LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da, to je uredu što kažeš, ali problem o kome je ovdje riječ ostaje i dalje. Naime, mi sada ne možemo komunicirati ni sa Alahom niti sa bilo kojim drugim bogom. Ostaju nam jedino "njihove riječi" zabilježene u Kuranu ili Bibliji i samo iz tih riječi sada možemo saznati šta su bogovi govorili. Ako na jednom mjestu stoji: Ubi nevjernika, a na drugom budi milostiv prema nevjerniku, kako to shvatiti i kako se ponašati?
Nekoliko puta sam do sada to rekao, a ponoviću i ovdje. Ako je bogovima bilo stalo da ih razumije svaki njhov stvor ( u što ne sumnjam), zašto svoje smjernice i pravila o vjeri i njenom upražnjavanju, nisu govorili jezikom koji će svako razumjeti?
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
postoji dio u Kuranu koji upravo to obnjasnjava ali sad se trenutno ne mogu sjetiti bilo kako bilo pitanje ti je logicno ali ni sam ne znam zasto je ovako kako je najvjerovatnije Bozija volja a na nama je da to prihvatimo jer nam nema druge,jer ipak mi se nista ne pitamo mi smo postavljeni sa jednim jedinim ciljom :"Ljude i đine sam stvorio samo da bi me obozavali"
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Kakva narcisiodnost, pa ako je i od Boga!

Ja ipak mislim da to nije narciodnost,muslimanka sam i uchila sam Kur'an i znam puno o Islamu . . .Posle ovog zivota nas cheka vechni zivot i ono shto zasluzimo,pa ako budemo obozavali i klanjali se jedinom bogu Allahu s.w.t. On ce nas i nagraditi.Samo se trebamo odreci nekih stvari u zivotu shto uopshte nije teshko.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja ipak mislim da to nije narciodnost,muslimanka sam i uchila sam Kur'an i znam puno o Islamu . . .Posle ovog zivota nas cheka vechni zivot i ono shto zasluzimo,pa ako budemo obozavali i klanjali se jedinom bogu Allahu s.w.t. On ce nas i nagraditi.Samo se trebamo odreci nekih stvari u zivotu shto uopshte nije teshko.

Draga, mellyy! Ti vjeruješ u to što govoriš i to je uredu. Vjeruješ da te čeka nerki drugi život poslije smrti, i da ćeš u tom životu biti nagrađena od Boga prema zasluzi.
Ali, pročitaj malo pažljivije ove božije riječi:
Ljude i đine sam stvorio samo da bi me obozavali"
Ako je Bog stvorio ljude samo da bi ga ovi obožavali, onda on nije stvorio ljude nego robove.
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Draga, mellyy! Ti vjeruješ u to što govoriš i to je uredu. Vjeruješ da te čeka nerki drugi život poslije smrti, i da ćeš u tom životu biti nagrađena od Boga prema zasluzi.
Ali, pročitaj malo pažljivije ove božije riječi:
Ljude i đine sam stvorio samo da bi me obozavali"
Ako je Bog stvorio ljude samo da bi ga ovi obožavali, onda on nije stvorio ljude nego robove.

Pa ja nemam nishta protiv toga shto sam Allahov rob veruj mi,jer dobila sam puno shta od Njega i zahvalna sam na svemu i ja mislim da nikom nebi smetalo biti rob Onome ko mu zeli najbolje i koji ga je stvorio i uvek je sa njim.Ali razumem i tebe naravno:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa ja nemam nishta protiv toga shto sam Allahov rob veruj mi,jer dobila sam puno shta od Njega i zahvalna sam na svemu i ja mislim da nikom nebi smetalo biti rob Onome ko mu zeli najbolje i koji ga je stvorio i uvek je sa njim.Ali razumem i tebe naravno:)

Kontradiktorna si. Kažeš: "...nikom nebi smetalo biti rob Onome ko mu zeli najbolje...", zar u to najbolje spada i ropstvo? Kako neko može želiti drugom najbolje, a pri tome ga držati kao roba?
Ja vjerujem tebi kada kažeš da nemaš ništa protiv da budeš Alahova robinja. To je tvoj izbor. Ali, dozvoli da je životu potrebno više opcija, i da je najljepše kada slobodna čovjekova volja sama odluči koju će opciju izabrati. Nekome se, kao, npr. tebi, sviđa da bude rob. Neko to ne bi prihvatio ni po cijenu života.
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Kontradiktorna si. Kažeš: "...nikom nebi smetalo biti rob Onome ko mu zeli najbolje...", zar u to najbolje spada i ropstvo? Kako neko može želiti drugom najbolje, a pri tome ga držati kao roba?
Ja vjerujem tebi kada kažeš da nemaš ništa protiv da budeš Alahova robinja. To je tvoj izbor. Ali, dozvoli da je životu potrebno više opcija, i da je najljepše kada slobodna čovjekova volja sama odluči koju će opciju izabrati. Nekome se, kao, npr. tebi, sviđa da bude rob. Neko to ne bi prihvatio ni po cijenu života.

Ja nisam rekla da chovek ne sme imati svoju volju samo sam izrazila moje mishljenje sa moje tachke gledishta:) Kao shto sam ja svojom slobodnom vojom odluchila da je za mene najbolje biti u Islamu onda isto tako drugi mogu odluchiti shta zele od svog zivota.Ipak mislim da to ropstvo uopshte nije shtetno niti moze uticati loshe na cjoveka ali poshto mislim da ne znash bash puno u islamu ne shvatash me potpuno ali razumemo se na neki nachin:)
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
ja samo znam da se ne smije nista raspravljati oko neceg sto je Bog naredio bez obzira koja vjera,znaci tako je kako je,ako je tako naređeno to se mora izvrsiti i tacka,eh sad je od osobe do osobe da li se sa tim slaze ili ne,i kada se misli na robstvo misli se na odanost Bogu,jer kad malo bolje pogledamo danas je vece robstvo obaveze koje su nam nametnute od strane ljudi pa na neki nacin robujemo poslu,skoli itd.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ja nisam rekla da chovek ne sme imati svoju volju samo sam izrazila moje mishljenje sa moje tachke gledishta:) Kao shto sam ja svojom slobodnom vojom odluchila da je za mene najbolje biti u Islamu onda isto tako drugi mogu odluchiti shta zele od svog zivota.

Naravno u potpunosti se slažem,svako ima pravo da bira u šta će verovati i kako će verovati,po meni je važno da je vera postojana i čovek istrajan u svojoj veri :)

A što se robstva tiče svako ga tumači na drugačiji način.
 
Natrag
Top