iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
25.06.2013
Poruka
162
Za sve one sa iGO_Pal verzijom (originalni skin) koji žele podebljan font treba da zamene stari the_skin.zip sa ovim.

Screenshot_2018-12-03-19-39-52.png
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Za sve one sa iGO_Pal verzijom (originalni skin) koji žele podebljan font treba da zamene stari the_skin.zip sa ovim.
Kakva komplikovana modifikacija...:gl_wacko::beee:
the_skin.zip/ux/the_skin/plugin

Ovo:
[fonts]
default="roboto, Light"
defaultbd="roboto, Medium"
defaultit="roboto, Light Italic"
tahomabd="roboto, Medium"
valuefont="dosis"
valuefontbd="dosis, Bold"

Promeniti u ovo:
[fonts]
default="roboto, Bold"
defaultbd="roboto, Bold"
defaultit="roboto, Bold"
tahomabd="roboto, Bold"
valuefont="dosis, Bold"
valuefontbd="dosis, Bold"
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Ma super su obje opcije iz razloga što jedna je lagana za ljude koje nece da se zamaraju ili ne znaju a druga je dobra da se ljudi uče.

Mene je jedna druga stvar zanimala a to je da se uveća ETA BAR tj ETA TIME Distance slika u prilogu. Manipulacijom DPI i Base DPI nije se.moglo.to.rjesiti.pa.mi je.kolega arimi dao rješenje

See in params_override.css

There you will find the entry: fontsize_main: 32;

You need to increase the value 32, up to, for example, 36:

fontsize_main: 36;

Mene sada zanima.sta vi koristite na smartphone da to.mjenjate da ne spajam na PC jer.kada.pokusam da edit sa.Total Commander nece sa snimi. Snimi.ja izađem.ono opet.vrati se na staro. Sve radim na internoj.


@pera.simic nisam uspio onaj trik za 2d kada.sam.u blizini raskrsnice itd kao kod TomTom da sam.predje u 2d sta god.promjenim u sys on i dalje ne mijenja.pogled.iako su smartzoom.opcije u sys tu hmmm
656cdc7c708980d07cdc740323df6efb.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
19.04.2013
Poruka
50
Ubaci sam po preporuci pera.simic mapcustom.zip iz pongo skina u iGo sa osnovnim i navigacija zumira svaku raskrsnicu, prebaci je u 2d, što olakšava orjentaciju, ali je nagib mape tokom ostalog dela rute skoro u nivou tla, nisko, po meni nepregledno. Pošto u aplikaciji nema tog podešavanja, nije pongo skin, kako promeniti nagib mape? Šta ubaciti u ux ili šta izmeniti u mapcustom.zip-u?
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
@goci027 da iGO_Pal radi zoom ali ni blizu kao kod TomTom ili Pongo a kao sto Pera kaze mozes to sys dirati ili cak uz tilt.zip UX i tu podesavati takodjer. Recimo meni smeta Autozoom na autoputu TOTALNO nepregledno pa se taj dio moze ugasiti kroz meni Automatic Overview na Off ili kroz u skin.css overview staviti na 0 i onda bude i taj dio bolje.

Jos se malo igram za ovim uglom da postignem kao kod ToimTom ili pongo gdje on skroz prodje u 2d sto je jako korisno u voznji samo sto se jos malo mora modifikovati da bas bude kako treba jer onako kada ostavis ugao ne bude dobar. U svakom slucaju nesto novo se danas naucilo :)

Hvala @pera.simic @david0vich
 
Učlanjen(a)
19.04.2013
Poruka
50
Ma super su obje opcije iz razloga što jedna je lagana za ljude koje nece da se zamaraju ili ne znaju a druga je dobra da se ljudi uče.

Mene je jedna druga stvar zanimala a to je da se uveća ETA BAR tj ETA TIME Distance slika u prilogu. Manipulacijom DPI i Base DPI nije se.moglo.to.rjesiti.pa.mi je.kolega arimi dao rješenje

See in params_override.css

There you will find the entry: fontsize_main: 32;

You need to increase the value 32, up to, for example, 36:

fontsize_main: 36;



[
656cdc7c708980d07cdc740323df6efb.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk




Može dodatno, pojednostavljeno, pojašnjenje kako povećati ove fontove, gde je params_override.css. Hvala
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Zahvaljujući kolegama @davidovic i @perasimic krajnji rezultat izgleda ovako (slike u prilogu)

Font ETA uvećan a da ne narušava srazmjer čitave navi. Ovo je korisno za vozače sa manjim ekranom ili vozače koji imaju problema sa vidom.

Izuzetno čist, jasan ekran lagan za pratiti.

P.S Prelaz iz 3d u komplet 2d jos nije gotov iako sada nakon manjih intervencija iGO već pravi 3d nagib od nekih 45° kada dolazi do raskrsnice sto jos olakšava skretanje. No na pravom TomTom 2d View Switch radim još.

Hvala svima

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    134,6 KB · Pregleda: 73
  • 2.png
    2.png
    240,8 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
Natrag
Top