Integrisana HD grafika

Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Pozdrav narode! Imam problem sa integrisanom grafikom.
Ploca je fokscoon H55MXV
procesor intel core i5 650
RAM memorija DDR3 6gb
Integrisana HD grafika
Podesio sam u biosu da se pokrece sa integrisane grafike,instalirao sam drajvere za grafiku sa oficijelnog sajta,sve prodje uredu ali po restartu samo crn ekran.Skinuo sam drajvere i sa intelovog sajta i opet isto.
DPS ponudi drajvere ali opet nema slike.
Probao sam drajvere sa raznih sajtova ali osim brda gluposti nista drugo nisam uspeo dobiti.
Hajde Bazlik,daj resenje!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ako imas jos jednu karticu tu, a zaboravio si da prebacis "kabal", onda je to to.
Ako nemas resetuj Bios, ili izvuci bateriju sa ploce za pocetak na nekoliko minuta da ga osvezis.
Znaci kabal od graficke prebaci u onboard utikac i reset biosa eventualno.

Istini za volju nista nisam ni razumeo, kako instaliras drajvere, a crna ti slika, ne razumem.
 
Član
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
37
Pozdrav narode! Imam problem sa integrisanom grafikom.
Ploca je fokscoon H55MXV
procesor intel core i5 650
RAM memorija DDR3 6gb
Integrisana HD grafika
Podesio sam u biosu da se pokrece sa integrisane grafike,instalirao sam drajvere za grafiku sa oficijelnog sajta,sve prodje uredu ali po restartu samo crn ekran.Skinuo sam drajvere i sa intelovog sajta i opet isto.
DPS ponudi drajvere ali opet nema slike.
Probao sam drajvere sa raznih sajtova ali osim brda gluposti nista drugo nisam uspeo dobiti.
Hajde Bazlik,daj resenje!
Sa plocom si dobio DVD sa fabrickim drajverima, ubaci DVD i instaliraj samo te drajvere, - Imam skoro identican slucaj , grafika RADI samo sa drajverima sa originalnog DVD...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ajde da dopunim, ako moze da udjes u bios(nije do kabla), a vec imas instaliran windows, kad se restartuje, pritiskaj F8 da udjes u safe mod(Admin login) i kad krene Win izbrisi lose drajvere iz device managera.
Znaci smakni prvo ove lose, pa onda instaliraj ove originalne. Ajd ce se znadjes nekako.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja sam skoro instalirao Foxcona i situacija je sledeca.

Ima izuzetno restriktivan Bios i isto sam Pio celo vreme crn ekran bez obzira koju karticu da stavim I onda se dosetim i pogledan hard diskove i ima sta da vidim.

Svi slotovi za hardove koji nusu u upotrebi mora da se disejbliju ili crn ekran se pije posle restarta.
Znaci iz biosa se ostavi samo da radi na "ON", hard koji je prisutan ili sledi Crn ekran.

Inace je da grafika dibidus srozana 2Mb video memorije, ne vredi ubaci dodatnu obavezno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Ja sam skoro instalirao Foxcona i situacija je sledeca.

Ima izuzetno restriktivan Bios i isto sam Pio celo vreme crn ekran bez obzira koju karticu da stavim I onda se dosetim i pogledan hard diskove i ima sta da vidim.

Svi slotovi za hardove koji nusu u upotrebi mora da se disejbliju ili crn ekran se pije posle restarta.
Znaci iz biosa se ostavi samo da radi na "ON", hard koji je prisutan ili sledi Crn ekran.

Inace je da grafika dibidus srozana 2Mb video memorije, ne vredi ubaci dodatnu obavezno.
Sad cu da probam to sa slotovima. Inace nemam orginal disk za plocu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Disable-uj u BIOS-u integrisanu grafiku,a Enable-uj eksternu,pa vidi sta ce se desiti.
 
Natrag
Top