Ikonice na desktopu

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
240
Imao sam windows7 angry birds , a sada windows 7 ultimate original (mozda posto je skinut sa torenta). Mene interesuje sledece. Kod prvog programa na dnu ekrana u traci zadataka mogao sam jednostavnim prevlacenjem misa da nalepim sve ikonice , a kod drugog neke ikonice mogu a nekima se pojavi znak zabrane. Kako to da podesim da svaku ikonicu mogu mogu da prebacim na traku zadataka i da tu ostane.
Drugo pitanje.
Koji kljucevi pokrecu:
1. Kontrolnu tablu
2. Upravljac zadacima
3. Svojstva sistema
ili neka precica do njih jer zelim da ih pokrecem preko programa ,,Rainmeter,,
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imao sam windows7 angry birds , a sada windows 7 ultimate original (mozda posto je skinut sa torenta). Mene interesuje sledece. Kod prvog programa na dnu ekrana u traci zadataka mogao sam jednostavnim prevlacenjem misa da nalepim sve ikonice , a kod drugog neke ikonice mogu a nekima se pojavi znak zabrane. Kako to da podesim da svaku ikonicu mogu mogu da prebacim na traku zadataka i da tu ostane.
Drugo pitanje.
Koji kljucevi pokrecu:
1. Kontrolnu tablu
2. Upravljac zadacima
3. Svojstva sistema
ili neka precica do njih jer zelim da ih pokrecem preko programa ,,Rainmeter,,

Ako je skinut sa torenta onda sigurno nije orginal vec je samo preaktiviran!
Sto se tice kljuceva i slicnog to zahteva kopanje po registry bazi windowsa a to ti
nikako ne bih preporucio jer se moze napraviti vise stete nego koristi
kopanje po registry bazi uglavnom se zavrsava reinstalacijom sistema(licno iskustvo)
jer tamo greske nisu dozvoljene!
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
240
Pa nisi me bas dobro razumeo. Prvo windows nije preaktiviran nego ga ja aktiviram pomocu Daz Loadera. Drugo sto se tice kljuceva za kontrolnu tablu, upravljac zadacima i svojstva racunara nezelim da ih menjam samo mi treba da znam gde su odnosno koji su.
E sad sto se tice trake zadataka (kako sam gore naveo) pretpostavljam da treba nesto da se promeni, ali mi nije prvi put da nesto menjam u registri bazi, ako znas ti samo kazi sta treba da uradim.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Imao sam windows7 angry birds , a sada windows 7 ultimate original (mozda posto je skinut sa torenta). Mene interesuje sledece. Kod prvog programa na dnu ekrana u traci zadataka mogao sam jednostavnim prevlacenjem misa da nalepim sve ikonice , a kod drugog neke ikonice mogu a nekima se pojavi znak zabrane. Kako to da podesim da svaku ikonicu mogu mogu da prebacim na traku zadataka i da tu ostane.
Drugo pitanje.
Koji kljucevi pokrecu:
1. Kontrolnu tablu
2. Upravljac zadacima
3. Svojstva sistema
ili neka precica do njih jer zelim da ih pokrecem preko programa ,,Rainmeter,,

Pojedini programi nisu potpuno kompatibilni sa windowsom 7 pa je nemoguce napraviti taskbar precice. Od programa koje je koristim, Revo Uninstaller nema tu mogucnost na primer...
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
240
Moze biti, ali imao sam windows 7 angry birds program i kod njega nisam imao nikakvih problema, sve je radilo kako treba. Predpostavljam da treba da se uradi neka izmena, ali koja..
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Moze biti, ali imao sam windows 7 angry birds program i kod njega nisam imao nikakvih problema, sve je radilo kako treba. Predpostavljam da treba da se uradi neka izmena, ali koja..
Sad taj angry birds, nisam nikada koristio ni imao prilike videti ga, ali moguce da je koristio promenjen shell, ili bar izmenjen....


Sad malo pogledah, u cemu je problem, ukoliko se koristi precica koja je napravljena pri instalaciji programa, ne napravi se odgovarajuci registry fajl. Resenje je pravljenje nove precice ili rucno mnejanje registry-ja:) Nadjete lokaciju programa npr. C:/Program Files/Program desni klik na ikonicu programa, pa send to desktop. Dobicete novu precicu sa ispravnim registry fajlovima koju je moguce pinovati za taskbar. Problem je izgleda vezan za aplikacije koje prave precice pri instalaciji, na nacin koji odgovara xp operativnom sistemu, ali ne i win 7 :)

U principu postoji nacin, pravljenja ".bat" fajlova za startovanje programa i menjanje ikonice istog, sto je komplikovanije resenje, ali sam koristio za ovaj jedan slucaj sa kojim sam imao problem :) :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
240
Problem resen...
Napisao sam sta sam imao a to je windows 7 angry birds..koga vise nemam i nije u njemu problem.
Sada imam windows 7 ultimate original i kod njega je taj problem, a problem je u sledecem.
Na ikonicama postoje dosadnwe i iritirajuce strelice kojih mnogi zele da se otarase. Negde na internetu sam procitao da mogu da se uklone preimenovanjem u ,,lnkfile,, ,,IsShortcut,, u ,,AriochIsShortcut,, tako da su zbog toga nastali ti problemi.
Sve sam to vratio kako je bilo i sad je sve uredu. E sad za uklanjanje tih strelica koristim besplatan program ,,Vista Shortcut Manager,, i problem resen.
Inace hvala na odgovorima a evo da i drugi vide ako dodju do tih problema.
 
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
ako netko zna u aplikaciji rainmeter ima ovo za vrijeme
[Rainmeter]
AccurateText=1
Update=1000
Group=Sephi

[Metadata]
Name=Weather
Author=Sephirotess
Information=Weather. A large portion of code is taken from JSMorley.
Version=1.1
License=Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 4.0 License

@include=#@#Measures\Divers\Weather.inc


gdje ovdje da ubacim code za svoj grad.
 
Natrag
Top