iGO Primo NextGen Mape

Učlanjen(a)
12.08.2013
Poruka
22
Na Samsungu S III sam pr par dana instalirao iGO Primo ... (Israel) i pokušao prvo sa novim Tom Tom mapama (2014. 09) i to ninašta ne liči. U Nišu su neke ulice nestale ili su pogrešno pozicionirane, neke jednosmerne ulice (recimo Božidarčeva) na mapi su dvosmerne, nedostaju nazivi ulica! Pogledao sam kava je situacija u susednim državama i nije ništa bolje!? Recimou Rumuniji uopšte ne postoji put Novaci-Sebeš (čuvena Transalpina)!? Za mene sasvim dovoljno razloga da ove mape odbacim.
Zatim sam instalirao HERE 2014 Q2 i takođe se razočarao. Malo nešto bolje u odnosu na Tom Tom ali isto nedostaju ulice i putevi (takođe fali put Novaci-Sebeš u Rumuniji).
E sada ono najzanimljivije: Na tel. HUAWI 510 imam instaliran iGO My Way 8.4.3. 179971 sa starijim mapama (HERE 2013 Q4) i na tim mapama ima svih ovih ulica i puteva kojih nema na ovim novijim!?
Ja sam prošle godi (motociklom) sa ovim starijim programom i mapama vozio po Švajcarskoj, Nemačkoj, Austriji, Mađarskoj, Rumuniji. Bugarskoj i po Srbiji i imao sam vrlo malo problema (uglavnom u Srbiji).
A sa ovim novijim izdanjem mapa ne bih se usudio da pođem nigde gde ne poznajem puteve ili gde nemam koga da pitam za pomoć.
 
Učlanjen(a)
08.04.2014
Poruka
16
A kako se koristi map changer?
Ako sam isnstalirala iGO 9.6.29.468978 sys changed.apk, I imam u content folderu folder "map", "map_HR" i "map_TT";
Kako da menjam karte, kada on meni vita samo iz foldera "map"?
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Nazivi foldera treba da budu map_nt, map_ta i map_ot i za dnevnu i nocnu temu treba da bude izabran autochanger.
 
Učlanjen(a)
08.04.2014
Poruka
16
Nazivi foldera treba da budu map_nt, map_ta i map_ot i za dnevnu i nocnu temu treba da bude izabran autochanger.
Mislim da je to za navigacije instalirane na Windows-u.
Za android su valjda map_NQ, map_TT i map_OT.
Tako sam negde procitala na ovom forumu.
U svakom slucaju ako ne postoji foldem "map", moja navigacija kaze da ne postoje mape.
Mora da treba jos negde nesto da se promeni :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
nazive možete da stavite koje hoćete.
vremenom su se menjale po imenu
navteq karte su prvo obeležavane kao _NT , pa su izmenili na _NQ i sad pošto više nije navteq nego here onda je _HR
teleatlas karte su prvo obeležavane _TA , pa se izmenilo od kako su tom tom i sad su _TT
topmapkarte su ili obeležavane sa _OT ili sa _TM
sve zavisi kako je podešeno ko ume on može da stavi i drugačije oznake ako ide kroz sistem, a ako ne ide onda je nebitan naziv kad se karte menjaju ručno običnim preimenovanjem foldera.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
U redu je to vladcepesh ali mapchanger, na koji je linkovano ovde, po defaultu radi sa ovim nazivima foldera.

@ahigl ja ovde ne pisem sta sam procitao negde vec sta sam probao i sta radi. A ako ti znas nesto drugo ili si procitala nesto drugo i negde drugde onda je to verovatno objasnjenje toga sto ti mapchanger ne radi.
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
427
#ahigl
Postoji i ona druga varijanta. Strpaj TomTom i HERE mape u folder map, a TomTom i HERE poi u folder poi.
Zatim u ux folder ubaci dodatak ...... raspakuj .rar i naci ces uputstvo kako se podesava....
Kod:
https://mega.co.nz/#!JMdBjI4L!I7Tuh0Rmhdu9CKK3gakARRFkxJDza9ptXjDzR039SZM
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
A kako se koristi map changer?
Ako sam isnstalirala iGO 9.6.29.468978 sys changed.apk, I imam u content folderu folder "map", "map_HR" i "map_TT";
Kako da menjam karte, kada on meni vita samo iz foldera "map"?

Evo ti ovaj link :

Kod:
https://cloud.mail.ru/public/e35c1cc2341c/ThemeChanger%20v6.0_2%20%2B%20Widget%20v1.6_13%20%2B%20TC%20Package%202015.7z

Tu imas i tutorijal. Samo da napomenem, ovo radi sa svim verzijama iGO-a, instalisanim i na externoj i na internoj SD do KitKat-a. Naravno, na KitKatu takodje radi, ali iGO MORA biti instalisan kompletno na internoj SD. Znaci, ne radi ako je iGO instalisan pola na internoj, a content folder na externoj. Ova verzija mapchangera radi tako sto preimenuje nazive map foldera ... a to je nemoguce u KitKat-u ako su mape na externoj SD.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
215
Gdje da nadjem ovu navigaciju sa najnovijim mapama
VW RNS 510 to je navigacija za Volksweagen Tuaran 2007 god.
 
Natrag
Top