Instalacija Linuxa u Windows Xp ili Visti

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
super ti je ovaj post pogotovo ovaj drugi nacin instaliranja ubuntu-a na xp,samo da te pitam da li osim ove verzije ubuntu-a postoje i neke druge distribucije linux-a da rade na ovaj isti nacin,mislim na fedoru,mint,madrivu i dr.

Ja sam radio sa Ubunitu......mada mogu i ostale verzije.......postavio sam linkove za njih u prvom postu......;)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Drugi nacin u PDF......

:download:

Kod:
http://hotfile.com/dl/71933066/08db212/Instalacija_Linuxa_u_Windows_Xp_ili_Visti.rar.html

:sifra:

Kod:
SerbianForum.org
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2010
Poruka
2
Hvala Boki, pomogao si mi puno. Imash pice u gradu. :) Nego da te pitam da li treba da se update-uju neki fajlovi/drajveri na Ubuntu?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Hvala Boki, pomogao si mi puno. Imash pice u gradu. :) Nego da te pitam da li treba da se update-uju neki fajlovi/drajveri na Ubuntu?

Nije na odmet updejtovati odmah posle instalacije sve ponudjene fajlove......System /Administration / Update Manager.......
 
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
23
mokim vas imam problem.instalirao sam Widows XP sp2 i Ubuntu 8.04 ali svaki put kad ukljucim kompjuter startuje se Ubuntu i nikako ne mogu da dobijem Widows XP.hvala za pomoc.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kada startujes racunar ......trebalo bi ti se pojaviti Windows konzola i Ubuntu konzola.......sidjes strelicom na tastaturi na windows i lupis enter....i startovace se Windows.......

2n6w607.jpg


Takodje mozes ovo i da izbegnes vec u Runu napisi msconfig i lupi enter a zatim u kartici Boot.ini obelezi Windows i stavi ga da da bude prvi pomocu Move Up .....Move Down dugmeta.....

k4y05w.jpg


Takodje mozes uci u bios i podesiti da ti se sistem podize sa hard diska na kome se nalazi Windows XP.......
 
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
23
molim vas ,pomozite.instalirao sam Windows XP pa onda Ubuntu 8.04 .kad ukljucim kompjuter automatski se startuje Ubuntu i normalno radi.Problem je u tome sto nemogu da dobijem Windows XP.kako da izaberem jedan ili drugi OS.hvala
 
Natrag
Top