ISPOVEST - SVEDOČENJE BIVŠEG ASTROLOGA (Janja Todorović)

Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Jesi mi ti nekakva pametnica.Moraš malo bolje da poznaješ crkvu božiju i bibliju da bi znao da tu nema nikakvih okova nego je sve zasnovano na čistoj dobrovoljnoj bazi i tamo su ti nacrtani putokazi kojima trebaš ići ako hoćeš.Sam trebaš da uzmeš i provjeriš da li je to tako.E sad ja znam da se tu trebaš odreći većine ovozemaljskih zadovoljština između kojih su i alkoholizam,nevjera,kocka,pohlepa za novcem(koja se nemože utažiti bez obzira koliko imao).Jedina prava zadovoljština je u bogu i porodici.

Poznajem ja crkvu odlicno. Poznajem i njene pripadnike. Poznajem i Bibliju ali ti zato ne poznajes mene (ali pricas o meni); ali nisam ja ovde tema vec ono sto je stavljeno u uvodnom postu. Tacnije, ovde nema teme. Postavljac je ovo postavio kako bi saopstio nesto "publici" koja obitava ovde vise ili manje i to ne sa ciljem da se komentarise vec samo da se skrene paznja na nesto sto on smatra vrednim. Pokusao je cak i sa velikim i malim slovima i bojama da izdvoji sustinu pravdajuci se padom koncentacije ljudi jer je dugacak tekst, psihologijom i tako to ali je zaboravio da je to nametanje tudjeg misljenja jer ne dopusta ljudima da sami vide sustinu vec im je on izdvaja. To je dobro obradjeno u neuro lingvistickom programiranju ljudi - upravljanje tudjim misljenjem. Mozda je to radio nesvesno sto verujem da je tako jer covek misli da je upravu pa se trudi da drugima omoguci da i oni spoznaju tu istinu za koju on misli da jeste istina.



A sada to o cemu pricas i o tome da crkva sve oslobadja i da je sve na svojevoljnoj odluci?! Da, to je manje vise tacno. Tacno je zbog toga sto samo Hristovo ucenje stvarno oslobadja "duh" ega i vodi ga putem "Boga" ali nije tacno zato sto crkva ne daje taj slobodan "duh". Crkva je davno skrenula sa Hristovog ucenja.
Drugo: iz uvodnog posta vidim mentalnu vezu osobe koja pise to. Ona je bila mentalno vezana za astrologiju i njen ego je raso bez obzira sto je mislila da to ipak nije pravi put. Postojala je neka griza savesti zbog toga. U jednom trenutku se je okrenula Bogu i otresla se astrologije. Kada govoris o necemu sa takvom negativnoscu kao sto ona govori o astrologiji, to se zove mentalna veza. Ono za sta nisi vezan, to ni ne kudis niti ga hvalis. Jednostavno ga pustis da bude ono sto jeste. Sada hvali crkvu i uziva u njoj: to je jos jedan oblik veze. Dok se je bavila astrologijom, radila je to iz zadovoljstva jer je mislila da pomaze ljudima. Sada smatra da je pogresila pa se trudi da vrati ljude na drugi put - Hristov put. Ona u zelji da pomogne ljudima uglavnom odmaze. Njeno misljenje se je promenilo (astrologija pa crkva) i trudi se isto tako da sada drugima promeni misljenje. Verujem da ima dobru nameru ali zapravo ona malo pomaze i u jednom i u drugom slucaju. Izgleda da uglavnom steti jer ne dopusta drugima da budu ono sto jesu.

Nisam ja govorio o Hristu i o njegovom ucenju kako se vama cini vec o njenom mentalnom odnosu (to je vezano za psihologiju) prema crkvi. To sto je u njenom mozgu - to je okov. Ranije je bila astrologija a sada je crkva.


