Instalacija Linux Ubuntu iz Windowsa

Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.826
Koliko je dovoljana particija da se instalira Linux Ubunt? Imam HP 2000 2b19 lap top da li ce biti problema sa drajverima?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
P amozes probati prvo live cd, ili live usb da vidis sta mozes da ocekujes, 10Gb je sasvim dovoljno za vecinu. Ne bi trebalo da imas problema sa drajverima, vecina je odmah instalirana, jedino sto naknadno instaliras ukoliko je potrebno za graficku karticu, i dodatne uredjaje.
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.826
Da li je najbolje da napravim novu particiju od 10 GB pa da na njoj instaliram Linux?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ostavi samo prazan prostor znaci potpuno obrisi tih 10 Gb , pa ce ubuntu da ti napravi sam particije, jer linux pravi i swap particiju, da te ne bi bunilo.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
wubi nije vise u funkciji.....? sta mi je sad alternativa da instaliram kroz windows?
EDIT: jos ga ima ali potrebno prvo skinuti fajl .iso jer se nalazi unutar tog fajla.....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
105
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505

uspio sam instalirati putem USB ali nije to za mene....prvo, konekcija radi samo putem kabela....wifi ne prepoznaje....drugo, ni ne znam ista instalirati....pokusao sam recimo sa xbmc ali nisam uspio.....nije linux jos za mene.....nisam ja to navikao da mi dolazi problemi....kod windowsa se to automatski sve podesi i instalacije su veoma lake.....
 
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
105
uspio sam instalirati putem USB ali nije to za mene....prvo, konekcija radi samo putem kabela....wifi ne prepoznaje....drugo, ni ne znam ista instalirati....pokusao sam recimo sa xbmc ali nisam uspio.....nije linux jos za mene.....nisam ja to navikao da mi dolazi problemi....kod windowsa se to automatski sve podesi i instalacije su veoma lake.....
...mislim da je sve stvar navike...priznajem da jei meni bilo tesko prihvatiti Linux...ali bio sam uporan i malo po malo svatio koliko je ustvari jednostavan,narocito za instalaciju....tu bih narocito stavio akcenat na Linux Maja 13,pa i ovu Rebeccu....probao sam i druge verzije ali meni se bas ta jednostavnost instalacije i koriscenja na Linux Mint 17.1 “Rebecca” Cinnamon(od novijih izdanja ova je vrh)...no dobro stvar ukusa..potrebe....
 
Natrag
Top