Instaliranje Windows programa na Linux

Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
7
Ma ja koristim win 7 i developer preview, ali hocu da probam taj ubuntu 11.10 ali me zanima da li mogu da stavim nejke programe koje sam koristio na windowsu na linux recimo, mozillu, google chrome, antivirus, microsoft office for linux ako ima, burning studio, gom player, google sketchup......... ? S obzirom da nikada nisam koristio linux ni jednu verziju, ne znam kako ce se ponasati, da li ce bolje raditi od wina 7 ?

firefox ti je već instaliran kada instaliraš sistem, chromium moraš da instaliraš kao i gimp koji je odlična alternativa photoshop-u za kućne korisnike, libre office je odlična alternativa microsoft office-u jedino obratiš pažnju prilikom snimanja dokumenata da bi posle mogao da ih otvoriš u microsoft office-u, što se tiče player-a ja preferiram vlc
a da ja ne koristim antivirus ni na windows-u ;) a za linux ti ne treba
za ubuntu 10.04 imaš odličan program ubuntu tweak koji je neka alternativa software centru, a takođe u sebi sadrži i pakete riznica gde ćeš naći i chrome i ko zna šta još. za ubuntu 11.10 koliko se ja sećam kada sam ga isprobavao ne postoji ubuntu tweak.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
1
Kitchendraw

Dali moze da radi kitchendraw na Linux os. Radim sa KD i presao bi na Linux kada bi se mogao pokrenuti. mozeli ko provjeriti dali radi i dati upustvo ako moze. pozz
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
Da li mi neko moze dati torrent link gde mogu da skinem Linux ubuntu 11.10 ???
Ja sam skinuo neki sa njihovog sajta ali ima oko 700MB pa ne znam da li je to dobro ?
Hvala unapred
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Da li mi neko moze dati torrent link gde mogu da skinem Linux ubuntu 11.10 ???
Ja sam skinuo neki sa njihovog sajta ali ima oko 700MB pa ne znam da li je to dobro ?
Hvala unapred

Najbolje da provjeriš md5 sumu (u u Linux-u možeš sa md5sum, za Windows ne znam, izguglaj).

Imaš torent link na zvaničnoj stranici.

BTW. Postavljanje torent linkova na forum je zabranjeno.


PS. Ja bih se strpio do izlaska 12.04 verzije, izlazi za

banner1.png
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
Najbolje da provjeriš md5 sumu (u u Linux-u možeš sa md5sum, za Windows ne znam, izguglaj).

Imaš torent link na zvaničnoj stranici.

BTW. Postavljanje torent linkova na forum je zabranjeno.


PS. Ja bih se strpio do izlaska 12.04 verzije, izlazi za

banner1.png


Naravno i ja cekam 12.04, samo moracu dobro da izgooglam.. da li ce mi svi programi koje imam u windowsu savrseno raditi i na linux-u, na primer... Drajveri za TV kartu, VDownloader, JDownloader, google sketchup 8, envisioner express 5.0, camtasia studio, burning studio 9-11, skype, office..........ITD
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Naravno i ja cekam 12.04, samo moracu dobro da izgooglam.. da li ce mi svi programi koje imam u windowsu savrseno raditi i na linux-u, na primer... Drajveri za TV kartu, VDownloader, JDownloader, google sketchup 8, envisioner express 5.0, camtasia studio, burning studio 9-11, skype, office..........ITD

Drajvere, naravno, nećeš pokretati preko Wine-a, već ćeš koristiti drajvere koji su pisani za Linux.

JDownloader, Skype će raditii bez Wine-a, za ostale nisam siguran, najbolje da instaliraš Ubuntu pored Windows-a (dual boot) i programe koje ne možeš koristiti na Ubuntu-u koristi na Windows-u ili da instaliraš Windows unutar Ubuntu sistema (u VirtualBox) i da tako koristiš programe koji ne rade po Linux-om.

Postoje mnoge alternative Windows programima koje rade na Linux-u, npr. K3B za Burning Studio itd. Ovdje imaš listu programa alternativnih onim na Windows-u
Kod:
http://www.linuxalt.com/
 
Natrag
Top