Internet Radio i Televizija

Koji player koristite za gledanje TV kanala?

  • SopCast Player

    Votes: 196 5,3%
  • VLC Player

    Votes: 2.472 66,9%
  • Simple Player

    Votes: 260 7,0%
  • XBMC

    Votes: 873 23,6%
  • Pot Player

    Votes: 237 6,4%
  • ffplay

    Votes: 13 0,4%
  • mplayer

    Votes: 27 0,7%
  • SF Vip Player

    Votes: 186 5,0%

  • Total voters
    3.697
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Imam jedan problem koji vec neko vreme ne mogu da resim.Velicinu slike kako podesiti u vlc a da se negubi na kvalitetu. Na slici se vidi kada je veliki player u pitanju slika je cista a kad zelim da ga malo smanjim posto mi zauzme 80% ekrana gubim na kvalitetu.
Znaci kako smanjiti vlc recimo na max 640x460 a da je slika ostane cista
slika.JPG
 
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
929
Imam jedan problem koji vec neko vreme ne mogu da resim.Velicinu slike kako podesiti u vlc a da se negubi na kvalitetu. Na slici se vidi kada je veliki player u pitanju slika je cista a kad zelim da ga malo smanjim posto mi zauzme 80% ekrana gubim na kvalitetu.
Znaci kako smanjiti vlc recimo na max 640x460 a da je slika ostane cista
Pogledajte prilog 33366
Malo objasni,jer kod svih ili u m3u8 strimu.Ako je ovo drugo onda ti je skromnija grafika kao i kod mene.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2011
Poruka
34
Kako da izvucem strim sa neke stranice da gledam u vlc, koji program da koristim i kako, znam da je bilo negde pisano o tome ali ne mogu sad da nadjem...treba mi zato sto gledam nba utakmicu sa nekog sajta ali je on pun reklama pa mi malo secka a ako pustim preko vlc bice valjda bolje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Malo objasni,jer kod svih ili u m3u8 strimu.Ako je ovo drugo onda ti je skromnija grafika kao i kod mene.

Mislim da nije grafika u pitanju vec kad pokrenes neku stream adresu po defaultu vlc se pokrene recimo na 850x480 tako je kodiran stream e sad kad zelim da ga malo smanjim fizicki kvalitet se gubi i vide se neke linije i sl.Pogledaj sliku i videces ogromnu razliku.


ps. @Bozo url helper i sa njim probaj
 
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
929
Kako da izvucem strim sa neke stranice da gledam u vlc, koji program da koristim i kako, znam da je bilo negde pisano o tome ali ne mogu sad da nadjem...treba mi zato sto gledam nba utakmicu sa nekog sajta ali je on pun reklama pa mi malo secka a ako pustim preko vlc bice valjda bolje.
1.AD Block,2.URL Helper 3.Skini ovaj program
Kod:
[URL="http://www.mediafire.com/?39q7sqhdo4yd6ui"]FreeZona Media Player.rar[/URL]
4.U polje RTMP kopiraj sta si dobio iz URL Helpera.5.Pusti play. BTW u tom programu ces dobiti stream i za Simple Player i za RTMP Dump Protokol. Zahvaljujuci D3n1s.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
929
Mislim da nije grafika u pitanju vec kad pokrenes neku stream adresu po defaultu vlc se pokrene recimo na 850x480 tako je kodiran stream e sad kad zelim da ga malo smanjim fizicki kvalitet se gubi i vide se neke linije i sl.Pogledaj sliku i videces ogromnu razliku.


ps. @Bozo url helper i sa njim probaj
Probaj forse aspect ratio u podesavanjima.Prilagodi ga tvom ekranu ili hardware accelerating podesavanje.
 
Natrag
Top