Intimnost !

Član
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
141
Intimnost
891814s7ols3nz64.gif
Seksualno ponašanje između dvoje ljudi može varirati od potpunog nedostatka osjećaja i seksa koji je sam sebi svrha, do duboke emocionalne povezanosti i predanosti. Ovo drugo stanje je intimnost. Bit intimnosti obuhvaća biblijski koncept dvoje ljudi koji postaju jedno kroz potpuno i ispunjujuće zajedništvo tijela, osobnosti i osjećaja.


Parovi koji krenu na seksualnu terapiju, za vrijeme intenzivnog tretmana često otkrivaju bliskost koja oboma donosi užitak, a koja je sastojak koji je nedostajao u njihovoj vezi. Problemi poput erektilne disfunkcije ili problema s postizanjem orgazma nerijetko se, tako, pokazuju kao simptomi dubljih emocionalnih problema.
Važnost intimnosti u seksualnoj terapiji se sastoji u činjenici da tamo gdje postoji istinska intimnost ne postoje seksualni problemi. Mogu postojati određene disfunkcionalnosti, ali kad je par blizak i intiman nestaje strah od nemogućnosti zadovoljavanja partnera ili samog sebe. Tamo gdje postoji intimnost, osjećaj da voliš i da si voljen takav kakav si, partneri su oslobođeni od strahova koji često narušavaju seksualni odnos. Razlike u želji za seksualnim kontaktom često su posljedica nedostatka intimnosti.
Intimnost je tek nedavno prepoznata kao ključna kategorija od strane bračnih i seksualnih terapeuta. Studije Davida Schnarcha sažimlju razvoj ove koncepcije i njezinu terapeutsku primjenu.


125.gif



Net.hr
2008.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Citirano:
Seksualno ponašanje između dvoje ljudi može varirati od potpunog nedostatka osjećaja i seksa koji je sam sebi svrha, do duboke emocionalne povezanosti i predanosti. Ovo drugo stanje je intimnost. Bit intimnosti obuhvaća biblijski koncept dvoje ljudi koji postaju jedno kroz potpuno i ispunjujuće zajedništvo tijela, osobnosti i osjećaja.

Kako to nazvati...... ako tako nesto ......osecate prema nekom .....forumu....:dntknw:...:dntknw:...:dntknw:
 
Učlanjen(a)
09.07.2010
Poruka
667
Nisam imala domacinstvo ...samo poznavanje prirode i drustva ... i tek sada mi je jasno sta znaci "macor na drvetu " ...yes3
 
Učlanjen(a)
09.07.2010
Poruka
667
Tomi pomazi macora i zamoli ga da pusti pticicu ... stvarno nema smisla ...pusti ga neka juri neke macke ...:acute:
 
Natrag
Top