Instaliranje Windows programa na Linux

Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
naprimer zbunices se koliko nod32 malo trosi u linuxu...
Zar je i u linuxu potreban antivirus??

Jedva cekakam taj tutorial.
Bilo bi lijepoo ga da bi u sklopu tog tutoriala napisao i nakorisnije i najpotrebnije naredbe za terminal.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
1
pozdrav uradio sam sve kao sto ste napisali ali kad probam da instaliram program pojavi gresku
 

Prilozi

  • снимак-екрана-3.png
    снимак-екрана-3.png
    17,2 KB · Pregleda: 75
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
18
pozdrav uradio sam sve kao sto ste napisali ali kad probam da instaliram program pojavi gresku

Zaboravi na Wine, imas toliko dobrih Linux alternativa za Windows programe. Sto pre to shvatis, manje ce biti razocarenje. U svojim riznicama, Linux ima sve sto i Windows, i mnogo, mnogo vise. To vise se zove sloboda, mogucnost da sam kreiram svoj sistem. Onaj ko jednom proba i oseti ukus Linuxa, nikada i opet, nikada ni pomisliti nece na Vindozu.

Kod:
http://wiki.winehq.org/Debunking_Wine_Myths
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
Pozdrav ljudi, recite mi da li je kubuntu 11.10 linux ili ne ? :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
7
u potpunosti se slažem da ima dobrih alternativa na Linuxu i da je bolje njih koristiti nego instalirati preko wine-a
inače koristim dual boot Windows 7 i Ubuntu 10.04
Windows služi za igranje :)
kome treba alternativa za Autocad 2d neka proba Driftsight na Linuxu

Kubuntu je derivat Ubuntua-a i naravno da je Linux
idi na zvaničnu internet stranicu Ubuntu zajednice Srbije i imaš sva objašnjenja u vezi derivata.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
u potpunosti se slažem da ima dobrih alternativa na Linuxu i da je bolje njih koristiti nego instalirati preko wine-a
inače koristim dual boot Windows 7 i Ubuntu 10.04
Windows služi za igranje :)
kome treba alternativa za Autocad 2d neka proba Driftsight na Linuxu

Kubuntu je derivat Ubuntua-a i naravno da je Linux
idi na zvaničnu internet stranicu Ubuntu zajednice Srbije i imaš sva objašnjenja u vezi derivata.

A da li je bolje instalirati Ubuntu 10.04 ili Kubuntu 11.10, odnosno koji od njih ima onako providnu temu ? I da li je bolji od wina 7
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
A da li je bolje instalirati Ubuntu 10.04 ili Kubuntu 11.10, odnosno koji od njih ima onako providnu temu ? I da li je bolji od wina 7

Meni se lično više sviđa GNOME 2 okruženje koje dolazi uz Ubuntu 10.04, i na jednom i na drugom možeš podešavati transparentnost.
Kod:
http://www.whylinuxisbetter.net/index_ser.php
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
7
A da li je bolje instalirati Ubuntu 10.04 ili Kubuntu 11.10, odnosno koji od njih ima onako providnu temu ? I da li je bolji od wina 7

sve ti je stvar navike i onoga što ti je potrebno.
meni se iskreno ne dopada Ubuntu 11.10 pa sam se vratio na 10.04
videćemo sad aprila kad izađe 12.04 LTS
sačekaj njega pa probaj da vidiš da li će ti svideti
kako kažu čovek je rob svojih navika, sve je stvar privikavanja odnosno da li želiš ili ne nešto novo da probaš i eksperimentišeš. tako se najbolje i savladaju i nauče neke nove stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
sve ti je stvar navike i onoga što ti je potrebno.
meni se iskreno ne dopada Ubuntu 11.10 pa sam se vratio na 10.04
videćemo sad aprila kad izađe 12.04 LTS
sačekaj njega pa probaj da vidiš da li će ti svideti
kako kažu čovek je rob svojih navika, sve je stvar privikavanja odnosno da li želiš ili ne nešto novo da probaš i eksperimentišeš. tako se najbolje i savladaju i nauče neke nove stvari.


Ma ja koristim win 7 i developer preview, ali hocu da probam taj ubuntu 11.10 ali me zanima da li mogu da stavim nejke programe koje sam koristio na windowsu na linux recimo, mozillu, google chrome, antivirus, microsoft office for linux ako ima, burning studio, gom player, google sketchup......... ? S obzirom da nikada nisam koristio linux ni jednu verziju, ne znam kako ce se ponasati, da li ce bolje raditi od wina 7 ?
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Ma ja koristim win 7 i developer preview, ali hocu da probam taj ubuntu 11.10 ali me zanima da li mogu da stavim nejke programe koje sam koristio na windowsu na linux recimo, mozillu, google chrome, antivirus, microsoft office for linux ako ima, burning studio, gom player, google sketchup......... ? S obzirom da nikada nisam koristio linux ni jednu verziju, ne znam kako ce se ponasati, da li ce bolje raditi od wina 7 ?

Antivirus ti nije potreban, Gogle Chrome (odnosno Chromium) i Firefox ćeš moći da koristiš, MS Office možda budeš mogao potjerati preko Wine-a, ali više se isplati koristiti LibreOffice, za prženje su tu Brasero i K3b itd.

Ukratko, neke Windows aplikacije se mogu koristiti preko Wine-a, ali za većinu njih postoji odlična alternativa (primjer LibreOffice i MS Office, Photoshop i GIMP).

Koristan link:

Kod:
http://www.whylinuxisbetter.net/index_ser.php?lang=ser
 
Natrag
Top