Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ništa se ne može na prečac razumeti. Ovo su složena pitanja a opet u isto vreme i jednostavna. Jednostavno je u onome što možemo razumeti a to je recimo pitanje slobodne volje i da svako ima istu. Nama u principu ne treba da razumemo u potpunosti ove složenije stvari da bismo uspostavili pravilan odnos sa Bogom. Važno je da gradimo dalje. Postepeno, ne može se sve odmah razumeti. I niko ne zna sve. Stvari se postepeno i strpljivo otkrivaju.
 
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
107
Ništa se ne može na prečac razumeti. Ovo su složena pitanja a opet u isto vreme i jednostavna. Jednostavno je u onome što možemo razumeti a to je recimo pitanje slobodne volje i da svako ima istu. Nama u principu ne treba da razumemo u potpunosti ove složenije stvari da bismo uspostavili pravilan odnos sa Bogom. Važno je da gradimo dalje. Postepeno, ne može se sve odmah razumeti. I niko ne zna sve. Stvari se postepeno i strpljivo otkrivaju.
Pa ja to pitam, gde je granica ljudske i Bozije volje u nekim događajima, gde je granica ljudskog poteza i Bozije providnosti? Ako imamo svoju volju, kako onda Bog zna sta cemo učiniti?

Hvala ti na pokusaju, i ugodnom razgovoru, ali i dalje ostaje dilema s pocetka razgovora.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako imamo svoju volju, kako onda Bog zna sta cemo učiniti?

Njegovo sveznanje nikako ne ukida našu slobodnu volju, jer On zna kako ćemo je koristiti.

Hvala ti na pokusaju, i ugodnom razgovoru, ali i dalje ostaje dilema s pocetka razgovora.

Nema na čemu. Ako šta mogu još, uvek i vrlo rado. Samo moramo konkretizovati stvari da bi bilo jasnije šta se tačno želi razumeti. Kao ovo gore što si lepo konkretizovao. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovako. Mislim da Bog postoji. I da ima razumno objašnjenje i oko ovog pitanja. Ali, ja ne mogu da dođem do njega. A očito je da odgovor ni drugi ne znaju.
Bojane promasio si temu,ovde se prica o islam
Pa ja to pitam, gde je granica ljudske i Bozije volje u nekim događajima, gde je granica ljudskog poteza i Bozije providnosti? Ako imamo svoju volju, kako onda Bog zna sta cemo učiniti?

Hvala ti na pokusaju, i ugodnom razgovoru, ali i dalje ostaje dilema s pocetka razgovora.
Rim. 1
19 Jer šta se može doznati za Boga poznato je njima: jer im je Bog javio;
20 Jer šta se na Njemu ne može videti, od postanja sveta moglo se poznati i videti na stvorenjima, i Njegova večna sila i božanstvo, da nemaju izgovora.
21 Jer kad poznaše Boga, ne proslaviše Ga kao Boga niti Mu zahvališe, nego zaludeše u svojim mislima, i potamne nerazumno srce njihovo.
22 Kad se građahu mudri, poludeše,
23 I pretvoriše slavu večnog Boga u obličje smrtnog čoveka i ptica i četvoronožnih životinja i gadova.
24 Zato ih predade Bog u željama njihovih srca u nečistotu, da se pogane telesa njihova među njima samima;
25 Koji pretvoriše istinu Božiju u laž, i većma poštovaše i poslužiše tvar nego Tvorca, koji je blagosloven va vek. Amin.
26 Zato ih predade Bog u sramne slasti; jer žene njihove pretvoriše putno upotrebljavanje u besputno.
27 Tako i ljudi ostavivši putno upotrebljavanje ženskog roda, raspališe se željom svojom jedan na drugog, i ljudi s ljudima činjahu sram, i platu koja trebaše za prevaru njihovu primahu na sebi.
28 I kao što ne marahu da poznadu Boga, zato ih Bog predade u pokvaren um da čine šta ne valja,
29 Da budu napunjeni svake nepravde, kurvarstva, zloće, lakomstva, pakosti; puni zavisti, ubistva, svađe lukavstva, zloćudnosti;
30 Šaptači, opadači, bogomrsci, siledžije, hvališe, ponositi, izmišljači zala, nepokorni roditeljima,
31 Nerazumni, nevere, neljubavni, neprimirljivi, nemilostivi.
32 A neki pravdu Božiju poznavši da koji to čine zaslužuju smrt, ne samo to čine, nego pristaju na to i onima koji čine.
Slicno je i u Islamu ,razne podele.suniti i siiti itd itd...
 
