iphon 6 brzo praznjenje baterije

Član
Učlanjen(a)
22.05.2012
Poruka
44
- imam iphone 6 od 16gb na njemu je instaliran ios 11 (predzadnja verizija) mislim da je trenutna 11.1.2, ali se telefon veoma brzo prazni, bez korsicenja izdrzi 5-6h. jednom mi se Ugasio i nije hteo da puni, zamenio sam bateriju i stavio novu, telefon se upalio ali je i dalje veoma brzo trosio bateriju...kao da negde vuce bespotreno struju iz baterije

-kad napunim telefon do 100% i skinem ga sa punjaca, ostavim preko noci i ne koristim telefon, ujutru je procenat baterije pao na 40%, na telefonu nemam nikakvih aplikacija (facebook, instagram, viber, whatsup.) ima samo one njegove. Iskljucio sam na nekim aplikacijama lokacijske usluge (kao npr. book, tv, notes....)

- u postavkama baterije sam proveravao vreme koje baterija trosi za vreme koriscenja i za vreme spavanja, sve to normalno funkcionise...dok ga ne koristim broj sata, minuta raste normalno, kako treba (testirao sam tako sto zapisem vreme kad ga stavim u vreme spavanja, ne koristim 5 minuta...tih 5min se doda na vreme spavanja) dok spava nema da koristi neke aplikacije i da to trosi batereij.

-takodje u postavkama baterije proverim koji proces koriscenja ima najveci procenat potrosnje, kod mene je to SETTINGS sto je po meni malo nelogicno...imam jos dva iphona na njima je settings nivo potrosnje svega 3-5%, a na ovom je bilo 45%, sledeca stavka po potrsonji bio je HOME Screeen tako nesto..oko 30%

Citao sam nesto na interenetu, i kazu da je verovatno U2 Chip? da li je neko imao slican problem sa svojim iphone telefonom

neznam da li da porbam ponovo da ubacim novi ios, mozda ovaj sto je sad u mom telefonu ima gresku...da vidim da nije softverski problem...ako se i dalje isto ponasa onda je verovatno hardverski (tj. taj U2 cip)
 

ibs

Učlanjen(a)
02.07.2010
Poruka
2
- imam iphone 6 od 16gb na njemu je instaliran ios 11 (predzadnja verizija) mislim da je trenutna 11.1.2, ali se telefon veoma brzo prazni, bez korsicenja izdrzi 5-6h. jednom mi se Ugasio i nije hteo da puni, zamenio sam bateriju i stavio novu, telefon se upalio ali je i dalje veoma brzo trosio bateriju...kao da negde vuce bespotreno struju iz baterije

-kad napunim telefon do 100% i skinem ga sa punjaca, ostavim preko noci i ne koristim telefon, ujutru je procenat baterije pao na 40%, na telefonu nemam nikakvih aplikacija (facebook, instagram, viber, whatsup.) ima samo one njegove. Iskljucio sam na nekim aplikacijama lokacijske usluge (kao npr. book, tv, notes....)

- u postavkama baterije sam proveravao vreme koje baterija trosi za vreme koriscenja i za vreme spavanja, sve to normalno funkcionise...dok ga ne koristim broj sata, minuta raste normalno, kako treba (testirao sam tako sto zapisem vreme kad ga stavim u vreme spavanja, ne koristim 5 minuta...tih 5min se doda na vreme spavanja) dok spava nema da koristi neke aplikacije i da to trosi batereij.