I da dodam jos nesto: Posto si pomenuo da se odreknem ovozemaljskih zadovostva, pretpostavljam da ne poznajes budisticko ucenje. Po tom pitanju se hriscanstvo i budizam ni malo ne razlikuju. I u jednom i u drugom slucaju je to neophodno. U hriscanstvu kako bi se dostigao "Bog" a u budizmu kako bi se dostiglo "prosvetljenje". Pa ti vidi sad sta je sta.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
jeste mora da je klanu nindzi kao i ja kako si znao ... os i ti u taj klub Jeremijo iz BG-a ? sta kad se ju je sve to stislo onda je dobar i Bog posto je napisala kako je na sve to zaboravaila ... i sto se mene tice Bog ne postoji al to nije predmet ove teme ...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pokusao je cak i sa velikim i malim slovima i bojama da izdvoji sustinu pravdajuci se padom koncentacije ljudi jer je dugacak tekst, psihologijom i tako to ali je zaboravio da je to nametanje tudjeg misljenja jer ne dopusta ljudima da sami vide sustinu vec im je on izdvaja. To je dobro obradjeno u neuro lingvistickom programiranju ljudi - upravljanje tudjim misljenjem. Mozda je to radio nesvesno sto verujem da je tako jer covek misli da je upravu pa se trudi da drugima omoguci da i oni spoznaju tu istinu za koju on misli da jeste istina.

To o cemu si pisao me podseca na objasnjenje koje je dao Dzejms Rand:izreci mnogo,upakovati u dvosmislen jezik i dopuniti sa sto vise alegorija i simbola.Odatle,oni koji su spremni da poveruju,mogu da izvlace skoro neogranicenu kolicinu znacenja...Izvinjavam se ako sam malo skrenula sa teme. smile3
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ne znam ko je Dzejms Rand ali mislim da to moze biti to o cemu on govori. Ipak, u ovom slucaju, mislim da se ne radi o tome vec o tacno odredjenom znacenju gde tvorac tog teksta ima i preciznu nameru. Namera je po meni stvarno dobra - uputiti ljude na pravi put. Ali u toj silnoj zelji da pomogne zaboravlja da pusti ljude da sami spoznaju svoj put jer se taj put bira uslovljenostima koje su nastale mnogo ranije.
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Poznajem ja crkvu odlicno. Poznajem i njene pripadnike. Poznajem i Bibliju ali ti zato ne poznajes mene (ali pricas o meni); ali nisam ja ovde tema vec ono sto je stavljeno u uvodnom postu. Tacnije, ovde nema teme. Postavljac je ovo postavio kako bi saopstio nesto "publici" koja obitava ovde vise ili manje i to ne sa ciljem da se komentarise vec samo da se skrene paznja na nesto sto on smatra vrednim. Pokusao je cak i sa velikim i malim slovima i bojama da izdvoji sustinu pravdajuci se padom koncentacije ljudi jer je dugacak tekst, psihologijom i tako to ali je zaboravio da je to nametanje tudjeg misljenja jer ne dopusta ljudima da sami vide sustinu vec im je on izdvaja. To je dobro obradjeno u neuro lingvistickom programiranju ljudi - upravljanje tudjim misljenjem. Mozda je to radio nesvesno sto verujem da je tako jer covek misli da je upravu pa se trudi da drugima omoguci da i oni spoznaju tu istinu za koju on misli da jeste istina.



