Ime Boga Biblijskoga

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nema prezimevec samo imena koja predstavljaju Bozji karakter i njegovu licnost.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698


Dela apostolska
,,1:8 Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.,,
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Iz gornjeg ponuđenog videa i citata jasno je o kome svedoče verni inače bi imali dva Boga da ne poznaju službe jednog.Kao što je Laodikija ponudio dobar materijal u vezi imena te opisa službi i delovanja tako vidimo razne službe istog Boga koji se navešćuje preko proroka u raznim opisima (rečeno je da su to opisni nazivi koji se koriste kao imena).

Bog se predstavlja IMENOM Mojsiju govoreći da je On JHVH (onaj koji jeste) te nam Jehošua nudi u molitvi imenovanje Boga kao ONAJ KOJI JESTE i nije izbačeno IME već je stavljeno značenje.Po izgovaranju opisnog-imena govorimo da se sveti to ime koje govori da je Bog jedan i večan. Sad ako bi neko izjavio da je otkrio ime Božje bilo bi neozbiljno jer se ono znalo od Adama a od Sita se počelo prizivati i Isus je isti opis dao vernima za molitvu jer se moli jednom Bogu.
Zato ova tema nema svrhu da nešto dobro stigne već da se pokuša stvoriti konfuzija i odcepiti Jehošua od Duha te ponuditi Duha kao Boga koji se nikad nije niti će biti viđen mada nije tako i čoveka smrtnog kao stvorenje.

Time se degradira Spasitelj koji je JEDAN i pokušavaju Njegove službe ignorisati te načiniti Boga nemoćnim Duhom i naći mu pomoćnika koji će obaviti posao umesto Njega.
Ako Jehošua stiji kao čovek bez da je i Bog onda Jovan u početku jevanđelja debelo pogreši ali ne samo on već i Isaija.Problem nastaje onog momenta kad se ne može videti kako Duh vrši službu kroz telo te se vide dvojica.Učenici su pitali Jehošuu da im OCA pokaže i On sebe ponudi...da li mu smemo verovati?
Prorok kaže da će BOG stići poravnatom stazom kroz pustinju i kome Jovan podronitelj ugotovi put....stiže li Bog tom stazom ili i to proroštvo ne valja?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Biblija je jako jasna.
Na skoro 7.000 mjesta samo u SZ navedeno je Ime Boga - JAHVE.
Onaj TKO TO ne može zapamtiti,
ako mu se 7.000 puta ponovi - JAHVE,
tome niti ja ne mogu pomoći.
-----------------------------------------------------

TTTejcima i još nekima - koji su pod štabom za dezinformacije,
u interesu je TO Sveto Ime Jedinoga Boga - JAHVE -
obezvrijede, omalovaže,
IZJEDNAČE sa običnim imenima,
da izjednače Stvoritelja i stvorenja.

Kazna za to je znana.
Kazna za to će prvo stič Sotonu,
koji je TO - izjednačavanje - prvi pokušao.

POKUŠAO! - Samo!
--------------------------

Nema stiha - Ime Boga je .......... - bilo koje drugo sem - JAHVE!
---------------------------------------------------------------------------

Ako misliš da nije tako - daj tu stih da svi vidimo da si istinit!
ALI - ako nema takova stiha, a nema - svi takvi su oni koji šire krivovjerje.
A krivovjerje - NIJE Od Boga.
Znaš li čije je?

---------------------------------

Nigdje u Bibliji NEMA toga da je
JESAM = JAHVE!

NEMA!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Čiji su Rašini svedoci da li svedoče Hrista raspeta ili ne vidljivog Jahvu?
Evo čiji su apostoli svedoci:

Dela apostolska
,,1:8 Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.,,

Vest jevanđelja je radosna vest gde se oprost prima kroz žrtvu i zato verni propovedaju Jehošuu i u to ime krste svi primeri u Bibliji su takvi. Rasel ima svoju naunu , Jelena Bela svoju i tako redom a učenici imaju Božju reč koja svetli.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Čiji su Rašini svedoci da li svedoče Hrista raspeta ili ne vidljivog Jahvu?
Evo čiji su apostoli svedoci:

Dela apostolska
,,1:8 Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.,,

Vest jevanđelja je radosna vest gde se oprost prima kroz žrtvu i zato verni propovedaju Jehošuu i u to ime krste svi primeri u Bibliji su takvi. Rasel ima svoju naunu , Jelena Bela svoju i tako redom a učenici imaju Božju reč koja svetli.

OTKRIVENJE 1,2

koji posvjedoči za riječ Božju
i
za svjedočanstvo Isusa Krista - za sve što vidje.

----------------------------------------------------

Postoji LOGOS Božji Jahvin,
i
svjedočanstvo Isusa neboga.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ponovo:

Da li prihvatas Isusa za svog licnog spasitelja?

"Koji se god odriče Sina ni Oca nema; a koji priznaje Sina, i Oca ima.
Vi, dakle, što čuste ispočetka u vama neka stoji; ako u vama ostane što čuste ispočetka, i vi ćete ostati u Sinu i u Ocu" ( 1 Jovanova 2. 23 - 24 )
Zaharija 13,8i u svoj će zemlji - riječ je Jahvina - dvije trećine biti istrijebljene, a trećina ostavljena.
Zaharija 13,9Tu ću trećinu kroz oganj provesti, pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro, iskušat` ih kao što se srebro iskušava. I on će zazivati ime moje, a ja ću mu se odazvati; i reći ću: `Moj je to narod!` a on će reći: `Jahve je Bog moj!`
----------------------------------------------------------------------------

one gore 2/3
su oni kojima JAHVE nije Ime ZA BOGA Jedinoga
 
Natrag
Top