Isusovo prorocanstvo,da li ste culi za njega???

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da li ste culi za Isusovo prorocanstvo???
Ako niste ,evo ga zapisanog u jevandjelju po mateju 24 poglavlje DK prevod.

3 A kad seđaše na gori Maslinskoj pristupiše k Njemu učenici nasamo govoreći: Kaži nam kad će to biti? I kakav je znak Tvog dolaska i kraja veka?
4 I odgovarajući Isus reče im: Čuvajte se da vas ko ne prevari.
5 Jer će mnogi doći u ime moje govoreći: Ja sam Hristos. I mnoge će prevariti.
6 Čućete ratove i glasove o ratovima. Gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve bude, ali nije još tada kraj.
7 Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.
8 A to je sve početak stradanja.
9 Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mog radi.
10 I tada će se mnogi sablazniti, i drug druga izdaće, i omrznuće drug na druga.
11 I izići će mnogi lažni proroci i prevariće mnoge.
12 I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.
13 Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
14 I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.
Mozete ovo poglavlje procitati do kraja,a ja cu pokazati par bitnih misli da je Isus zaista mislio na nesto krupno u buducnosti,
21 Jer će biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta dosad niti će biti;
22 I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranih radi skratiće se dani oni.
.............
36 A o danu tom i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do Otac moj sam.
37 Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
38 Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg,
39 I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
Da li je ovo Isus dao da se zapise zato sto nas voli ili da bi nas lagao???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da li ste culi za Isusovo prorocanstvo???

Zamisli dođe JS na religijsku grupu i da ovakav besmislen komentar, to samo mogu JS i katolici.

Kao da ovde niko ne čita Bibliju nego samo JS.

Pravo farisejstvo, uzdizanje sebe, tako se JS iživljavaju nad tradicionalnim vernicima koji uglavnom ne poznaju Pismo.

Ovo je klasično hranjenje svog velikog Ega.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zamisli dođe JS na religijsku grupu i da ovakav besmislen komentar, to samo mogu JS i katolici.

Kao da ovde niko ne čita Bibliju nego samo JS.

Pravo farisejstvo, uzdizanje sebe, tako se JS iživljavaju nad tradicionalnim vernicima koji uglavnom ne poznaju Pismo.

Ovo je klasično hranjenje svog velikog Ega.

Gresis Tripko,
ljudi su culi i veruju Kremanskom prorocanstvu,pa Nostrodamusovom itd itd,ali pitaj ih ....99% njih pored vas takvih vernika nikada nisu culi za Isusovo prorocanstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
..99% njih pored vas takvih vernika nikada nisu culi za Isusovo prorocanstvo.

Potpuno besmislen odg. osim toga zašto si me citirao ako nisi odg. na moje primedbe.

Pa niko više ne istražuje Bibliju nego adven. vi JS je istražujete formalno, a tradicionalne crkve nikako.

Oni samo čitaju probrane stihove.

Šta mi advent. imamo sa kremanskim proroč. i nostradamusovim.

Za razliku od tebe ja sam dokazao da su tvoje primedbe lažne i besmislene.

Jadna je nauka koju vi zastupate.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Potpuno besmislen odg. osim toga zašto si me citirao ako nisi odg. na moje primedbe.

Pa niko više ne istražuje Bibliju nego adven. vi JS je istražujete formalno, a tradicionalne crkve nikako.

Oni samo čitaju probrane stihove.

Šta mi advent. imamo sa kremanskim proroč. i nostradamusovim.

Za razliku od tebe ja sam dokazao da su tvoje primedbe lažne i besmislene.

Jadna je nauka koju vi zastupate.

Pa hajde neka bude da si ti u pravu.
Molim te objasni meni neukom sta je Isus pricao u mateju 24 glave.
Sta je tu bitno za vas visoko povlascene i prepametne adventiste???
samo mi kazi ,posto ima nekoliko posebnih adventistickih organizacija,kojoj ti pripadas?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa hajde neka bude da si ti u pravu.
Molim te objasni meni neukom sta je Isus pricao u mateju 24 glave.

ajd nam reci nešto što ne znamo.

Sta je tu bitno za vas visoko povlascene i prepametne adventiste???

Ono što vama nedostaje, smisao teksta. Ne kažemi džabe da su JS muslimani u hrišćanstvu.

samo mi kazi ,posto ima nekoliko posebnih adventistickih organizacija,kojoj ti pripadas?

Šta je to bitno, ako nisi u stanju ovde da objasniš šta god sam te pitao.

Samo prepričavaš Bibliju, to može svako ko je pročitao više puta.
 
Natrag
Top