A sada to o cemu pricas i o tome da crkva sve oslobadja i da je sve na svojevoljnoj odluci?! Da, to je manje vise tacno. Tacno je zbog toga sto samo Hristovo ucenje stvarno oslobadja "duh" ega i vodi ga putem "Boga" ali nije tacno zato sto crkva ne daje taj slobodan "duh". Crkva je davno skrenula sa Hristovog ucenja.
Drugo: iz uvodnog posta vidim mentalnu vezu osobe koja pise to. Ona je bila mentalno vezana za astrologiju i njen ego je raso bez obzira sto je mislila da to ipak nije pravi put. Postojala je neka griza savesti zbog toga. U jednom trenutku se je okrenula Bogu i otresla se astrologije. Kada govoris o necemu sa takvom negativnoscu kao sto ona govori o astrologiji, to se zove mentalna veza. Ono za sta nisi vezan, to ni ne kudis niti ga hvalis. Jednostavno ga pustis da bude ono sto jeste. Sada hvali crkvu i uziva u njoj: to je jos jedan oblik veze. Dok se je bavila astrologijom, radila je to iz zadovoljstva jer je mislila da pomaze ljudima. Sada smatra da je pogresila pa se trudi da vrati ljude na drugi put - Hristov put. Ona u zelji da pomogne ljudima uglavnom odmaze. Njeno misljenje se je promenilo (astrologija pa crkva) i trudi se isto tako da sada drugima promeni misljenje. Verujem da ima dobru nameru ali zapravo ona malo pomaze i u jednom i u drugom slucaju. Izgleda da uglavnom steti jer ne dopusta drugima da budu ono sto jesu.

Nisam ja govorio o Hristu i o njegovom ucenju kako se vama cini vec o njenom mentalnom odnosu (to je vezano za psihologiju) prema crkvi. To sto je u njenom mozgu - to je okov. Ranije je bila astrologija a sada je crkva.


I da dodam jos nesto: Posto si pomenuo da se odreknem ovozemaljskih zadovostva, pretpostavljam da ne poznajes budisticko ucenje. Po tom pitanju se hriscanstvo i budizam ni malo ne razlikuju. I u jednom i u drugom slucaju je to neophodno. U hriscanstvu kako bi se dostigao "Bog" a u budizmu kako bi se dostiglo "prosvetljenje". Pa ti vidi sad sta je sta.
Moraš malo bolje da čitaš,rekao sam crkva božija ne misleći tu na zgrade od kamena i cigle,al nije bitno.Ne možemo se i ne smijemo ovako prepucavati jer to nije po božijoj volji,a u budizam i shvatanje istog se nisam upuštao jer sam sasvim zadovoljan sa ovim što imam.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Pa to i jeste najbitnije; da se ti osecas ispunjenim i zadovoljnim. Ako je tako, onda ti drugo uopste i ne treba, niti budizam, niti bilo sta drugo. Jedino mislim da covek moze informativno citati u slobodno vreme kako bi prosirio vidike. A pominjanje crkve bozije je visesmisleno i evo zbog cega: prema svemu sudeci, ti crkvu boziju definises siroko, onako kako i ja mislim da treba da se definise. Ali pojedinci kada govore o crkvi bozijoj, misle samo na pravoslavnu crkvu i to u vecini slucajeva na kontstrukciju tj. zgradu. S obzirom da te ne poznajem, ne znam ni na sta mislis pa sam rekao to sto sam rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
a jbg nisu nindza kornjace :) al naci ce mo i njih ako treba ...
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
za prazninu intelekta

Dakle - misaonim imenicama odgovor na bezpotkovanu prozivku:

ali nisam ja ovde tema vec

ono sto je stavljeno u uvodnom postu. Tacnije, ovde nema teme. Postavljac je ovo postavio kako bi saopstio nesto "publici" koja obitava ovde vise ili manje i to ne sa ciljem da se komentarise vec samo da se skrene paznja na nesto sto on smatra vrednim.
Naziv je upravo taj koji stoji - kao naziv poglavlja u knjizi takođe navedenoj - i nema nikakve veze konkretno samnom.

