Internet prevare ili šta?

VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
Internet prevare ili šta?
OVO JE OBAVJEŠTENJE ZA KORISNIKE OVOG FORUMA AKO SU DOBILI NEŠTO SLIČNO
(izvinjavam se zbog velikih slova-mislim da je važno da se naglasi)
U poslednje vrijeme su se pojačale aktivnosti prevaranata koji nude ogromna nasledstva od poginulih rođaka. Mnogi su dobili e-majl poruku na lošem engleskom-danskom jeziku od navodne advokatske komore iz Togoa koji vas obavještavaju da vam je u saobraćajnoj nesreći poginuo taj i taj sa vašim prezimenom zajedno sa suprugom i kćerkom ili sinom, tako da više nikog nema od bližih rođaka i nudi vam da stupite u kontakt sa njima i bankom da bi se nasledstvo prebacilo na vaše ime uz podjelu nasledstva sa advokatskom komorom u odnosu 45% vama, 10% pomoć za djecu, i 45% advokatskoj komori koja navodno sve to radi. VRLO PRIMAMLJIVO jer se radi o sumama od $10- 25 miliona. Meni su se javili privatnom porukom preko FB da bi se kontakti nastavili preko privatnih e-mail adresa. Znajući o čemu se radi nastavio sam kontakte sa njima da vidim dokle će sve to ići i šta će tražiti na kraju. Trenutno sam u fazi prepiske sa bankom BIA, gdje mi se vraćaju poruke zbog nevažeće adrese e-maila. Pa sam naravno kao naivac poslao kopiju poruke advokatskoj komori sa obavještenjem a oni meni novu e-mail adresu. Ovaj put mi se poruka nije vratila ali advokat je poslao sledeće
„Hvala na hitnu akciju,

Dakle, nadam se da će ga dobiti, i omogućuje čekati i vidjeti što će
traži opet od nas.

Čvrsto vjerujem u Boga koji je naš autor u uspjeh ovog posla.

Dobro dy još jednom Brother Culibrk.

Smislu,

Elenwams. „
Ovo je naravno google prevod.
Vrlo ih je teško pretragama po internetu otkriti, ja sam uspio kad sam u pretraživač ukucao Direct Line :+228-763-62-99 i izbacilo mi je par adresa sa nekih ruskih stranica sa istim komentarina kao što i ja sad pišem.
U sledećem koraku očekujem da će tražiti da uplatim određenu sumu $100-200 na njihov račun radi transakcije novca (nasledstva) i naravno svoj broj računa na koji će oni prebaciti novac
NEMOJTE SE RADOVATI DA ĆE TE DOBITI PARE-MOŽE NEKOG I SRČKA DA STREFI
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
Jao brate, ovo je stara fora, meni je stiglo najmanje 100 takvih poruka na e-mail :) .... obicno su to neki vojnici u Avganistanu pa oce kao da idu na kosovo a nmg pare iz Avganistana da prebace, pa ako mozes ti dobices 30 posto od 20 MILIONA evra , itd. itd. .... jos nesto

i kada postavite oglas za prodaju automobila na net (kao sto sam ja) .... stigao mi je mail kao svidja mi se vas auto kupio bih ga ali ako mozete da mi pomognete da prebacim VELIKU sumu novca u vasu zemlju ja sam iz UK ili USA .... -.- ..... misli da smo mnogo glupi -.-
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2010
Poruka
13
I meni je juce stigla takva poruka na mail. Prvo sam pomislio da nije neka fora s virusima i samo cekam da mi komp rikne:DDD Ali koje je poenta tih poruka? Jel neko da nasedne ili sta, ne razumem bas najbolje...? Jel moze oni nesto da nekoga prevare samim otvaranje te poruke na mail? Ako moze neko objasnjenje cisto da znam o cemu se radi?! Pozzz
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
To ti je kao "Gem Collection".
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
već smo pri kraju pregovora i do sada još nisu tražene novčanice, ali i to očekujem. za sada sam dobio čak i fotografiju njegove porodice vjerovatno da bi se što više zbližili radi zahtjeva koji će doći na kraju, potrudit ću se da izdržim do kraja i obavijestim ovaj forum u čemu je stvar. za sada samo vidim napad neke adrese koju Eset blokira a to mi se nije do sada događalo
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Stavi fotografiju, verovatno je to ista koju salju svim ostalim potencijalnim zrtvama.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
Stavi fotografiju, verovatno je to ista koju salju svim ostalim potencijalnim zrtvama.
evo mu porodice hahaha da li je neko poznaje iz novina
myfamily.jpg
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Joj, pravi su, vidi se da vuku korene iz Srbije. A i moguce da su ti dalji rodjaci, s obzirom da su svi ljudi u neku ruku rodjaci, potomci Adama i Eve.:D
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
Joj, pravi su, vidi se da vuku korene iz Srbije. A i moguce da su ti dalji rodjaci, s obzirom da su svi ljudi u neku ruku rodjaci, potomci Adama i Eve.:D
ma ne prijatelju ovo je porodica advokata koji mi sređuje nasledstvo, a rođo mi je bijel dobio sam i posmrtni list od rođu.samo je slika napravljena kad je imao 40 godina a riknuo u 70. od saobraćaj. (malo šojić)

