Instalacija windows

Učlanjen(a)
19.09.2010
Poruka
16
ovako ubacio sam win 7 i aktivirao.Posle toga ubacio sam drajvere i programe.Moje pitanje je: da li trebam da ubacim directx,net framework ,microsoft visual redistritube ...itd ?
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
10
win 7 preko opcije windows update instalira sve sta ti je potrebno....prethodni odgovor je vise nego smesan...:D
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
prethodni odgovor nije smijesan vec realan i tacan zato sto je covjek u pravu, sto znaci da se vidi da se ne razumijes dovoljno u racunare, takodje se moze i bez windows update-a koji jednostavno krpi i ono sto ne treba i time popunjava memoriju i usporava racunar, zato nemoj omalovazavati odgovore clanova, prvo razmisli pa onda pomozi covjeku

directx i net framework su ti pozeljni da instaliras zbog igrica i aplikacija na internetu, moj savjet ti je da ih instaliras
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
10
Bez nervoze,molim. Lik koristi piratski win 7,samim tim ce podesiti windows update da na opciju : "Proveri da li postoje ispravke,ali mi dozvoli da odaberem da li cu ih preuzeti i instalirati" ,kako ne bi kojim slucajem pokupio KB971033 ili neki drugi update koji ce prijaviti nelegalan softver,a samim tim i nesto sto je nepotrebno za stabilan i neopterecujuci rad sistema. Net framework ce pokupiti bas kao sto rekoh preko opcije windows update, a sa instalacijom prve igrice u paketu ce instalirati directx. Ne bih rekao da je n3m3sis bas upoznat sa windows 7,iako se trudi...:D
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
1.Ne vidim razlog,(ili ironiju),zasto uopste pominjes: "piratski win 7".Vecina na ovom forumu stavlja akcenat, samo ako je: "legalan win 7".

2.Naravno,postoje i oni-("Pet Postenih")-forumi,gde je sve: "ispravno,legalno i regularno"...

3.Da li si siguran da ce svaki"piratski win 7" da pokupi WAT,to jest KB971033,ili ("neki drugi")bez obzira kako cekiras i omogucis update?

4.Za ove igrice nemam komentar.To sam odavno prerastao...

5.Vidim da si dosta dugo na forumu pa si verovatno upoznat,da vecina nas,ne praktikuje da omalovazava korisnike i ironicno komentarise njihove postove

6.Niko od nas nije: "popio svu pamet"- svrha foruma je da razmenjujemo misljenja i dajemo savete jedni drugima,a ne da "prosipamo pamet" i izmisljamo "toplu vodu",pozz
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
nisam ja nervozan i znam sta je windows update i sta sve ima u njemu, licno ga ne koristim i racunar mi je dosta stabilniji, druga stvar danas svi imaju aktivatore tako da je svaki windows isti i jos niko nije fasovao sto se pirata tice, to je rijetkost
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Nakon instalacije windows-a 7 i njegove aktivacije OBAVEZNO iskljucim windows update i podesim u Action Center da me sistem o tome vise ne obavestava. Onda prvo instaliram drajvere pa redom programe medju kojima javu, video i audio kodeke i directx. NETframework ne instaliram jer je vec sadrzan verzija 3.5 u windowsu. Moj savet, ako ne koristis legalnu verziju windowsa, gasi windows update i sve rucno natenane.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A i ako imas legalan wndows, opet gasi, ne treba ti. Imam na drugom racunaru legalan windows xp i nakon odradjene online aktivacijei update-a, obavezno trokira.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Treba ti samo najnoviji DirectX ostalo win 7 sve ima. Složio bih se sa tim da treba isključiti win update ili ga podesiti da instalirta na custum i da samo instaliraš ako ima zakrpa za framework ili slično ostalo zaista ume da zdrnda računar i treba izbegavati.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
10
Pusti sad xp,naravno da neces fasovati WAT ako ne koristis update. Koristim win 7 ultimate x64 vec 2 godine,cepam update koji ja hocu i jos uvek je sistem apsolutno stabilan .Zasto da jurim drajvere,kad imam update da to uradi za mene...:dntknw:
 
Natrag
Top