Iz toga se može primetiti sledeće - da dotična praznina ostade prazna jer ne pročita tekst do kraja... jer da je pročitala a pri tom i da je dovoljno pismena - uočila bi sledeće:
---------------------------------------
Odlomak - poglavlje iz knige:

Pravoslavlje i sekte VI
'ČOVEK JE VIŠI OD ZVEZDA - Astrologija, okultizam, magija i Pravoslavlje


autora tj. onoga ko ju je pripremio - profesora Vladimira Dimitrijevića
----------------------------------------------------------------------
Dale - naziv je upravo takav - ako niste znali - mogli ste guglovati yes3


Takođe -
Ono za sta nisi vezan, to ni ne kudis niti ga hvalis. Jednostavno ga pustis da bude ono sto jeste.
- važi za osobe bez istančanog osećaja za dobro i zlo koje su pri tom još dodatno isključivo okrenute samoj sebi i svom shvatanju ličnog prosperiteta

Naime - vidiš cigančiće kako se uzajamno udaraju kamenjem a nisi im u rodu - i ništa - pustiš ih jel' ? - ccc

Poznajem ja crkvu odlicno. Poznajem i njene pripadnike. Poznajem i Bibliju ali ti zato ne poznajes mene (ali pricas o meni); ali nisam ja ovde tema vec

ono sto je stavljeno u uvodnom postu. Tacnije, ovde nema teme. Postavljac je ovo postavio kako bi saopstio nesto "publici" koja obitava ovde vise ili manje i to ne sa ciljem da se komentarise vec samo da se skrene paznja na nesto sto on smatra vrednim. Pokusao je cak i sa velikim i malim slovima i bojama da izdvoji sustinu pravdajuci se padom koncentacije ljudi jer je dugacak tekst, psihologijom i tako to ali je zaboravio da je to nametanje tudjeg misljenja jer ne dopusta ljudima da sami vide sustinu vec im je on izdvaja. To je dobro obradjeno u neuro lingvistickom programiranju ljudi - upravljanje tudjim misljenjem. Mozda je to radio nesvesno sto verujem da je tako jer covek misli da je upravu pa se trudi da drugima omoguci da i oni spoznaju tu istinu za koju on misli da jeste istina.
Ovde ćemo deo po deo:
Postavljac je ovo postavio kako bi saopstio nesto "publici" koja obitava ovde vise ili manje i to ne sa ciljem da se komentarise vec samo da se skrene paznja na nesto sto on smatra vrednim.
Jedino nisi u pravu za to da saopštavam nešto - jer bi to podrazumevalo moj komentar istog ali ga odmah potom i sam isključuješ - a za ostalo si gotovo u pravu - usled obilja informacija nepravoslavnih shvatanja - nađoh za shodno da - ne publici kako je ti nazva (publika ni meni ni Bogu ne treba - meni da treba bila bi il' u Holivudu ili na estradi, a Bog je jel' te Bog) - već ljudima koji imaju potrebu za takvom vrstom informacija - iste učinim dostupnijim...

Pokusao je cak i sa velikim i malim slovima i bojama da izdvoji sustinu pravdajuci se padom koncentacije ljudi jer je dugacak tekst, psihologijom i tako to ali je zaboravio da je to nametanje tudjeg misljenja jer ne dopusta ljudima da sami vide sustinu vec im je on izdvaja.
ČAk ni moji ''pokušaji'' - kako ih ti nazva - na taj način duhovno slepom ne mogu nametnuti ništa...

Nemam ja šta da tebi, Peri, Đoki ili Miši pravdam - ničim me zadužili niste - a ko jeste - pred njim sam i jasna i obraza čista.

Hvala ti za sledeće:

To je dobro obradjeno u neuro lingvistickom programiranju ljudi - upravljanje tudjim misljenjem. Mozda je to radio nesvesno sto verujem da je tako jer covek misli da je upravu pa se trudi da drugima omoguci da i oni spoznaju tu istinu za koju on misli da jeste istina.
Time si dokazao da makar nemaš zadnje namere to jest - uvideo si da ih nemam ni ja.

Tačnije - boli me briga baš da upravljam bilo čijim mišljenjem - nisam ja neki ''master of puppets'' niti imam takve tendencije i ambicije... - šta više - na isto se gnušam...

Upravo stoga - na one - duboko indoktrinirane lažima i ... kako misliš da je valjano tj. ''korektno'' uticati...

