instalacija sp3 na sp2 pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
15.09.2009
Poruka
31
e ovako,upravo sam skinuo sp3 i hocu da ga instaliram na vec postojeci sp2...treba mi pomoc kako to da uradim i zanima me da li cu da izgubim neke podatke koji su mi trenutno na racunaru... dakle,kako da instaliram sp3 i da li gubim neke postojece podatke nakon instalacije... hvala
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Instaliraj bez bojaznosti SP3 preko SP2, ništa nećeš izgubiti... :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Kako god, nemoj nakon toga da sklanjas instalacione fajlove kako bi mogao da ga sklonis, ili bar zapamti Restore Point i nemoj da ga brises.

Meni se desilo da posle instalacije SP3 (bar tako mislim, nema drugog razloga) DVD rezac prestane da cita DVD diskove. Dakle, cita CD-ove, DVD normalno narezuje, samo sto one narezane vidi kao prazne.

Na poslu nisam mogao da instaliram SP3 jer je javljao neku gresku pri instalaciji, i kad sam tamo stavio taj rezac, normalno je citao DVD diskove, dok je taj sa posla (noviji model) normalno radio kod mene kuci.

Dakle, osiguraj se da mozes da uklonis SP3 ako nesto ne bude u redu.


P.S. Inace, ako imas serial da ti radi update, instaliraj sve osim SP3 i imaces kompletno update-ovan sistem, samo sto nece biti identifikovan kao SP3.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Kobayashi je u pravu,sp3 "namazan" preko sp2 sistema koji je dugo radio ume da bude ozbiljno problematičan ! Poslušaj njegov savet (skini npr. SupremoPhantom-ov MsGenuineValidation krek i možeš da puniš sistem bez bojazni da će te ukebati),ili napravi snimak sistema (Paragon...) i ostavi ga sa strane za svaki slučaj (ako si u stanju,skini stabilniju XPsp3 varijantu Windows-a,imaš ih i na ovome forumu).
Old-school varijanta preporučuje instalaciju zakrpa sistemom "komad-po-komad" (instaliraš nešto,sačekaš dan-dva da vidiš kako se sistem ponaša,pa instaliraš sledeće...)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Na samom sajtu pise da amd-ovi procesori imaju neki konflikt sa sp3 tako da ukoliko posdujes isti to uradis sa rezervom
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
imo sam sranja kad sam dizo na xp sp2 samo sp3 i jedino dobro sto sam zakljucio je da ti je najbolje skinut sa neta xp sa integriranim sp3 i tako ces imat najmanje problema
 
Član
Učlanjen(a)
15.09.2009
Poruka
31
hvala vam,ali vec sam presao na windows 7... instalirao sam sp3 na sp2 i radio je ok,ali sam odlucio da probam ovo novo cudo
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
7
e ovako,upravo sam skinuo sp3 i hocu da ga instaliram na vec postojeci sp2...treba mi pomoc kako to da uradim i zanima me da li cu da izgubim neke podatke koji su mi trenutno na racunaru... dakle,kako da instaliram sp3 i da li gubim neke postojece podatke nakon instalacije... hvala

dragoljube,ako je sve legalno ;) nema nikakvih problema i nista neces izgubiti a mnogo ces dobiti.pre svega u sigurnosti xp-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top