Ispravljac prazni akumulator

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Juce sam ostavio da se akumulator puni preko ispravljaca ali on ga je skroz ispraznio pa se pitam zasto jer drugi ispravljac ga je normalno napunio.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da nije doslo do greske pri povezivanju kablova? Obrnut polozaj "+" i "-"?
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Mislim da nije , vjerovatno je nesto sa ispravljacom ali ne znam sta bi moglo biti .
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
12
:) pa koji akumulator punis nije sveisto .. i taj punjac koji koristis koliko je ampera .. srazmer 1:10 ide to na 55 amh treba ti 5 A /// punis 12 sati // ako nije ti ispravan punjac struja koja ima koliko toliko u akumulator zatvara ti na trasformatorsko jezgoro kalema ....
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
onaj, ovaj..ce kazati probaj ovo..ono..bez nekog univerzalnog mernog instrumeta i merenja tesko kazati nesto. uzmi ako imas neku sijalicu od automobila na 12v. sto vece snage to bolje. i probaj da je zakacis na punjac. da vidis da li svetli..to je za pocetak..
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
onaj, ovaj..ce kazati probaj ovo..ono..bez nekog univerzalnog mernog instrumeta i merenja tesko kazati nesto. uzmi ako imas neku sijalicu od automobila na 12v. sto vece snage to bolje. i probaj da je zakacis na punjac. da vidis da li svetli..to je za pocetak..

Dobra ideja , hvala na prijedlogu .
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
12
:roll: uzmi elektrolit kondenzator velicine 10 000 mfd i povezi ga na punjac da vidis jel ce da svetli :beee: i bezi sto brze i sto dalje
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
ja ti licno ne bi savetovao ovo. jedino ako oces da imas jez frizuru. ne guraj elektrolitski kondenzator tamo gde ne znas sta radis. ako pogresno prikljucis elektrolitski kondenzator tj. pogresno spojis plus i minus krajeve imaces vatromet. takodje ako elektrolitski kondenzator prikljucis na naizmenican napon lose ti se pise. ili ako sve dobro povezes a stavis elektrolitski kondenzator predvidjen za manji napon isto ti je. booooom. deda spalio djenku. a tek elektrolistki kondenzator od 10.000 mikro prava mala bomba. onako samo napisao..pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
12
ja ti licno ne bi savetovao ovo. jedino ako oces da imas jez frizuru. ne guraj elektrolitski kondenzator tamo gde ne znas sta radis. ako pogresno prikljucis elektrolitski kondenzator tj. pogresno spojis plus i minus krajeve imaces vatromet. takodje ako elektrolitski kondenzator prikljucis na naizmenican napon lose ti se pise. ili ako sve dobro povezes a stavis elektrolitski kondenzator predvidjen za manji napon isto ti je. booooom. deda spalio djenku. a tek elektrolistki kondenzator od 10.000 mikro prava mala bomba. onako samo napisao..pozdrav

pa dobro nisam pucao ovih od 10 samo do 4700 :dance2:haha a ako stavim bipolarni kondenzat sta ce da bude :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
sve je dobro sto se dobrim svrsi..valjda se tako kaze. a za bipolarne kondenzatore..to nije bilo u moje vreme. pozdrav svima. i sto vise elektronike na forumu
 
Natrag
Top