Dal' je veličina fonta i njegova diferencioniranost bojom zaista toliko u domenu ''neuro lingvistickog programiranja ljudi'' ili je pak to termin koji je svrsishodniji učenjaku budućeg vođe sekte?

Pokusao je cak i sa velikim i malim slovima i bojama da izdvoji sustinu pravdajuci se padom koncentacije ljudi jer je dugacak tekst, psihologijom i tako to ali je zaboravio da je to nametanje tudjeg misljenja jer ne dopusta ljudima da sami vide sustinu vec im je on izdvaja.
...
jer covek misli da je upravu pa se trudi da drugima omoguci da i oni spoznaju tu istinu za koju on misli da jeste istina.
Ima ljudi - ako niste znali - koji u muzičkim tonovima raspoznaju spektralne boje, i td. i td...

Tako na primer - ako bih Vam rekla da drveće, trava, i dobar deo prirodnog zelenila u stvari nije zelen već ljubičast - Vama bi to verovatno zvučalo smešno - samo - ne znači niti da je laž niti da je istina...

Zar zaista mislite da pri čitanju dugačkog teksta čitaocima na nivou prevrtanja i gledanja u šolju ne opada koncentracija?

Ili da pak to što ja znam da Nemac drži ribice a pri tom mi svrha postojanja nije lični i materijalni prosperitet nije dovoljno da mislim da sam tu i tamo ponegde u pravu?

Naravno - mene nećete naći u temi budizma kako pljujem po budizmu ili natrčavam na itegritet onoga koji je tu temu postavio - zašto?

Pa čovek ima slobodnu volju i sve dok ne narušava dobrobit drugog živog bića - ima pravo za sebe da kaže da nije poguban po okolinu...

Takođe - ne mislim da je ok samoubicu gledaqti sa strane dok pokušava da svoj samoubilački nakan sprovede u delo - nemo ćuteći i okrećući glavu na drugu stranu... - uprkos slobodnoj volji.

Eto - tu se opet vraćamo na istančan osećaj dobra i zla - da, može se desiti da ostanem bez hrane ali to ne znači da ću u momentima umiranja od gladi zaklati svoga psa kako bih se zasitila...

Samo - kakve to veze sa nečim ovde ima?

Evo - ovako:

Otkud Vi na ovoj temi - šta vas je dovuklo ovde i nagnalo da iznosite vaše lične stavove - kakva Vs je sila na to navela...

Ako Vas ovo ne interesuje - šta ćete ovde?

U mom postu s'vrha - nema moga stava - pa ni sada - a možda se negde slažem sa Vama? - To nećete saznati jer -

Da ste želeli da zaista čujete moje mišljenje i stavove - kontaktirali bi me na PM - tako da sve ovo ostalo predstavlja patetično gađanje terminima u svrsi samodokazivanja eventualne lične superiornosti publici.

Iz sledećeg zaključujemo - ona je potrebna Vama i zadovoljenju Vašeg ega kao i dodatni stimulans u uljuljkivanju u uverenje da ste zaboga ipak Vi za nešto a ne tamo neko u pravu, da ste na pravom putu za koji Vam nije dosta da hodite njime sami već sa afinitetima ka guruizmu - tražite i vrbujete svoje sledbenike čak i na ovakvim temama.

Zaboga - kog pak briga šta Vi ili ja imamo da kažemo - niti ste Vi niti sam ja najpametniji a ni najbolji...

I da se razumemo - čak je i sam Nikolaj Velimirović bio svojevremeno opčinjen Budizmom i Istokom i imao nameru da približi Pravoslavlje i Budizam što više dok mu neka istina nije pukla pred očima...