-takodje u postavkama baterije proverim koji proces koriscenja ima najveci procenat potrosnje, kod mene je to SETTINGS sto je po meni malo nelogicno...imam jos dva iphona na njima je settings nivo potrosnje svega 3-5%, a na ovom je bilo 45%, sledeca stavka po potrsonji bio je HOME Screeen tako nesto..oko 30%

Citao sam nesto na interenetu, i kazu da je verovatno U2 Chip? da li je neko imao slican problem sa svojim iphone telefonom

neznam da li da porbam ponovo da ubacim novi ios, mozda ovaj sto je sad u mom telefonu ima gresku...da vidim da nije softverski problem...ako se i dalje isto ponasa onda je verovatno hardverski (tj. taj U2 cip)

Pozdrav,

da li mi mozes reci da li je nova baterija koju si stavio orginalna apple baterija?
Ukoliko nije u pitanju može biti losa nova baterija. Inace ukoliko se pokaze da imas problema sa plocom. Prodaj sto prije iPhone koji koristis dok jos radi i kupi si drugi u boljen stanju.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2012
Poruka
44
nije original baterija..ali je nova....telefon je prodat i kuljen iphone 6 plus
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
@beckhamsv

Nije samo telefon ugrozen lepotane nego i tvoje zdravlje ako
drziz ukljucen wi-fi na telefonu non-stop, narocito nocu dok spavas.
Ne moz pojmiti koju emisiju zracenja indukuje u etar, ko radar,
..a o pojmu potrosnje energije i da ne raspravljamo.
Ljudi umiru od toga, pa dobro oni su potrosni materijal i tako dalje.

Ako nije wi-fi u pitanju onda imas neku alikaciju koja te kove i salje podatke,
okolo nekome ili pak rutovan kernel, sto ruku na srce i nije za cudjenje.


Za test ukljuci avionski mod preko noci i vidi sta se desava ujutru.
(disejbluj wi-fi i disejbluj dobijanje automatskih poruka sa aplikacija
instaliraj task manager za iphone i gledaj sta se desava tu.)

Meni skoro umro komsija u 55, zdrav ko suza. On je nosio to na usima
ko urva sarene mendjuse. Licno mislim da je primio smrtonosnu dozu od
wi-fi zracenja. Ljudi koji rade na radaru mora dnevno da popiju litar mleka, a
takodje i jod tablete da bi zastitili zlezdu od ubrzanog propadanja.
Ajd, valda ce prezivis nekako i sa tim novim, vidimo se ..nekad.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2012
Poruka
44
ne razumem bas ovakav tvoj odgovor ali ok...svuda oko nas sada imas wifi...tako da nije samo kod mene u kuci...nego svuda oko nas gde izadjemo..toliko wifi signala na svakom koraku...tako da se od toga ne mozemo zastititi nikako...

stavljao sam telefon u avio modu, sve iskljucio...isto se prazinio..verovatno je problem bio na onom u2 cipu koji regulise praznjenje i punjenje telefona..

ajd pa se vidimo...kako kazes
i iskljuci wifi pre nego sto legnes
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ako meni ne verujes odi na youtube pa pronadji snimke kako
ljudi kuvaju jaja sa zracenjem iz mobilnog. Ima i par knjiga koje su
napisali ljudi, sa sve slikama koje mutacije na mozgu izaziva mobilni.

Istina je da smo okruzeni signalima, ali je istina da se doza primljene
radijacije menja od daljine emitovanja do tebe koji stojis na 5 metra ili
si pak nakacio mobilne na glavi kao repetitor.

Ako ne verujes ni u ovo uzmi jedan konopac i vezi jedno dva tri mobilna oko
glave i podesi ih da zovu jedan drugog, a zatim legni u krevet jedno dva sata
i ako sve protekne po planu dozivis masovno propadanje mozdanih stanica.
Neka vrsta svojevrsnog samoubistva.

Ajde da se vratimo na temu, sto se tice ovog cipa sto si spomenuo i to je
moguce. Cak je moguce da na ulaznom delu gde se puni mobilni, da je upao neki
predmet koji prespaja kontakte i prazni telefon i tako dalje.


I sledeci put kad postavis temu, izbaci malo taj cinizam,
dovrsi temu kulturno isto tako kao sto si je i zapoceo.
Kazes hvala drugari, taka i taka stvar i pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2012
Poruka
44
temu sam opisao mislim detaljno..i mislim da je korektno..ali sve ok...ne razumem zasto si i odgovarao na temu...ako mislis da nije korektna...nikakav cinizam niti bilo kakva provokacija..
ali hvala u svakom slucaju
 
Natrag
Top