Intervju Milan Grahovac: Diskriminacija u Velikom Bratu

Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Intervju Milan Grahovac: Diskriminacija u Velikom Bratu

Milan Grahovac iz Sombora prvi je ukućanin rijalitija „Veliki brat" koji je napustio kuću u Košutnjaku. Milan priča koliko je u Srbiji teško boriti se sa predrasudama jer je osoba niskog rasta i kaže da ga ni produkcija rijalitija u tom smislu nije podržala jer mnoge stvari u kući nije mogao da dohvati.​

news_7229-20110328224211.gif

Bilo mi je teško da dohvatim kuhinjske elemente i mnoge stvari u kući, ali su mi najteže pali zadaci fizičke prirode koji nisu bili prilagođeni osobama niskog rasta. Morao sam da preskočim prepreku koja je ostalima do kolena, a meni do struka, vezivane su mi noge iako su kratke, u jednoj vežbi morao sam da vežem čizmu, a ja to zbog kratkih ruku ne mogu sam da uradim, pa mi je Lester pomagao. Trudio sam se da se borim kao oni, ali sam rizikovao da se povredim. Nekoliko puta sam se razbio - kaže Milan, koji tvrdi da u Srbiji ljudi imaju predrasude prema osobama sa ovim hendikepom.

- Mi čak nemamo ni status invalida jer imamo sve delove tela, samo su nam kratki. Ali nije to osnovni problem jer nas diskriminišu u ostalim stvarima. Mi kao svi drugi ljudi imamo potrebu da se zaljubimo, ali ljudi normalnog rasta nas izbegavaju jer brinu šta će okolina i roditelji reći. Meni se često dešavalo da zbog toga ne mogu da dobijem ljubav kakvu želim. To mi je jednim delom stvorilo depresiju. U maju prošle godine sam izašao iz jedne devetomesečne veze i od tada tragam za novom ljubavi - ističe Milan, i dodaje da su mu favoriti Lester i Nemeš, dok za Emu misli da je razmažena.



velikibrat.us
 
Natrag
Top