O tome pak možete saznati više u knjizi:
Staklene oči Indije - Pravoslavlje i duhovnost Dalekog Istoka III - koja se može naći na strani:
http://serbianforum.org/domace-knjige/8462-crkvene-i-duhovne-knjige-pravoslavlje-hriscanstvo-51.html
tj.:
http://serbianforum.org/domace-knji...e-pravoslavlje-hriscanstvo-51.html#post270327

I da se po pitanju zadovoljenja mog ega razumemo - umem da čitam latinicu od 4. a ćirilicu od 5. godine svog života i od tada to svoje umeće - praktikujem...

Bez obzira na silne knjige čak i pro-budističke - koje za života pročitah - ne usuđujem se da kažem niti da poznajem Budizam niti da poznajem Pravoslavlje - mada verujem da sam i jednih i drugih pročitala za svog života daleko više od Vas...

Poznajem ja crkvu odlicno. Poznajem i njene pripadnike. Poznajem i Bibliju ...
Važi ;-)

... ali ti zato ne poznajes mene (ali pricas o meni)
To ste i Vi radili a i ja radim sada - to je rodu kom pripadamo - svojstveno i ko god da ulčestvuje kucajući u bilo kojoj raspravi - nije izuzet od toga..

Nego - sveznajući prepuni ume - ogledalce ogledalce ''tvoje'' - najlepši na svetu što je - O čemu ti pričaš?

Kakvi su to tvoji kvaliteti kao čoveka?

Imaš li prostodušnosti u sebi?

Šta te čini toliko kompetentnim da bi ti neki od nas verovali da si baš ti u pravu?

I tako - da se zna - to što znam da Bog postoji ne znači da sam dobar čovek ili da sam dobar vernik kao ni vernik uopšte...

To što milslim da sam u pravu - ujedno i mislim da niti jedan čovek nije dovoljno čovek da bi znao išta više od tek jedino mu dovoljnog da mu istina bude jasna a to je
- da kao čovek - ne zna ništa...

P.S.: - i samo da se zna - i Tesla je verovao u Gospoda Boga Isusa Hrista - pa kad ti ili ko pak drugi budete na nivou višem od nivoa na kom je jedan Tesla obitavao - javite se da mi nešto što bih vam poverovala - s'opštite.

Tek - kako god - Svako dobro svima - a pogotovu - demonima + i Bog s'vama kao i sa nama
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Odakle da krenem? :) Verovatno necu odgovoriti na sve ali nije ni bitno; sta se setim, napisacu.

