Invalid server certificate - pomagajte

Član
Učlanjen(a)
04.09.2012
Poruka
47
Ljudi pozz, kad pokusam da udjem na Twiter izadje mi invalid server certificate,koristim operu,probao sam i na chrome isti slucaj, citao sam po forumima kao to je zbog datuma i vremena ,meni u donjem desnom uglu stoji tacno vreme i datum , kako mogu ovo da resim ?Evo sta izadje :
You attempted to reach twitter.com, but the server presented an invalid certificate.
You cannot proceed because the website operator has requested heightened security for this domain.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Ljudi pozz, kad pokusam da udjem na Twiter izadje mi invalid server certificate,koristim operu,probao sam i na chrome isti slucaj, citao sam po forumima kao to je zbog datuma i vremena ,meni u donjem desnom uglu stoji tacno vreme i datum , kako mogu ovo da resim ?Evo sta izadje :
You attempted to reach twitter.com, but the server presented an invalid certificate.
You cannot proceed because the website operator has requested heightened security for this domain.


Jesu li nadograđeni web browseri odnosno pretraživači...Jeli zadnja verzija Opere odnosno Chrome-a....
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Hajde sad polako, koji OS, od kada je to pocelo da se dogadja, jesi cistio cache pretrazivaca, i da li si azurirao OS i preuzeo ovaj knowledge base sertifikat KB931125 (mozes ga naci pod Update History) za SSL/TLS, to je poslednja zakrpa za bezbednost SSL-a izasla u novembru 2013 godine.
Pretrazivac ti je sigurno ponudio skriptu za nov sertifikat, i imas ponudjeno Approve i Cancel i pise koja je zakrpa enkripcije.
Dakle twitter.com je zatrazio pojacanu bezbednosnu enkripciju sa servera (obicno je 256-bit) i ponudio da je integrise, odnosno instalira u pretrazivac i samo kliknes na Approve i sve je reseno.
Posto su nova Opera (verzije od 15 pa na dalje) i Chrome na istoj bazi Chromiuma, bilo bi dobro da probas sa verzijom Opere 12.17, ona jos uvek ima podrsku na presto-u ili pak Firefox i vidi kako se ponasa
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Prijatelju OS je Xp, dogadja se od pre dve- tri nedelje , nisam skidao neke posebne programe da bi nesto poremetio, skinuo sam odavde http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=41084 zakrpu , ali nije pomogla, e sad poslusao sam te za Mozzilu i tu je sve ok otvorio sam Twiter, hvala ti

Proveri datum i vreme na racunaru, ukoliko se promenilo samo od sebe proveri i bateriju na maticnoj ploci.
Ukoliko ne moguce je da imas neki malware, pa precesljaj, nekim programom, ja preferiram malwarebytes.
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2012
Poruka
47
Vreme i datum su ok,presao sam sa malwarebit ali nista druze ...cudna situacija
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Vreme i datum su ok,presao sam sa malwarebit ali nista druze ...cudna situacija
Da ocigledno da odredjene verzije browsera bazirane na chromium-u, povremeno imaju gresku sa ssl sertifikatima, meni se nije ranije desavalo, pa nisam znao za to. Uglavnom vrlo brzo ce pustiti update sa resenjem. Do tada mozes korisiti firefox.
Mada mozes da probas da resetujes browser ako si u medjuvremenu odradio update, desavalo mi se da chrome, promeni neke opcije pri update, jer nisu kompatibilne sa starim opcijama. Ne moras ceo browser mozes da probas sa chrome://flags(meni obicno tu nesto zezne) pa reset to default, ili ako hoces ceo browser chrome://settings, advanced settings, and reset browser to default.
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2012
Poruka
47
hvala druze ,probaciu sa resetom ,pa cu javiti , recimo na operi 12.17 radi normalno...
 
Natrag
Top