који су послани на службу онима који ће наследити спасење?


6. Престо је Твој, Боже, вечан и непоколебљив; скиптар је царства Твог скиптар правице.
7. Љубиш правду и мрзиш на безакоње; тога ради помаза те, Боже, Бог Твој уљем радости више него другове Твоје.


Има у целој Библији, само се бојим да се та тајна не открива онима који своју веру не полажу на Сина, јер без Њега Спасења нема.

16. И, као што је признато, велика је тајна побожности: Бог се јави у телу, оправда се у Духу, показа се анђелима, проповеди се незнабошцима, верова се на свету, узнесе се у слави.


Јер Син Божији је Светлост од Светлости, који у телу дође.


СИМБОЛ ВЕРЕ

Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top