Instaliranje i skidanje na SD kartici

Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
Zanima me da li mogu da skidam aplikacije na SD karticu i tamo ih instaliram, jer na samom telefonu nemam dovoljno memorije i izlazi mi poruka da nemam dovoljno prostora kada neku aplikaciju skinem ili kada je ažuriram. Čitao sam nešto da kao se radi neko rutovanje ali da li postoji neka druga solucija .. Inače model je Sony Ericsson Xperia LT18i
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ne postoji druga varijanta.
Mora prvo Root telefona pa onda aplikacija Move2SD card.
A najlakši Root je sa aplikacijom King root.
U Google.com upiši Kingroot.apk i downloaduj i instaliraj i uradi Root.
 
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
16
Da li se rutovanjem telefona brise telefonski imenik koji se nalazi u telefonu, a ne na SIM kartici ili fotografije koje su na SD kartici?

Unapred hvala na odgovoru.
Telefon je Lenovo A328.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Рутовање не брише ништа.
Рутовање је "кључ" ка приступу корену софтвера или, алат који ти омогућава да телефон прилагодиш твојим потребама.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Zanima me da li mogu da skidam aplikacije na SD karticu i tamo ih instaliram, jer na samom telefonu nemam dovoljno memorije i izlazi mi poruka da nemam dovoljno prostora kada neku aplikaciju skinem ili kada je ažuriram. Čitao sam nešto da kao se radi neko rutovanje ali da li postoji neka druga solucija .. Inače model je Sony Ericsson Xperia LT18i
Kada uradis root onda ubaci root toolbox i u opcijama postavi kao primaru lokaciju za instaliranje aplikacija sd card.
Ipak, dajem odgovor zbog druge opcije koja postoji a koju sam ja uradio kod sebe. Odmah na pocetku kazem da postoji opasan rizik da zakoves telefon. Postupak se zove "particionisanje" i kao rezultat se dobija prebacivanje dela interne memorije na memoriju za aplikacije. Takodje particionisanjem je moguce prosiriti root datoteku kako bi (ako pozelis mogao na telefonu koji nema dovoljno memorije za najnoviji android i veci gapps da ga ipak ubacis).
Kroz primer: Ako trenutno imas internu memoriju od 11gb i memoriju za aplikacije od 2gb i zelis da partiocionises 3 gb memorije na kraju postupka ces imati 5 gb memoriju za aplikacije. To je takozvana clear memorija, znaci telefon ne prepoznaje nikakvu razliku izmedju startnih 2gb i particionisanih 3gb. Druga prednost sto ti za ovo nije ni potrebna sd kartica.
U slucaju da zelis da radis ovakvo nesto reci pa da onda sednem za racunar i iskucam uputstvo (posto ima dosta posla ne bih pisao bez zahteva).
 
Natrag
Top