Instalacija XBMC

Član
Učlanjen(a)
11.06.2012
Poruka
3
Us4ZBQ.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
INSTALACIJA XBMC

Us4ZBQ.jpg


U pitanju je jako mocan program pa mozda u njemu sve izgleda komplikovano,medjutim sve je vise nego jednostavno i netreba puno vremena da se nauci rad u ovom mocnom alatu....Njega imate na adresi.....

:download:

Kod:
[url]http://xbmc.org/download/[/url]

ili portabl verzija....

Kod:
[url]http://www.filefactory.com/file/1kihud24z2q3/XBMC.rar[/url]

Sto se tice podrzanih formata takodje je dosta mocan....


  • Physical digital media: Blu-ray Disc (unencrypted), CDs, DVDs, DVD-Video, Video CDs (including VCD/SVCD/XVCD), Audio-CD (CDDA), USB Flash Drives, and local Hard Disk Drives
  • Network protocol clients: AirPlay/AirTunes, UPnP, SMB/SAMBA/CIFS, AFP, Zeroconf/Avahi/Bonjour, NFS, HTTP, HTTPS, FTP, RTSP (RTSPU, RTSPT), MMS (MMSU, MMST), Podcasting, TCP, UDP, SFTP, RTP and RTMP (including RTMP, RTMPT, RTMPE, RTMPTE, RTMPS), DHCP, NTP, WebDAV

  • Container formats: AVI, MPEG, WMV, ASF, FLV, MKV/MKA (Matroska), QuickTime, MP4, M4A, AAC, NUT, Ogg, OGM, RealMedia RAM/RM/RV/RA/RMVB, 3gp, VIVO, PVA, NUV, NSV, NSA, FLI, FLC, DVR-MS and WTV
  • Video formats: MPEG-1, MPEG-2, H.263, MPEG-4 SP and ASP, MPEG-4 AVC (H.264), HuffYUV, Indeo, MJPEG, RealVideo, RMVB, Sorenson, WMV, Cinepak.
  • Audio formats: MIDI, AIFF, WAV/WAVE, AIFF, MP2, MP3, AAC, AACplus (AAC+), Vorbis, AC3, DTS, ALAC, AMR, FLAC, Monkey's Audio (APE), RealAudio, SHN, WavPack, MPC/Musepack/Mpeg+, Shorten, Speex, WMA, IT, S3M, MOD (Amiga Module), XM, NSF (NES Sound Format), SPC (SNES), GYM (Genesis), SID (Commodore 64), Adlib, YM (Atari ST), ADPCM (Nintendo GameCube), and CDDA.
  • Digital picture/image formats: RAW image formats, BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF, MNG, ICO, PCX and Targa/TGA
  • Subtitle formats: AQTitle, ASS/SSA, CC, JACOsub, MicroDVD, MPsub, OGM, PJS, RT, SMI, SRT, SUB, VOBsub, VPlayer
  • Metadata tags: APEv1, APEv2, ID3 (ID3v1 and ID3v2), ID666 and Vorbis comments for audio file formats, Exif and IPTC (including GeoTagging) for image file formats


INSTALACIJA

Posto downloadovali ovaj alat dupli klik na downloadovani fajl programa a zatim krenuce instalacija koja ide sledecim tokom.....U novom prozoru kliknite misem na Next.....

jtEK2y6.png



Posto se slazete sa uslovima licence programa izaberite misem I agree....

pE0F3s5.png


U novom prozoru kliknite misem na dugme Next.....

TQJD4KB.png


Takodje kliknite misem na Next jer ce program se defaultno instalirati u C/Program Files...

VFxjB.png


Cekirajte gornju opciju i kliknite misem na dugme Next.....

4jptdKAP.png


Preostaje da kliknete jos na dugme Install.....

7MAOBK.png


Sacekajte da se instalacija obavi do kraja a zatim u novom prozoru odcekirajte misem opciju Run XBMC,...i kliknite misem na dugme Finish.....

dZf3N.png


Sada imate u racunaru instaliran XBMC program i spreman za rad u njemu....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
1
Zašto neće da mi radi ni 1 kanal na Live TV (samo ispiše "Working" i posle toga ništa) i zašto mi tek po neki stream sa SportsDevila radi? Jel to normalno?
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
U prvom slucaju, lista ti verovatno ne radi. U drugom slucaju, vecina linkova na DevilSport je takodje mrtva ili su u drugom formatu koji ne moze da se pusti na XBMC. DevilSport nije problem do tebe ali za Live Tv mozes nabaviti listu koja radi.
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Vidim da je tema odavno napisana, ali ja tek sada imam Smart TV, tačnije LG 50LB671v, pa me interesuje kako sada da ja pristupim ovom XBMC sa TV-a? Da li nešto treba da se instalira na samom TV-u i kako ide povezivanje putem bežične mreže?
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Ma ne odgovara mi to sa HDMI, jer hoću da igram igrice dok ostali gledaju film.
@enko2974 : Na Samsungu je to lakše instalirati nego na LG-u, mislim.
 
Natrag
Top