ImgBurn - instalacija i narezivanje ISO datoteke

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
imgburn-2-4-4-0.jpg


Mali alat pomocu koga jednostavno sa par klikova misa mozemo narezivati raznorazne medie......
ImgBurn podržava širok raspon formata datoteke slike - uključujući BIN, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG i PDI.
Pomocu njega se moze narezati audio CD-a i bilo koju vrstu datoteke podržane putem DirectShow / ACM - uključujući AAC, APE, FLAC, M4A, MP3, MP4, MPC, OGG, PCM, WAV, WMA i WV.
Možete ga koristiti za narezivanje DVD-Video diskova (od VIDEO_TS mapu), HD DVD video diskova (od HVDVD_TS mape) i Blu-ray diskova Video (od BDAV / BDMV mapu) s lakoćom.
ImgBurn podržava sve Microsoft Windows OS-a - Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT4, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003, Windows Vista, Windows 2008 i Windows 7 (uključujući sve 64-bitne verzije). Ako koristite Vino, ona bi također trebala pokrenuti na Linuxu i drugim x86 Unixes.

Alat imate na adresi.....(u folderu sam spakovao i podrsku za nas jezik)...

:download:

Kod:
http://www.majorgeeks.com/ImgBurn_d4870.html


Posto downloadovali ovaj alat sada mozemo krenuti u instalaciju istog.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
INSTALACIJA

Posto downloadovali alat u vas racunar startujte duplim klikom misa instalacioni fajl SetupImgBurn.exe...broj 1 a zatim u novootvorenom prozoru programa kliknite misem na Next....broj 2

83368241.jpg


Cekirajte misem da se slazete sa uslovima licence a zatim kliknite misem na dugme Next....broj 3

61006061.jpg


U novom prozoru takodje kliknite misem na Next......broj 4

79604766.jpg


Posto vam program ponudio lokaciju u racunaru gde ce se instalirati kliknite misem na dugme Next...broj 5

52785896.jpg


U novootvorenom prozoru takodje kliknite misem na Next.....broj 6

65891884.jpg


Na pitanje dali zelite da downloadujete novu verziju ovog programa kliknite misem na dugme No....broj 7

79212113.jpg


Po zavrsetku instalacije kliknite misem na dugme Finish.....broj 8

34364393.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
MENJANJE JEZIKA PROGRAMA

Oni korisnici koji se teze snalaze na engleskom jeziku mogu ovaj alat prebaciti u Srpski jezik na sledeci nacin.
U dowmloadowanom folderu se nalazi fajl sa podrskom za nas jezik po imenu serbian_latin.lng i potrebno je samo njega kopirati u instalaciju programa tacnije u prazan folder Languages koji se nalazi u vasem racunaru na lokaciji C:\Program Files\ImgBurn (ako niste promenili lokaciju prilikom instalacije programa.....broj 9

17336601.jpg


Posto iskopirali fajl serbian_latin.lng u prazan folder Languages u samoj instalaciji programa sada mozemo i postaviti zeljeni jezik.Startujte program duplim klikom misa na njegovu ikonu......broj 1 a zatim u novootvorenom prozoru programa u gornjem meniju kliknite misem na Tools a zatim u padajucem meniju takodje kliknite misem skroz dole na opciju Settings....broj 2

92682079.jpg


U prozoru setitings u kartici General (prvoj sa leve strane) pronadjite deo Language ,kliknite na strelicu te u padajucem meniju kliknite takodje misem na Serbian (Latin)....broj 3 a zatim da bi program to i upamtio kliknite misem na dugme OK....broj 4

78132893.jpg


Sada mozete zatvoriti program i prilikom sledeceg pokretanja kompletan program bice na nasem jeziku...Prilikom pokretanja programa javice se dva prozora sa obavestenjima o gresci kod prevoda programa ali njih cete jednostavno zatvoriti na x i program ce se startovati bez problema....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
NAREZIVANJE ISO DATOTEKE

Sam program sadrzi gotovo sve vrste narezivanja kako datoteka,tako i slika foldera ,pravljenja slike i jos dosta opcija koje sadrze burner programi za narezivanje. U principu sve vrste narezivanja se u ovom programu obavljaju na jako slican nacin ...Konkretno posto u racunaru imate fajl u ISO formatu i trebate ga narezati na mediju (cd ili dvd prazan disk) to pomocu ovog programa mozete uraditi na sledeci nacin.Ubacite praznu mediju (cd ili dvd disk) u vas CD/DVD rom a zatim startujte duplim klikom misa program na njegovu iikonu...broj 1 te u novootvorenom prozoru posto zelimo narezati ISO format (sliku) kliknite misem na opciju Upisi zapis slike na disk....broj 2

72150070.jpg


U novom prozoru u delu programa Izaberite zapis kliknite misem na zutu fasciklu (sa lupom).....broj 3 a zati u novom prozoru pronadjite u racunaru ISO fajl koji zelite narezati na prazan disk,obelezite ga misem i kliknite na dugme Open.....broj 4

61328673.jpg


Zatim u delu programa Cilj u padajucem meniju pronadjite i namestite vas rezac (pod uslovom da ih imate vise)....broj 5,u delu Brzina Pisanja u padajucem meniju namestite na kojoj brzini zelite narezivati vasu mediju (sto sporije to je sigurnije narezivanje)...broj 6, a zatim u delu Kopija u padajucem meniju postavite u koliko primeraka zelite narezati vas fajl...(u principu obicno je to 1 primerak osim ako nezelite sami na vise diskova narezati jedan isti fajl)....broj 7.Takodje mozete ako ne zelite da odcekirate opciju Testiranje ,znaci bez probe da odmah krenete na narezivanje iso fajla na prazan disk.Posto sve odradili kliknite misem na ikonu diska u prozoru programa...broj 8

45682143.jpg


Narezivanje vaseg praznog diska je u toku i ne preporucuje se da radite nista u racunaru dok traje proces narezivanja .....

63630637.jpg


Po zavrsetku narezivanja u novootvorenom prozoru dobicete poruku Operation Successfyllu Completed!..Kliknite misem na dugme OK.....broj 9

88921079.jpg


Sada mozete zatvoriti program na X i iz vaseg CD/DVD roma izvaditi narezan disk sa zeljenim ISO fajlom..
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
U PDF...

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!668&authkey=AF-Bv13ZcDu1oAQ" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
14.01.2013
Poruka
43
Da li to isto vazi i za .nrg fajlove.
Posto sam skino windows xp sp2 u nrg fajlu, i narezao sam ga pomocu nero boot opcijom na dvd al mi ga nije htio pokrenut kad sam stavio da u bios-u u boot da mi prvo cita sa cd-a nije htio pokrenut instalaciju .
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da li to isto vazi i za .nrg fajlove.
Posto sam skino windows xp sp2 u nrg fajlu, i narezao sam ga pomocu nero boot opcijom na dvd al mi ga nije htio pokrenut kad sam stavio da u bios-u u boot da mi prvo cita sa cd-a nije htio pokrenut instalaciju .

ImgBurn podržava širok raspon formata datoteke slike - uključujući BIN, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG i PDI.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2012
Poruka
1
Zasto nece da mi se nareze DVD disk. Pokazuje mi.... Device not ready (Medium not present)
 
Natrag
Top