Isplaniran ili spontan zivot?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
5
Neke stvari treba planirati, neke pustiti, sve u svemu, ne valja ni previse jednog, ni previse drugog, zlatna sredina je nesto cemu se uglavnom tezi.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
128
Sta mislite, da li je bolje ziveti isplaniran zivot u kome znate tacno svaki minut i sekund i kada cete sta da uradite ili spontan i neocekivan gde ima puno iznenadjenja ali i rizika....? :)

Svaki čovjek u isto vrijeme živi i jednim i drugim takvim životom. Ne može se sve isplanirati ni ići po planu, niti se može biti potpuno spontan.
Općenito, ovakva pitanja su preslika osnovne dvojnosti in/determinizma, koja jako lijepo nalazi njihovu sintezu u determinističkom kaosu. :friends:

Meni je inače jako zanimljivo kako volimo gledati stvari crno-bijelo, i fokusirati se na jedan aspekt nečega. :) Sve skupa, mislim da treba isplanirati par osnovnih egzistencijalnih stvari i imati zbir čvrstih osobnih principa, a život, koji se ne da skučiti samo u takve stvari i principe, živjeti, stvarati i prihvaćati dinamički, i poput školarca i poput graditelja i poput muzičara.
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Neki događaji su mi isplanirani (vezano za studije, životinje koje imam isl.), ali me uvek raduju spontani potezi. Oni daju čar životu.
 
Natrag
Top