Istorija Rodžerovih izjava o Novaku

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Istorija Rodžerovih izjava o Novaku
Mnogi ljubitelji tenisa su tokom proteklih osam godina primećivali da postoji animozitet koji Rodžer Federer ima prema Novaku Đokoviću.

Izvor: B92
6851819155605052bd0f3e192089798_w640.jpg
Getty images
P
U poslednjih nekoliko godina, otkako je Đoković suvereni vladar svetskog tenisa, i njihovi odnosi su nešto bolji.

Pojedini teniski stručnjaci smatraju da je Federer od starta prepoznao Đokovićev potencijal i da je zbog toga gajio animozitet prema srpskom teniseru, dok drugi te izjave i ponašanje pripusuju nadmenosti Švajcarca, koji je slične stvari izjavljivao i kada su u pitanju drugi teniseri.

Novak se u sâm vrh svetskog tenisa praktično probio na Mastersu u Montrealu 2007. godine kada je pobedio Rodika, Nadala i Federera, u to vreme trećeg, drugog i prvog igrača sveta.

U finalu je srpski teniser prvi put u karijeri savladao Federera, koji nije bio previše oduševljen njegovom igrom nakon meča.

„Odigrao je dobro. On je jedan od brojnih mladih igrača koji napreduje. Oni su veoma mladi i mnogo uče iz svakog meča. Nije me iznenadio, znao sam kako igra i to je dobra stvar“, rekao je Švajcarac na pitanje da li je Đoković napredovao s obzirom da ga je prvi put pobedio.

Na istoj konferenciji jednog novinara je zanimalo da li Federer smatra da je Đokovićeva igra više slična njegovoj u odnosu na Nadala.

„Ne, ne baš. On igra kao i mnogi igrači na turu. Ostaje na osnovnoj liniji, ima solidan servis. Ali, on nema ništa po čemu se izdvaja. Uvek je prilično predvidiv, što je dobra stvar. Imali smo nekoliko dobrih relija jer se on kreće dobro. Uživam da igram protiv njega.“




Još zanimljiviju izjavu Federer je dao dve godine kasnije, pred polufinalni duel na Mastersu u Majamiju 2009.

„Pobedio sam ga u Monaku, na tom meču je odustao. Ali, dobro je što sam dobio poslednjih nekoliko mečeva protiv njega. U početku, kada je bio mlad, brzo sam pročitao njegovu igru. Uvek sa nestrpljenjem čekam mečeve protiv njega, posebno na velikim turnirima. Volim da igram protiv igrača sa takvim stilom“, rekao je tada Federer.

Iako je dobio prvi set polufinalnog duela u Majamiju te godine protiv Đokovića, na kraju je izgubio, a meč je obeležio nekarakterističan izliv besa Švajcarca koji je sredinom trećeg seta razbio reket iz nemoći posle serije grešaka iz forhenda.






Pre toga, tokom njihovog okršaja u Monte Karlu 2008. imao je sukob i sa Novakovim roditeljima.





Novak je prvu fantastičnu sezonu u svojoj karijeri imao 2011. godine. Na Australijan openu u januaru pobedio je Federera sa 3-0 u polufinalu, a komentator tog meča Tod Vudbridž izjavio je da je Nadal povređen, Federer oboren i da Đoković „preuzima štafetu“ u muškom tenisu.

Na pitanje da prokomentariše tu izjavu posle meča Federer je rekao: „To je prebrzo rečeno. Hajde da o tome pričamo za šest meseci.“

Od tog turnira prošlo je 19 Gren slemova, a Federer je osvojio samo jedan, 2012. na Vimbldonu.




Posle teškog poraza u polufinalu US opena 2011. kada je Đoković spasao dve meč lopte, od kojih prvu fantastičnim riternom, Federer je rekao:

„To je samopouzdanje, da li se šalite? Molim vas. Neki igrači odrastaju igrajući na taj način – gube 5:2 u trećem i onda počinju da ’šamaraju’ lopticu. Ja nikada nisam igrao na taj način. Ja verujem da će se vredan rad isplatiti. Teško mi je da to razumem. Kako je moguće da odigrate tako na meč lopti? Možda on to radi 20 godina, možda je za njega to normalno.“

Federer i Đoković odigrali su u karijeri 42 duela i rezultat je izjednačen. Novak vodi 8-6 kada su u pitanju Gren slem dueli i 3-1 kada su u pitanju Gren slem finala. Ukupno, odigrali su 16 finala i Novak je dobio 10, ne računajući i titulu sa završnog Mastersa 2014. kada se Federer povukao.



 
Učlanjen(a)
21.01.2016
Poruka
114
ili ona kada je reko
ne mogu da vjerujem da moze 4 sata uzastopno istim ritmom prezizno pogadjati
 
Natrag
Top