Internet Radio i Televizija - Kutak za druzenje

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Ma nije to u pitanju :) Jučer sam odlucio da kupim led sijalicu radi ustede i bolje svjetlosti :) Nije bila jeftina, ali imam jedan problem. Kad stavim sijalicu, odmah pocne blinkati iako nisam ni ukljucio da svjetli, a kad ukljucim, normalno radi. U drugoj sobi nemam taj problem. Izgleda da je do onog "grla" u kojeg se sijalica uvrce :) Ima neka caka, ali valjda to znaju elektricari :)
 
Učlanjen(a)
19.01.2013
Poruka
817
ne znam da li imas odradito uzemljenje ako nemas onda je tu problem vec sam imao takvih situacija , probaj da brikujes zuto-zelenu zicu i plavu u toj prostoriji inece led sijalice se napaju preko prigusnica i ako mali napon prolazi kroz nulu zna da blinka i ako nije ukljucena
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
ne znam da li imas odradito uzemljenje ako nemas onda je tu problem vec sam imao takvih situacija , probaj da brikujes zuto-zelenu zicu i plavu u toj prostoriji inece led sijalice se napaju preko prigusnica i ako mali napon prolazi kroz nulu zna da blinka i ako nije ukljucena
To je sigurno, samo sto se ja ne smijem igrati sa strujom tako da ću to prepustiti nekom drugom :) Sve u svemu, hvala ti,pretpostavljao sam da je do toga. Prvo sam probao jednu sijalicu koja je pocela svjetliti prije ukljucenja tastera, a kad sam ukljucio, onda se u potpunosti aktivirala, a ova druga blinka. Evo gledam, zuto-zelena zica je slobodna, izolirana :) Sta znaci to da se brikuje zica?
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
To zna biti kod nekih led sijalica,mislim da je do kvalitete elektronike u njoj.To se rješavalo s kondezatorom koji moraš ugraditi prije led svjetla za takav tip.Normalno je da blinka kad se gase.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.936
Ma nije to u pitanju :) Jučer sam odlucio da kupim led sijalicu radi ustede i bolje svjetlosti :) Nije bila jeftina, ali imam jedan problem. Kad stavim sijalicu, odmah pocne blinkati iako nisam ni ukljucio da svjetli, a kad ukljucim, normalno radi. U drugoj sobi nemam taj problem. Izgleda da je do onog "grla" u kojeg se sijalica uvrce :) Ima neka caka, ali valjda to znaju elektricari :)
Zamjeni na prekidaču mjesta žicama. Ako ne "upali" nemoj je ni gasiti , ionako je štedljiva:D
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2013
Poruka
140
To je sigurno, samo sto se ja ne smijem igrati sa strujom tako da ću to prepustiti nekom drugom :) Sve u svemu, hvala ti,pretpostavljao sam da je do toga. Prvo sam probao jednu sijalicu koja je pocela svjetliti prije ukljucenja tastera, a kad sam ukljucio, onda se u potpunosti aktivirala, a ova druga blinka. Evo gledam, zuto-zelena zica je slobodna, izolirana :) Sta znaci to da se brikuje zica?
Mozes prosto proveriti glinericom ,kad ugasis na prekidacu netreba imati struje ni u jednoj zici u suprotnom je nula vezana u prekidacu a fazu stalno imas u zici to je jedan od glavnih uzrocnika te pojave

Poslato sa HUAWEI Y330-U01 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
25
Poz
Ma nije to u pitanju :) Jučer sam odlucio da kupim led sijalicu radi ustede i bolje svjetlosti :) Nije bila jeftina, ali imam jedan problem. Kad stavim sijalicu, odmah pocne blinkati iako nisam ni ukljucio da svjetli, a kad ukljucim, normalno radi. U drugoj sobi nemam taj problem. Izgleda da je do onog "grla" u kojeg se sijalica uvrce :) Ima neka caka, ali valjda to znaju elektricari :)

Problem je u prekidaču koji ima tinjalicu u sebi. Tinjalica je vezana u red sa sijalicom, tako da svetli kada je prekidač isključen i sijalica ugašena, ali kada su u pitanju štedljive ili LED sijalice koje veoma malo troše, ta tinjalica provodi malo struje tako da sijalice blinkaju ili tinjaju po malo...
Rešenje je isključiti (iseći jednu nožicu) te tinjalice, ili zamenite ceo prekidač. Umesto prekidača sa tinjalicom u sebi (svetlom, indikatorom) ugradite običan (bez ikakvog indikatora).
Ukoliko niste sigurni šta da radite, obratite se nekom električaru da eliminiše tinjalicu u prekidaču, nemojte sami da radite.
PRE SVEGA: ISKLJUČITE STRUJU!!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
25
images
Ovo je prikidač sa tinjalicom (sijalicom) u sebi, i on predstavlja problem...
 
Natrag
Top