Imam problem sa USB kablom i internetom

Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
E ovako , koristim telenor internet ,ali zbog slabijeg signala sam reshio da kupim USB kabal da bi podigao uredjaj na vecu visinu ! To sam uradio i uspeo sam da postignem bolju konekciju i vecu brzinu medjutim u medjuvremenu je nastao problem. Problem je sledeci : Kada hocu da povezem uredjaj (telenor internet) sa USB kablom , rachunar ili nzm shta vec nece , ne moze da prepozna uredjaj i onda kao ni da nisam ubacio povezao uredjaj sa kompjuterom! Verovatno nije problem u kablu zato shto sam pokushao da priklucim Dzojstik na njega i to savrsheno radi ! Dakle problem je shto rachunar ne moze svaki put da prepozna uredjaj(internet) i onda moram ponovo da povezuje telenor internet direktno sa kompjuterom da bi imao internet! Ako neko sluchajno ,mozda zna i zeli da mi pomogne neka mi odgovori ,bicu mu beskonachno zaxvalan ! ;)
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
mislim da ti nije problem do kabla....ma taj telenor internet stalno zeza....dosta se mojih drugova zalilo na isti.ako ti i dalje pravi problem kabal,makni ga i povezi direktno na komp......
 
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Ma nije problem da ga ukljuchim na komp , nego problem je shto komp nece da ga prepozna kada ide preko kabla , a mnogo bolje radi kada je na kablu !
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
a jesi li probao da ga "izbacis"-"ubacis"...?...cudno mi to sto nekad oce pa nece...
 
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Jesam probao i to , neki put dosta puta ,pa chak mi i uspe ,ali posle nekog vremena(neodredjeno , u bilo kom trenutku ) se samo iskljuchi ,a da pritom nisam dirao kabal ,net ! Nije mi jasno !
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
U prncipu usb konekcija je slicna ser. rs232 konekciji samo sto radi na vecem naponu (12v) i protok podataka je mnogo brzi. Ali jedno imaju zajednicko kada
je na drugom kraju kabla modem, komp ili konvertor. To je duzina kabla - tipicno 1,5m (2m max). Probaj da u okviru duzine od 1,5m ostvaris dobar signal za modem
i ti si "na konju".
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Da nisi ukljucio kabl na Frontalni (na prednjoj strani kucista) USB prikljucak, moze da se dogodi da nije dobra masa (metalni okvir u USB prikljucku racunara), sto nije retkost kod losijih kucista.
Ukljucuj USB iskljucivo na zadnjim USB prikljuchcima, jer su oni direktno sa ploce i kvalitetnija je veza.
Moj drug je imao isti problem, stavio je telenor pozadi i radi mu sad.
Moze biti da kabl zeza ili mozda imas sukob zbog Joystick-a(probaj da ga iskljucis iz device managera) i probaj sve opcije.
 
Natrag
Top