Instalacija i podesavanje MSN

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Za početak, potrebno je sa interneta skinuti adekvatnu verziju ovog programa. Ovde obratite pažnju na jezik koji Vam se nudi da ne bi skinuli pogrešan jezik jer će Vam Live messenger i Live mail biti na tom jeziku.​
Lokacija za skidanje programa:



Kod:
http://download.live.com/messenger/?mkt=en-us
Posto ste skinuli mozete krenuti u instalaciju istog....startujte duplim klikom misa ikonu MSN-a....
Početak instalacije je prozor sa porukom preparing installation, posle koga sledi prozor sa potvrdom prihvatanja uslova korišćenja programa pa kliknite na Accept. Sledi prozor sa izborom prorama koje možete instalirati iz ovog paketa




Ukoliko želite da instalirate samo Messenger i Live mail podesite opcije kao na slici ili selektujte programe koje Vi želite. Klikom na dugme install započinje instalacija a prvo se proverava da li postoje neki konfliktni programi porukom Check conflict programs ako nema instalacija se nastavlja




Na samom kraju instalacije, dobićete prozor sa izborom nekih dodatnih sadržaja paketa a moja preporuka je da ih sve isključite i nastavite instalaciju klikom na dugme Continue . Kada se instalacija završi, program će Vam ponuditi mogućnost otvaranja naloga na Windows Live mreži i ukoliko ga nemate možete ga odmah kreirati . Ukoliko ste ranije koristili messenger i imate nalog, preskočite ovu opciju klikom na dugme Close.​
Posle kraćeg vremena pojaviće Vam se prozor windows Live Messenger programa u koji je potrebno da unesete username i password da bi se logovali na mrežu



Konfiguracija Windows Live Messenger programa

Što se podešavanja opcija kod Live Messenger-a tiče oni nisu komplikovane i teške. Kada uđete u opcije sa leve strane će vam se pokazati meni na kom možete da birate grupu opcija koje želite da podesite a na desnom opcije iz te grupe. Pod Personal delom, prva opcija je ime koje želite da se prikaže drugim ljudima a zatim i Vaša poruka koju će oni moći da vide. Pod delom Layout podešavate izgled messengera.​
Deo Sign In je interesantan jer možete podesiti da li želite da se Messenger startuje pri startu računara (prva opcija), da li želite da se otvori prozor Messengera kada se on startuje (druga opcija), Automatsko prijavljivanje kada se messenger upali (treća opcija). Ostale opcije su manje više nevažne i možete ih podesiti kako želite. Ja preferiram da mi se program startuje pri startu računara ali Vama to možda ne odgovara.​
Deo Messages omogućuje podešavanje izgleda prozora sa porukama. Deo Alerts je namenjen za razna obaveštenja. Deo Sounds omogućava podešavanje zvukova koji će vas obavestiti o nečemu.​
Deo File Transfer je interesantan jer omogućava podešavanje lokacije na koji će se snimati fajlovi koje ste primili preko Messengera. Preporučujem da ovde obeležite neki jedinstveni folder u koji obično skidate fajlove (ja lično na D disku imam folder Downloads gde smeštam sve fajlove koje primam sa interneta).​
Pod delom Privacy podešavate ko će moći da vidi da ste online i ko će moć i da vas doda u njegovu listu. Ukoliko All others prebacite u Allow list onda će svi moći da komuniciraju sa vama a ako je All others u Block list onda će sa vama moći da komuniciraju samo ljudi iz Allow liste.​
Delovi Security i Connection služe za podešavanje nekih sigurnosnih parametara i za proveru konekcije i detekciju i rešavanje mogućih problema povezanih sa konekcijom.​

*Ukoliko želite, možete da doterate izgled i dodate neke funkcije Live Messenger programu koristeći neoficijalnu zakrpu (patch). Ukoliko želite da upotrebite ovaj program Iskljucite MSN kompletno, tako da ga nema u delu kod sata. Posle osnovnih podešavanja na Slici





odaberite Patch Manager opciju na Slici



Kada kliknete na Next pojaviće Vam se prozor sa opcijama koje možete da podesite i odmah da vidite neke od efekata podešavanja




Kada ste obeležili željene opcije, kliknite na dugme Apply i opcije će biti implementovane. Kada startujete Messenger, pojaviće se sa izgledom koji ste podesili.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sve ovo u PDF....

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!671&authkey=AHgPrMGLNV9vqKg" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
MSN mi radi odlicno funkcioniše savršeno ali kada sam instalirao web cameru ona ne funkcionise.Ne vezano za MSN samostalno kad je ukljucim ona radi.Šta trba da uradim?Još jedno pitanje ni poruke ne mogu da primam preko poštansko sanduče. Unapred HVALA!!!
 
Natrag
Top