iGO Primo NextGen Mape

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
...A evo samo jednog od primera koji pokazuje ovo o cemu pricam, slicnost (podudarnost) Contrast 2014.12 i TomTom 2014.09:
contrast-201207-vs-contr.jpg


...Ipak Contrast ostaje no.1

Odlican komentar aconik!

...ipak sam ulovio detalj na tvojim slikama koji potvrdjuje da mape nisu bas podudarne i drago mi je da je tako. ;)
Eno, u trecoj situaciji koju poredis, put koji krece od prilike od crvene tacke u sredini i ide nadesno, ima drukciji zavrsetak na novom Contrastu i na TomTomu ...kao da je nekakva okretnica na kraju.

EDIT: i ja sam malo uporedjivao ...po Beogradu ...oko Arene gde je i do sad Contrast bio znatno bolji od ostale 2 mape sada mislim da nema adrese koju ne zna, zatim par novih zgrada u Savskim blokovima a ka Bezaniji imaju polozaj ulica i po neki broj a stara mapa i konkurencija nije imala nista, polozaj skoro svih saobracajnica u naselju Stepa Stepanovic je sada ucrtan mada bez pravih adresa, Most Na Adi je sa juzne strane potpuno obradjen ali sa severne nema deonicu ka Proleterske Solidarnosti ...toliko zapazanja za sada ali bice ih sigurno jos, ovo je bilo na brzaka.

EDIT_2: daaa, skoro sve nove zgrade u naselju Dr Ivan Ribar a ulici Mileve Maric Ajnstajn imaju i adrese i polozaj saobracajnica ...nedostaje samo par visih brojeva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
najbolje je pitati sam contrast da li je još nekom prodavao kartu osim topmap firmi.
pravljenje karti ispočetka je vrlo komplikovani proces zato ne verujem da će neka strana firma da se toliko angažuje za teritoriju koja je uglavnom tranzitnog karaktera put prema turskoj i put prema grčkoj. Realno turistički za strance je najviše beograd deo interesovanja ostalo je u tragovima. tom tom je imao kartu iz vremena sfrj (ko je imao tom tom na simbianu seća se da je jagodina bila svetozarevo a užice titovo užice i slična stara imena) , a teleatlas nikad nije radio detaljnu kartu srbije osim autoputa i magistrala. To je malo i rezultat blokovskih podela. Mi nismo bili ni pod ruskim uticajem ruskih kartografa ni pod zapadnim teleatlas (bivša holandska kompanija) kartografa.
Ja bih pre rekao da je tom tom karta rezultat ne dovršene contrast karte. neko ko je radio na njoj je izostavljao neke delove
najverovatnije ta stara tom tom karta iz vremena sfrj je ispravljana po contrast kartama ali možda nije svuda ispravljena.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2010
Poruka
86
@vladcepesh vidim da je mapa srbije koju koristim Serbia_Contrast_2012.07_120910, tj ti je ubacujes u ovu iGO Primo 2.4 verziju, da li postoji ta mapa uopste Contrast 2014.12 koja se provlaci po temama a nigde ne videh da ima da se skine?

EDIT:
Nasao sam mape u postu 1432. :)

E sad ako moze da mi neko kaze sta je mapa.fbl ,a sta je mapa.fsp

Vidim da u vladcepesh paketu ima ubaceno samo:
Serbia_Contrast_2012.07_120910.fbl

A kada sam skinuo iGO_TomTom_R3_Europe_2014.Q3_[ 2014.09_Maps_Only] SP tu vidim da ima ove dve:
Serbia_83_TomTom_2014.09_141201.fbl
Serbia_83_TomTom_2014.09_141201_(SP).fsp


Takodje malo sam zbunjen sta se tj koje poi ubacuju u:
iGO\content\userdata\poi
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Odlican komentar aconik!

...ipak sam ulovio detalj na tvojim slikama koji potvrdjuje da mape nisu bas podudarne i drago mi je da je tako. ;)
Eno, u trecoj situaciji koju poredis, put koji krece od prilike od crvene tacke u sredini i ide nadesno, ima drukciji zavrsetak na novom Contrastu i na TomTomu ...kao da je nekakva okretnica na kraju.
Hvala marxista, a dobro si primetio, ja pogledah sada i videh da na dosta mesta slican slucaj kao sto si naveo.. Naravno u korist Contrast-a kao bolje odradjene mape
Pogledah na NBG ulicu Mileve Maric Ajnstajn, stvarno kao sto si rekao, odradjeno sve vrh, svaki putic, sve.. :)

Posto vidim da mnoge mrzi da pogledaju nekoliko postova unazad i iznova pitaju moze li link za Contrast mapu, evo

Srbija Contrast 2014.12:
mapa
Serbia_83_Contrast_2014.12_150218.fbl
poi
Serbia_Contrast_2014.12_150225.poi

I naravno da se zahvalimo @Bocky72 jer je on prvi postavio mapu ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
29
Sto se tice ostatka Srbije, kako su uradjene mape? Do sad sam koristio staru Contrastovu mapu 2012. Jel je sada bolja Here ili Serbia_Contrast_2014.12_150218?
Hvala svima na odgovoru.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
...
Posto vidim da mnoge mrzi da pogledaju nekoliko postova unazad i iznova pitaju moze li link za Contrast mapu, evo
...
I naravno da se zahvalimo @Bocky72 jer je on prvi postavio mapu ;)

Pošto imam utisak da će ovo izdanje brzo postići veliku popularnost, ne bi bilo loše da se stavi u sticky.
Moderatori?

P.S. Za Niš i bližu okolinu je odlično odrađena, koliko sam video za ovih par dana, mada nedostaju neke dalje periferne ulice i sokaci. Dobro, oni su moguće još u statusu "divlji".
Neka iz ostalih gradova drugi korisnici prenesu svoja iskustva
 
Natrag
Top