Joj, pravi su, vidi se da vuku korene iz Srbije. A i moguce da su ti dalji rodjaci, s obzirom da su svi ljudi u neku ruku rodjaci, potomci Adama i Eve.:D
ma ne prijatelju ovo je porodica advokata koji mi sređuje nasledstvo, a rođo mi je bijel dobio sam i posmrtni list od rođu.samo je slika napravljena kad je imao 40 godina a riknuo u 70. od saobraćaj. (malo šojić)

Dodato posle 2 Sati 28 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

upravo sam dobio poruku koju sam čekao od samog početka samo je prevedite ako vas interesuje
Kod:
Dear Mr Culibrk,

I want to the high court since morning so sorry for my late reply.

I have also seen the email which you receive from the bank today.

Meanwhile in regard to my previous email, I just arrive from the court
for procuring the 2 legal documents requested by the bank to enable
them process and finalize this transaction.

As I applied for the 2 legal documents demanded by the bank, see the
attached file for the court charge document for your reference.

Meanwhile, here is the cost of the 2 legal documents.

(1) INHERITANCE CERTIFICATE = USD$ = 3.350.
(2) LETTER OF ADMINISTRATION = USD$ =4,200.
Total: USD$ 7.550.

As I cannot leave this burden alone for you, I will manage to raise
the sum of $4,850. Which I will withdraw from my family savings
immediately I received the balance from you.

In this respect, I want you to try everything possible to raise this
balance of USD $2.700. to enable me procure the documents for the
finalizing of this transaction.

Please for the Urgency of this matter at this juncture, kindly make
the transfer through WESTERN UNION MONEY TRANSFER with my name.

Name: ELENWAMS OKOCAS.
Address: 10, RUE BOULEVARD AVENUE, LOME-TOGO.
City.LOME
Country.TOGO

As soon as you send it, send the WESTERN UNION MONEY TRANSFER
INFORMATION to me so that I can pick the documents without delay and
submit it to the bank after sending to you the copies.

As you know it is the last huddle to success of our collectives goal
in this very project.

Please understand that if I can be able to raise this total sum for
this 2 legal documents, I would have not ask you for assistance as I
know that as soon as this fund is in your account, every expense made
must surely be deducted before sharing to the agreed percentage.

Please do the needful things immediately and keep me intouch.

I am waiting for good news from you to enable us conclude this
transaction once and for all latest before Wenesday of next week as we
are now on week-end.

Your In Your Service.

Elenwams Okocas.

+228-763-62-99.
i dobija sledeći odgovor
Kod:
Dragi prijatelju drago mi je da se naš posao priveo kraju i nadam se da ćemo se brzo srest da podijelimo nasledstvo,
ja sam dao nalog svojoj banki da prebaci traženu svotu novca na vaš račun ali da bi se to ostvarilo, banka mora da 
zadrži novac kod sebe najmanje 5 radnih dana.Ja se nadam da neće biti problema zbog tog vremenskog razmaka. U međuvremenu pogledajte ovu adresu koju sam vam poslao. 


http://lmgtfy.com/?q=%2B228-763-62-99



Prijevod (hrvatski > engleski)


Dear friend I am glad that our work had brought to an end and I hope that we will soon meet to divide the inheritance,
I ordered their banks to transfer the requested amount of money in your account but for that to happen, the bank must
keep the money with him at least 5 working days. I hope that there will be problems because of this interval. In the meantime, check out this address that I sent you.


http://lmgtfy.com/?q =% 2B228-763-62-99
 
Poslednja izmena:
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Super, na korak si od toga da rešiš sve probleme u životu, samo da uplatiš tričavih USD $2.700, i onda da nakriviš šešir i kažeš "Majstore, rodila ti njiva!":blum3:

Dakle to je advokat. Ma kako odmah nisam primetio, liči na Tomu Filu. :yea:

A slika od belog rođe?
 
Natrag
Top