Instalacija Ubuntu 12.04 bez brisanja ostalih particija*

Član
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poruka
1
Kako instalirati Ubuntu 12.10 ,a da se ne obrišu ostale particije HDD-a?Ja sam pokušao iz Windowsa(Win7 Ultimate-64 bit) ali me nekakvi"root" zezaju ,nije se htelo instalirat,da bi se na kraju čitav hard od 640 GB obrisao( i 4 particije) uz instaliranje Ubuntu-a...na jednoj particiji kojih 4 GB.sorryNisam probao sa Ubuntu 12.04 bojim se da ne bude opet ista pjesma...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kako instalirati Ubuntu 12.10 ,a da se ne obrišu ostale particije HDD-a?Ja sam pokušao iz Windowsa(Win7 Ultimate-64 bit) ali me nekakvi"root" zezaju ,nije se htelo instalirat,da bi se na kraju čitav hard od 640 GB obrisao( i 4 particije) uz instaliranje Ubuntu-a...na jednoj particiji kojih 4 GB.sorryNisam probao sa Ubuntu 12.04 bojim se da ne bude opet ista pjesma...

nema tu neke velike filozofije......na samom pocetku instalacije treba odabrati opciju Specify partitions manually a zatim odrediti na kojoj particiji zelis instalirati ili pak kreirati novu particiju . Predpostavljam da si odabrao opciju Erase and use the entire disk.....te ti je obrisalo ceo hard sa svim particijama.......

Isprati ovaj tutorijal i nemozes pogresiti.......

C4xUtF.png


:download:

Kod:
http://www.filefactory.com/file/53rs1c9x3kob/n/Instalacija_Linux.rar


Takodje pre same instalacije obidji malo i ovu temu.....

http://serbianforum.org/linux-os/343204-instalacija-linuxa.html


ako pak nisi siguran idi sa dual bootom i instalacijom linuxa iz samog windowsa pomocu alata wubi pa ces zadrzati i postojeci win a i imati ubuntu......Nacin kako to odraditi blize je objasnjen ovde........

http://serbianforum.org/linux-os/344452-instalacija-linux-ubuntu-iz-windowsa.html
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Instalirao sam Unbunt 12.10 preko wubi-a, i malo me buni sto tom prilikom imam opciju samo da izaberem velicinu instalacije, dok kad idem instalaciju unbunta kao bootabilnog diska imam opciju da izaberem i velicinu SWAP particije i jos neke particije, e sad moje pitanje je kako je bolje instalirati?

Primetio sam da mi Unbunt malo koci a konfiguracija mi je:

2.8 Ghz Intel celeron
2 gb DDR1 RAM-a
80+320 HDD Sata
Integrisana Intelova graficka
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Instalirao sam Unbunt 12.10 preko wubi-a, i malo me buni sto tom prilikom imam opciju samo da izaberem velicinu instalacije, dok kad idem instalaciju unbunta kao bootabilnog diska imam opciju da izaberem i velicinu SWAP particije i jos neke particije, e sad moje pitanje je kako je bolje instalirati?

Primetio sam da mi Unbunt malo koci a konfiguracija mi je:

2.8 Ghz Intel celeron
2 gb DDR1 RAM-a
80+320 HDD Sata
Integrisana Intelova graficka
Napravi čistu instalaciju sa CD-a/USB-a. Probaj i Xubuntu, manje je zahtjevan.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Dulle hvala na savetu i na pomoci. Uradio sam prvo format diska, pa instalirao WinXP a posle toga i Xubuntu, i sad radi super, cak je i Lexmark e120(star stampac) prepoznao iz prve, odlican sistem.
 
Natrag
Top