Učlanjen(a)
27.12.2022
Poruka
3
Radi se o poznatom historijskom događaju kada su Bizantinci doživjeli poraz od strane Perzije 614. godine po Isau, a.s.. Muslimani su bili ožalošćeni zbog toga, a mušrici su se radovali tako da su govorili: "Bizantinci tvrde da su oni sljedbenici objavljene Knjige, pa su ih medžusije (obožavaoci vatre) porazili. Vi tvrdite da ćete nas pobijediti Knjigom koja vam se objavljuje, ali ćemo mi vas poraziti kao što su i Perzijanci porazili Bizantince." Nakon toga su objavljeni ovi ajeti u kojima Allah nagovještava pobjedu koja će se dogoditi za nekoliko godina (fi bid'i sinin). Riječ "bid'un" u arapskom jeziku označava broj između "tri" i "devet". Pojedini mušrici su se kladili sa Ebu Bekrom oko toga da li će se ostvariti ovaj nagovještaj...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Radi se o poznatom historijskom događaju kada su Bizantinci doživjeli poraz od strane Perzije 614. godine po Isau, a.s.. Muslimani su bili ožalošćeni zbog toga, a mušrici su se radovali tako da su govorili: "Bizantinci tvrde da su oni sljedbenici objavljene Knjige, pa su ih medžusije (obožavaoci vatre) porazili. Vi tvrdite da ćete nas pobijediti Knjigom koja vam se objavljuje, ali ćemo mi vas poraziti kao što su i Perzijanci porazili Bizantince." Nakon toga su objavljeni ovi ajeti u kojima Allah nagovještava pobjedu koja će se dogoditi za nekoliko godina (fi bid'i sinin). Riječ "bid'un" u arapskom jeziku označava broj između "tri" i "devet". Pojedini mušrici su se kladili sa Ebu Bekrom oko toga da li će se ostvariti ovaj nagovještaj...
Kome pises,i o cemu pises?
Jel pises o islamu ili ratnim bitkama?
Ovo je tema o islamu ,pa se drzi teme,
Ko je Alah,kako je stvorio Zemlju?,sta je napisano za Mesiju?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Priča da čovek ima slobodnu volju je obična laž. Čovek ima samo iluziju slobodne volje kojom ga hrane ti što ga lažu da ima slobodnu volju. Inače moje su me knjige navele da pročitam zašto se Ibilis (Lucifer u Quranu) pobunio protivu Allaha?

Tako mi Allaha da sam bio na njegovo mesto ja bih počinio isti "greh" kao i on i postao Šejtan tako mi Šejtana ali iz različitoga razloga nego on ali bi rezultat bio isti. Doduše on nije ni moga da zna za drugačiji razlog ali je to nebitno. Naravno da sam Ljucifer ne bih se ugledao na njega. Samo ludjak može da ima takvu ambiciiju.

Šta je bilo, Allah je stvorio ljudski par i tražio od Andjela da im se poklone i Ibilis je odbio: "Zar ja da se klanjam čoveku koji je stvoren od blata..." I odbio je Allaha. Jedino što bi ja rekao: "Ako toliko voliš ljude Allahu ti im se pokloni prvi pa ću im se i ja pokloniti." Ali učesnici u Quranu nijesu bili toliko inteligentni pa da vidimo pravi dijalog i Veliku Debatu kako bi to rekla sestra Wajat.

