Internet Radio i Televizija - Kutak za druzenje

Član
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruka
721
Sve su to scene iz mog detinjstva - decastva, i kobasice sa senfom koje su gore zaboravljene da se pomenu, i klikeri na okis ili mort...racunari nisu postojali ni u najavi...,Parce hleba namazano mascu i alevom...Ah ta nostalgija...bili smo deca i sve nam je bilo potaman.

Lepo smo ziveli...Zemlja snova... Nikako nije bilo tako. To su sve bajke za pred spavanje...Obican svet nije lepo ziveo. Oni su mislili da lepo zive jer nisu znali za bolje. Od onih koji su imali pasose 90% je islo u sverc - Italija i Rumunija...Lepo su ziveli partijski funkcioneri i njhove familije. Direktori drzavnih - drustvenih firmi koji su pljackali kol'ko god su hteli i nikome nisu odgovarali...Ako nisi bio clan komunisticke partije nisi mogao da napredujes u firmi...Ma uzasna vremena su bila.

Uglavnom, bili smo srecni jer smo bili klinci i nismo znali za bolje. Sada da pricas nekom "omladincu" da od strane robe nista nije moglo da se kupi, pocev od budjavih farmerki iz Trsta pa do luksuzne robe, smejace ti se. Da su postojali "komisioni"...I tako dalje, da ne sirim pricu. Bilo ne ponovilo se. Nikada.
Ne mogu da se slozim sa tobom,ne znam koje si godiste ali nije bilo tako.Pocetkom 80tih sam imao spectruma i to onog drljavog sa gumenom tastaturom neki ce znati o cemu pricam, pa comodore 64 pa 128 pa 286 386 486 itd a mati nikad nije radila a otac radio u tadasnjem Vencu danasnja Neoplanta kao lozac u pusnici suhomesnatih proizvoda.Znaci materijalno stanje nikakvo ali se ipak ponesto moglo i to uz puno manje odricanja nego danas.Znaci tvrdnja da racunari nisu postojali ne stoji,cak si me naterao da pronjuskam malo i zamisli iznenadjenja kad sam ustanovio da komodor radiiii i da kasete sa igricama jos uvek mogu da se ucitaju...Da tadasnji medij za skladistenje su bile audio kasete.Tako da obican i posten svet jeste lepo ziveo,a sto se tice masti i hleba i dan danas pojedem u slast a i moja deca.Ti si ako je predpostaviti
da imas priblizno godina verovatno imao neka druga interesovanja.

Bez da se ljutis ali morao sam ti odgovoriti.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Ma ne ljutim se, naprotiv, ali ne pocinje vreme od tebe i od Spectruma 48 koga sam i ja imao a koji je na foru usao u zemlju. Znas, ima i nas starijih koji dobro pamtimo ta "super" vremena.

Nego, ima li nesto netacno u onom mom prvom postu? Trst i Bari...pa isao sam nebrojeno puta tamo zarad garderobe a kasnije i kafe....Da ne pominjem Temisvar i Arad zbog kucnih potrepstina tipa servisi i sl., pa i Istanbul i pre njega Solun radi bundi, lustera, zavesa...I naravno Minhen zbog tehnike.

Tako da te price da se lepo zivelo...ne stoje. To o cemu ti pises najlepse je opisao Bora sa Mitketom, a zove se "Zal za mladost"
 
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
497
Ма, било је лепо, ал' нас много кошта сада.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Učlanjen(a)
18.11.2020
Poruka
8
Imam jedan problem... Skeniram na openbullet i nasao sam preko 10 mac adrese i kad pocnem da gledam tv mnogo cesto slika od te kanale mi smrznuje, dali nesto treba da se doradi za da mogu da gledam tv???
Isto tako mnogo brzo prekinuju da rade kanale iako pise da adresa traje do avgust.
Inaku nije do brzina neta...imam opticni internet so preko 50mb/s brzina
 
Učlanjen(a)
06.01.2021
Poruka
11
Imam jedan problem... Skeniram na openbullet i nasao sam preko 10 mac adrese i kad pocnem da gledam tv mnogo cesto slika od te kanale mi smrznuje, dali nesto treba da se doradi za da mogu da gledam tv???
Isto tako mnogo brzo prekinuju da rade kanale iako pise da adresa traje do avgust.
Inaku nije do brzina neta...imam opticni internet so preko 50mb/s brzina
navikni se na to..vec je to skenirano prije tebe i vjerovatno gledas na stbemu...mjenjaj na iptv extreme il na progtv..radit ce ti bolje
 
Učlanjen(a)
26.05.2016
Poruka
58
167682278_1570198299839918_6402052770792668345_n.jpg
 
Natrag
Top