iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Raster karte

1. content/raster

2, sys.txt

3. licenca ti treba u license folderu

iPhone_Primo_ISR_1101__NNG__DEM__3D__PST__CAR__JV__Google__TMC___v2.1__.lyc


raster karte nemaju nikakve veze sa ovim drugim kartama
niti bilo kakve veze sa mapchangerom
Raster karte idu samo u raster folder

,fbl karte su vektorske.


postavke --> postavke karte --> satelitske mape 2D / 3D
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Igo Primo 2.2 (9.6.2.209584) za to mi treba licenca za raster mape. Molim lepo. U postavkama za mape postoji stavka za raster 2d i 3d ali je neaktivna a poseduje licencu u folderu licence: Primo_FEU@10Q4_(NQ,_3DL,_ExtPost,_TTS,_PHO,_Google,_JV,_CAR,_20110321)_(v2.1)_.lyc



Za Navteq mape za Srbiju poseduje .fda ali ne prikazuje znake za skretanje na autoputi, moze li se to nekako resiti?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Bas mi se ne menja verzija Igo primo 2.2 9.6.2.209584 posto stabilno radi ali su do sada bile TopMap mape. Sada sam stavio Navteq Q1 2013. i to radi jedini problem su ta panel obavestenja o skretanjima. Ako to resavaju novije verzije Igo-a onda cu morati. Jos jednom mnogo hvala na pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Instalirao sam ovaj najnoviji i stavio Navteq mape i poi. Radi sve O.K. Sistem na baguje, potrebne su neke sitne intervencije u sys.txt u vezi tmc. Sada u gradu npr. na Slviji se pojavi Panel sa putokazom i line strelice ali i dalje nece na autoputu. Mozda je to bilo i sa onim prethodnim Igo ali nisam obratio paznju na neku rutu u gradu.
 
Član
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
37
Poštovani gospodine uredniče (ili bivši SysOp), od jutros sam pročitao sve postove i divim ti se na mirnoći, za sve nas skoji nismo vični navigacijama i novim mob tel. Bio sam pre (možda dve ili tri god.) ovde i preuzeo garmin za winCe, za mobilni (Toshiba 01TG), ta karta prikazuje svaki puteljak i staze, a ove nove (poneke) karte ne pokazuju ni najstarije puteve. Sinoć sam "skinuo" za Navitek, koja nema uopšte put 102! A ja sam nekoliko km od KŠ, i pokazuje mi "moj point" Brus, dakle, vidi se da ljudi postaju lenji. Ta ista navi na navigaciji za kola ima potpuno drugi interfejs, i boje i puteve ...Znam da ti nije lako dati adekvatan odgovor, meni (65 god.) i onome od 9 god. Pronašao si ravnotežu i veliko razumevanje pa ti se zahvaljujem u ime svih korisnika i onih koji tek onako navrate !
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
kako izgleda u topmap contrast karti jeli tamo bolje?

uskoro bi trebalo da se pojave
1. Navteq 2013 Q2
2. Topmap Contrast 2013.10 nije se menjala od prošle godine
Tom Tom(teleatlas) tu je istočna evropa veoma loša naročito Srbija samo glavne magistrale i autoput.
nijedna karta nije savršena
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Dok ne izadju nove karte, mogli bi da se pozabavimo jednim problemom, koji koliko sam uspeo da vidim muci dosta korisnika. Rec je o poi ikonama u okviru skinova za PNA navigacije. Neko korisi npr. Gurjon skin gde smaraju one sitne plave ikone, naucio je covek na taj skin i sad da menja skin zbog ikona bas i nije neko resenje. Koliko sam video ikone sa poiplaza sasvim su o.k e sada je problem kako ih ubaciti da ih vidi odgovarajuci skin. Bilo je nekih objasnjenja ali su dosta konfuzna i za mnoge nerazumljiva. Navodno se skida .kml file i stavlja u userdata/poi a ikone idu u userdata/icon. ali kako skinuti te ikone sa poiplaza i kako ih upariti sa odgovarajucom grupom.... itd. Ovim putem molim one koji su se bavili ovim stvarima da malo pomognu.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
pa trebalo bi da parking.kml bude i naziv isti od ikone parking.bmp

slike u bmp ekstenziji 32x32 ili 26x26 ili tako nekako

uzmeš program
ACDSeePro 7
Kod:
http://www.upl.me/eQYNrn
crop resize i ostalo obradiš

pa onda provučeš kroz ovaj program iPAQ/iGO Image Explorer

sajt

Kod:
[URL]http://www.rc-dev.com/?s=software[/URL]

download
Kod:
[URL]http://www.rc-dev.com/?s=download#iPAQ[/URL]

scr-shot.jpg



kad ideš na više... postavke, postavke karte, markeri mesta--> tamo imaš opciju da menjaš izgled poi ikona
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top