Sve u svemu odbio je i postao Šejtan tako mi Šejtana. Medjutim to da li su od blata ili pleve pravljeni uopšte nije bitno za klanjanje. Pravi razlog je da ljudi nijesu imali zasluge zašto bi im se bilo ko poklonio. Kada bi trebalo da se pokloniš Hitleru da li bi mu se poklonio ili bi odbio? Dok recimo Nikoli Tesli ili Budi bih se sigurno poklonio.

Uostalom to klanjanje je tako besmisleno i golema taština i sujeta koja samo pumpa nečiji EGO kao da ionako njihov nije već veliki. Eto ja na primer sada pomislim da mi se pokloni Bog iz obe knjige sa svim svojim andjelima je li bilo vredno? Nikakva korist od toga nego vi vernici da molite Boga i iz jedne knjige i druge knjige da mi umesto njihovih klanjanja udele koju kilu u zlatu i u dijamantima umesto da mi se klanjaju. Sa klanjanjem ne umem da radim, dok sa zlatom i dijamantima umem a oni mi trebaju. :) Uostalom je božiju ljubav pišem samo u obliku kilo zlata i kilo dijamanata. Pošto nisam dobio ništa od toga nisam dobio ni Božije ljubavi a njihovo klanjanje mi ne treba. Nemam taštinu i sujetu nemam Ego baš me briga ko će od vas sa foruma da sedi sa Hristove leve i desne strane za razliku od Zavidejevih sinova. To sedenje sa Hristove desne i leve strane je uostalom takođe taština i sujeta koja za razliku od ove zemaljske, traje vječito. Vreme teče čak i Bogu a "Tamna Strana Sile" :give_r::give_r::give_r: ima uvek vremena i strpljiva je...;):cool::)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Muhamed (Kuran): Hulitelji su oni koji govore: “Allah je Krist, sin Merjemin.” Ali Krist reče: O sinovi Israilovi! Allahu, i mome i vašem Gospodaru, obožavajte se.” Ko Allahu druge bogove pridruži, Allah će mu Džennet zabraniti i vatra će mu boravište biti. Zločincima neće biti nikoga da pomogne. Hulitelji su oni koji govore: Allah je jedan od trojice u Trojstvu, jer nema boga osim jednoga Boga. Ako oni ne odustanu od svoje riječi (o bogohuljenju), doista će teška kazna zadesiti bogohulnike među njima.

Kao što vidite, Jovan je muhamedanac, musliman, i sada mu je otprilike kao pederima, htio bi se autati, a nije baš jednostavno.

Jovan nikada i nije vjerovao Isusu niti Isusovim apostolima niti Isusovoj crkvi, zato sam ga i pokušavao 'trznuti' na subotarsku ahilovu petu, a to je Ellen White. Pa sam ga pitao nekoliko puta - Zašto čovječe? Pa ako ne vjeruješ ni Kristu ni Kristovim apostolima ni Kristovoj crkvi, koji svjedoče da je Krist pravi Bog jednak Ocu i Duhu Svetom, zašto čovječe odbacuješ ono što je deklarirala Ellen White i o Kristu i o muhamedanstvu??? A evo što je o muhamedanstvu, baš vezano za ovo, napisala Ellen White:

Ellen White (THM, 1892.)“Spasitelj je rekao: ‘Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu. A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.’

Muhamedanstvo ima svoje pristalice u mnogim zemljama, ali njegovi zagovornici niječu Kristovo božanstvo. Hoće li ova vjera biti propagirana, a zagovornici istine propustiti očitovati žarku revnost da obore ovu zabludu i poučavaju ljude o preegzistenciji jedinog Spasitelja svijeta?

O kako su nam potrebni ljudi koji će istraživati i vjerovati Božjoj riječi, koji će Isusa predstaviti svijetu u njegovoj božanskoj i ljudskoj naravi, objavljujući sa snagom i u demonstraciji Duha, da 'nema drugog imena pod nebom danog među ljudima, po kojem se možemo spasiti.”
-------------------------------

Jedan subotar s ovoga foruma, Jovan Prezviter, odlučio je preći na muhamedansku vjeru. Što mislite, što je prevagnulo da se između proročice Ellen White i proroka Muhameda odlučio za Muhameda?
 
Natrag
Top