Internet Radio i Televizija

Koji player koristite za gledanje TV kanala?

  • SopCast Player

    Votes: 196 5,3%
  • VLC Player

    Votes: 2.471 66,8%
  • Simple Player

    Votes: 260 7,0%
  • XBMC

    Votes: 873 23,6%
  • Pot Player

    Votes: 237 6,4%
  • ffplay

    Votes: 13 0,4%
  • mplayer

    Votes: 27 0,7%
  • SF Vip Player

    Votes: 191 5,2%

  • Total voters
    3.701
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruka
54
.........................................................................................................
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
178
Ljudi imam jedno pitanje.
Kako se zapravo stremuje neki tv kanal. Koji se koristi program da bi ga pustio kao mms. Ja sam probao sa vlc ali neuspevam da mi zapamti mms, vec ga samo orvori u vls i pise dshow:// i to je sve. Cim mu dodam neku ip on blokira-zamrzne (mms://xxx.xxx.xxx.xxx:8080)
poz

pa nemoze sa vlc...moze jedino da stremujes ako su tu racunari umrezeni pa na njih ..i moraju imati istu ip adresu...i samo na njih mozes da gledas...
 
Član
Učlanjen(a)
25.02.2010
Poruka
650
moze da se strimuje sa vlc citai uputstvo na videolan.org stranici :p imas cak i web control panel poz:)

za streamovanje iz kompa nista ti netreba

za streamovanje live TV kanala trebati video capture ili resiver kartica za PC
ako zelis vise da mogu da gledaju tai kanal trebati dodatno jos jedan dedicate server sa LINUX
zatim na njega instaliras VLS server podesis lepo i podesisga da vuce sa tvog racunara od kuce sto imas za dobar kvalitet trebati jak upload da imas kuci a server od 10Mb/s na dalje preporucujem 100Mb/s liniju unlimited dedicate server :p

ako te zaniima jos nesto pitai :p


P.S naravno mozes tako i one kanale koje se blokiraju kad vise gledaju da prenosis dalje :p stoje naravno ilegalno i ne preporucujem :)

Primer posle instalacije VLC (VLs) na linux Masini udjes preko ssh i kucas sledecu komandu

vlc -I rc --logo-file logo.png http://87.120.6.0:8080/RTS1 --sout "#duplicate{dst=display,dst=std{access=http,mux=ts,dst=mojaadresa.com:8051}}

http://87.120.6.0:8080/RTS1 Adresa streama odakle vuces signal
mojaadresa.com:8051 adresa tvog servera ili IP i Port ako ubacis domen radiceti samo na tai domen stream koi ce moci svako da gleda

ova varianta omogucuje da streamujes videos sa jedne playliste i da njih kodiras sa CSA keys gledaoci koi znaju kljuc mogu da gledaju stream ostalima je kanal kodiran kao na sat resiverima

vlc -I rc --logo-file gogi.png rtl.m3u --sout-ts-csa-pkt=188 --sout-ts-csa-ck=KLT54SOEMLS845GP --sout "#transcode{vcodec=mp4v,vb=3072,scale=1,acodec=mpga,ab=128}:duplicate{dst=display,dst=std{access=http,mux=ts,dst=kojaadresa.com:8050}}
ovo bi bio CSA kljuc koi treba da se ubaci u VLC kod onoga koi zeli da gleda "KLT54SOEMLS845GP" ovo vam u koliko bita zelite da vam se kljuc kodira 188Bit "--sout-ts-csa-pkt=188 "
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
178
da..ali ti je potreban server sa vlc..koliko sam shvatio iz tvoje price..a sumljam da to ima...
a moze li se kako bez servera....ja znam kako ide na umrezene racunare..ali to neznam ako da postavim da mogu i drugi da gledaju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.431
Ima li neko ideju kako ubaciti nase titlove na npr. History Channel? Imam opciju na vlc-u da promenim izmedju rumunskog i estonskog pa predpostavljam da mogu i srpski da ubacim.

pozzz

Ovi kanali su sa Rumunskog paketa DigiTv sa satelita Thor 1°E. Oni koli imaju prevod kad pustis kanal su zaljepljeni titlovi. Kanali kod kojih mozes sam ukljuciti titl imaju DVB titlove. Disc. Nat Geo, AnPlanet, HBO, Tv1000 imaju srpske titlove, ali frekvencije sa tih kanali se ne strimuju, zanaci samo Rumunski paket i to ne potpuni. Fale SportClub, DigiSport, Sport+, Eurosportovi, HBO, oni bezobrazni kanali i puno jos. Niko ne moze da ubaci srpski titl to sam provajder emituje.
 
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruka
54
...........................................................................................
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
18
Makedonski Programi

Da li mogu nekako da neki od ovih stremova postavim na sajt,neznam u koji ONLINE player da ih ubacim da bi radili preko tog playera na sajtu?Probao sam JW PLAYER,neki FLV PLAYER da ubacim ovaj link i on napravi embed code koji treba da pistavim na sajt,ja uradi sve ali NE IDE....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top