Isus ili Emanuilo?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sta mislite o biblijskom stihu iz isaije 7:14
14 Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo.
dal je isus trebao da dobije ime Emanuilo? Jel se to odnosi na njega?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
"Emanuilo" znači "S nama Bog"

Isus je bio Bog u ljudskom telu koji je došao da prebiva sa ljudima.
"Emanuilo" znači "S nama Bog"

Isus je bio Bog u ljudskom telu koji je došao da prebiva sa ljudima.

hehehe,
ali procitajte kontekst
14 Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo.
15 Maslo i med ješće, dok ne nauči odbaciti zlo a izabrati dobro.
16 Jer pre nego nauči dete odbaciti zlo a izabrati dobro, ostaviće zemlju, na koju se gadiš, dva cara njena.
Tacno je da Emanuilo znaci "S nama je Bog",ali i Elijuj koji je tesio Jova znaci "Bog moj je On" i slicni primeri.
Dal je po vama Isus rodjen kao savrsena beba ili kao gresna beba?
Razmislite pre nego sto odgovorite kad povezete kontekst 15 i 16 stih...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
15 "Maslo i med ješće, dok ne nauči odbaciti zlo a izabrati dobro"

To ne znači da je Isus bio grešna beba ( kako ti kažeš ), već ukazuje na činjenicu da se ljudi rađaju u nesavršenim telima, sa mogućnošću da tokom vremena pogreše.
Bebe ne greše, već se tu u odnosu na Hrista radi o vremenu prelaska iz bebskog u obličje čoveka, i tada dobiti moralnu savest koja vodi čoveka u mogućnost da bira.
Isus nikada nije izabrao zlo, ni kao dečak, ni kao odrastao čovek.

Da se u gornjem tekstu radi o Isusu, potvrđuje i kontekst koji kaže 16 "Jer pre nego nauči dete odbaciti zlo a izabrati dobro, ostaviće zemlju, na koju se gadiš, dva cara njena"

"Ovde se radi o Rimskim carevima koji su vodili okupatorsku politiku prema Izrailju"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
15 "Maslo i med ješće, dok ne nauči odbaciti zlo a izabrati dobro"

To ne znači da je Isus bio grešna beba ( kako ti kažeš ), već ukazuje na činjenicu da se ljudi rađaju u nesavršenim telima, sa mogućnošću da tkom vremena pogreše.
Bebe ne greše, već se tu u odnosu na Hrista radi o vremenu prelaska iz bebskog u obličje čoveka, i tada dobiti moralnu savest koja vodi čoveka u mogućnost da bira.
Isus nikada nije izabrao zlo, ni kao dečak, ni kao odrastao čovek.

Da se u gornjem tekstu radi o Isusu, potvrđuje i kontekst koji kaže 16 "Jer pre nego nauči dete odbaciti zlo a izabrati dobro, ostaviće zemlju, na koju se gadiš, dva cara njena"

"Ovde se radi o Rimskim carevima koji su vodili okupatorsku politiku prema Izrailju"

Pa tvoje neznanje je totalno.
Zar ti mislis da je isus rodjen kao nesavrsena beba,da je imao zle misli???
Ako neko ima zle misli onda nije savrsen,zar ne?,onda je beba bila od ljudi nesavrsena,a ne od savrsenog Boga.
Ali ne radi se ovde o Isusu.Ovo nije bio rodjen Isus ,vec sasvim druga beba koja se zvala Emanuilo.
Исаија 7:
14 Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo.
15 Maslo i med ješće, dok ne nauči odbaciti zlo a izabrati dobro.
16 Jer pre nego nauči dete odbaciti zlo a izabrati dobro, ostaviće zemlju, na koju se gadiš, dva cara njena.
CRO Isaiah 7:16 Jer prije nego dječak nauči odbacivat' zlo i birati dobro, opustjet će zemlja, zbog koje strepiš, od dvaju kraljeva. (Isa. 7:16 CRO)
Јер пре него што дечак научи да одбацује зло и да бира добро,опустеће земља двојице краљева којих се много бојиш.(NW)
WTT Isaiah 7:16 כִּ֠י בְּטֶ֙רֶם יֵדַ֥ע הַנַּ֛עַר מָאֹ֥ס בָּרָ֖ע וּבָחֹ֣ר בַּטּ֑וֹב תֵּעָזֵ֤ב הָאֲדָמָה֙ אֲשֶׁ֣ר אַתָּ֣ה קָ֔ץ מִפְּנֵ֖י שְׁנֵ֥י מְלָכֶֽיהָ׃
(Isa. 7:16 WTT)

Dal si primetio da isaija daje znak Judejskom caru Ahazu koji se uplasio od Jefrema(Izraela) i Sirije? To se obistinilo kad ih je pocistio Asirski car.
U Isaiji 8;18
18 Evo ja i deca koju mi je dao Gospod jesmo znak i čudo Izrailju od Gospoda nad vojskama, koji nastava na gori Sionu.
Ovaj znak je imao takodje dvostruko ispunjenje.
Drugo mnogo vece bilo je na rodjenju Isusa .
dakle Emanuilo je za razliku od Isusa bio gresno dete,dok je Isus bio bezgresno,savrseno.
Dal je za vas Emanulo rodjen kao gresno ili bezgresno dete?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nigde ja nisam napisao "da je Isus rođen kao grešna beba"

Brzo čitaš komentare drugih, i iz toga pripisuješ drugima nešto što nisu napisali.

Veruj slobodno da je Emanuilo neka druga beba ili čovek, nemam ništa protiv ako tako želiš.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nigde ja nisam napisao "da je Isus rođen kao grešna beba"

Brzo čitaš komentare drugih, i iz toga pripisuješ drugima nešto što nisu napisali.

Veruj slobodno da je Emanuilo neka druga beba ili čovek, nemam ništa protiv ako tako želiš.

Dal si zapazio da taj mali Emanuilo nece razlikovati sta je dobro a sta zlo???
Jel takav slucaj bio sa Isusom?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego govori o vremenu kada je beba nesvesna svojih dela i same sebe, i dobija moralnu savest da donosi odluke da čini dobro ili zlo.

Za Isusa u tom bebskom periodu se kaže:

"dok ne nauči odbaciti zlo a izabrati dobro"

To ne znači da je Isus kao beba grešio ( jer bebe ne greše jer nemaju moralnu savest ).
Tu se govori u uopštenom smislu o Isusovom izlasku iz bebskog perioda, u period odrastanja gde će on dobiti moralnu savest da sam odlučuje o svojim postupcima, sa napomeniom da Isus nikada nije sagrešio.
 
Natrag
Top