Prvo, publici sam stavio pod navodnicima "publici". Sto znaci da jasno mislim na forumase koji obitavaju a ne bukvalno publici. Ali, kao i vecina, citas ono sto pise unutar tebe ali ne i ono sto stvarno pise. Nemoj to da te brine jer 90% stanovnistva tako funkcionise - to je normalno.
Drugo: Ne poznajes sistem kako dualisticki funkcionise mozak pa zbog toga i ne shvatas zbog cega sam napisao da se stvari za koje nisi vezan pustaju da budu ono sto jesu. Dobro i zlo predstavljaju dualizam. Dobro i zlo ne vidi svako na isti nacin. Sigurno je da ljudozderi ne vide nista lose u tome da pojedu coveka, zar ne. To nije zlo. To je obrok kao kada mi pojedemo kokosku. Ali vegeterijanci vide veliko zlo u jedenju kokoske. Malo sam dao jaci primer ali mislim da shvatas poentu. Govorim o tome kako funkcionise covek i kako ga zivot uslovljava da radi nesvesno i da prosudjuje nesvesno. Iz tog razloga se i vezuje i time hvali ili kudi odredjene stvari. Nema to veze sa licnim prosperitetom jer u tom shvatanju o kom govorim nema niceg licnog. Kada budem video cigancice kako se mlate kamenjima uradicu ili necu uraditi nesto. Ja to ne znam jer sada sedim za racunarom a ne gledam cigancice. Ne bavim se pretpostavkama.
Sta je to duhovno slep? Da li je bi to bio svako ko se ne slaze sa onim pisanim? Recimo, moje misljenje za to sto je ona uradila je da je to skroz ok. Zelela je da napusti astrologiju i baci se na crkvu. To je ok. Tu nema niceg loseg a ni niceg dobrog. Radi se o promeni nacina razmisljanja; um joj se promenio. Ali nacin kako prelazi govori da je mentalno vezana i za jedno i drugo. Njen um je okovan. "Slepa je".
Kada govoris o zadnjim namerama, cini mi se da mislis na lose namere?! Pa naravno da ih nemam. Nisam ovde da bih vredjao i protivio se nekome. U tebi takodje ne vidim nikakvu losu nameru. Samo iznosis ono sto mislis da ce pomoci drugima i da je ta filozofija ili religija totalno ispravna. Ja ne zalazim u to da li je ispravna ili ne jer onda dolazimo u sukob misljenja koji je nemoguce dokazati (mada imam stav o tome). Ja se bavim cinjenicama.
Velicina fonta jeste vezana za NLP. Mozes da pronadjes neku knjigu ili odes na neki kurs. Ja sam se malo zabavio time jer budizam uistinu jeste moderna psihologija. Sve sto covek vidi, cuje, oseca, pa cak i ono u sta veruje (kao na primer u Hrista) potice iz uma, mozga. Budizam se bavi proucavanjem toga tako sto posmatras svoj um i vidis zasto stvari vidis, osecas itd. tako kako ih vidis, osecas.
Pri citanju dugog teksta, koncentracija zasigurno pada. Ali to nije razlog da se bilo sta menja u tekstu. Ne bi postojale pauze izmedju casova u skoli da deca mogu da izdrze ceo dan nastavu. Dobra koncentracija se zadrzava samo nekih 40 min. Cak su i budisticke meditacije u trajanju od 40 min (zen) i 45min (theravada). Koncentracija popusta posle toga.
Ja sam ovde jer me ovo interesuje. Bavim se godinama duhovnoscu. Ali ovo nije mesto gde se okupljaju istomisljenici vec ljudi razlicitih misljenja pa tako moras da ocekujes negativne komentare. Ja ne iznosim negativne komentari nego govorim o stvarima kakve stvarno jesu.

Naravno da saopstavas nesto :) Pa ti si stavila uvodni post i to je saopstavanje neceg samo sto ti nisi pisala vec si se poistovetila sa time i prenela to drugim forumasima. Ali nisi predvidela i komentarisanje jer zapravo tu i nema sta da se komentarise. Neko govori o licnom iskustvu i sta tu covek moze da komentarise? Pa to je njeno iskustvo i to je to. Forum je mesto za razmenu komentara a ono sto je postavljeno je vise za neke oglasavacke strane. Ono sto je naziv teme je saopstenje a ne tema za raspravu.
Meni ne moras verovati jer ne iznosim nista u sta treba verovati. Jednostvno sama proveri. Ne kontaktiram te na PM jer ti ovaj tekst nisi izbacila na PM vec u javnost. Komentarisem ono sto si izbacila a ne tebe. U budizmu, obicno u zenu, imas termin "percipiranje uma". Kada se dovoljno dugo bavis umom, mozes biti u stanju da shvatis i kako funkcionise um druge osobe bez obzira sto je prvi put vidis ili cujes. Pa sam ja tako iznosio percepciju tvog uma gde sam i pogodio da nemas losu nameru vec da prenosis ono sto ti smatras vrednim da drugi procitaju.

Dosta vise :) Umoran sam :)

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ne znam da li je Tesla verovao u Isusa jer nisam poznavao Teslu. Inace, to sto je on verovato, to meni ne znaci nista. Njegova stvar. To sto je njegov prosek inteligencije malo veci, to nije nikakvo merilo. Kada pratis nekoga ko je autoritet, kada ga slepo pratis - onda si samo marioneta. Jedna od veoma kvalitetnih Budinih recenica je: "Nemojte verovati ovim recima samo zato sto sam ih ja rekao (Buda), vec ih sami proverite u praksi".
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top