iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Ako ti treba prosečna brzina i sl. imaš to i u izraelu:
0fad63129bb0aa5cf2d4c29ed665dba8.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
to se odnosi na podatke od polaska, a ne samo za autoput gde ce biti kaznjavanja..

Evo ti banalan primer:
Start Vranje-tacka A
Naplatna stanica NAIS- tacka B
Naplatna stanica Batocina-tacka C
Odrediste Kragujevac-Tacka D

Informacija o prosecnoj brzini je potrebna samo izmedju tacaka B do C

Od tacke A do B ne treba da se meri vreme, kao ni od C do D a tebi to meri od A do D i... ako preteras dobijes kaznu...
 
Ako želiš prosečnu brzinu između B i C tačke onda uključiš snimanje rute na B tački a isključiš na C tački. Ja sam izveo prečicu na ekran da se ne zavlačim po menijima.
cd320294c8bcdea77d51def1ebdec833.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Ako želiš prosečnu brzinu između B i C tačke onda uključiš snimanje rute na B tački a isključiš na C tački. Ja sam izveo prečicu na ekran da se ne zavlačim po menijima.
cd320294c8bcdea77d51def1ebdec833.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
Moze i tako ali je malo ne prekticno pogotovo u toku voznje.
I dalje moras kako vec kazes da se`zavlacis`po meniju. Precicu koju si izbacio na ekranu samo ukljuje i iskljucuje snimanje. A da bi video prosecnu brzinu i ostale informacije opet moras do menija i sve to u toku voznje mnogo odvlaci paznju.
 
U postu #1049 navigas je napisao :..."Ukoliko mi je prosečna brzina potrebna, mogu pokrenuti navigaciju Google Maps i ona bez greške daje podatke o vožnji. Isti podatak se dobija i u navigaciji iGO Primo"....
Moj post je odgovor na ovo, prosečna brzina se vidi i u israelu.
Slažem se da je ovaj metod nepraktičan za merenje prosečne brzine izmedju rampi.

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Pa i to sto je @navigas preporucio nije prakticno dve aplikacije pa onda menjas izmedju njih cas jednu cas drugu opet ne bezbedno u toku voznje a i nagomilavanje aplikacija i usporavanje uredjaja. A kad budu poceli da kaznjavaju prosecna brzina ce biti neophodna a ne samo potrebna.
Verovatno ce neko smisliti neko prakticnije resenje u vidu visine u ikonici menija, temperature u ikonici vremenske prognoza ili poput ovoga sto je objavio @nislija30 mozda...
 
Zar nije jednostavnije da se postavi mogućnost da korisnik definiše između kojih tačaka se određuje prosečna brzina, i postavi odnos pređenog puta za razliku zabeleženog vremena prolaska definisanih tačaka puta. Time se izbegava većina avedenih problema.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Da li je još neko primetio da Lana izgovara "gluposti" sa novim TomTom mapama, kada izgovara nazive ulica. Ili je to samo kod mene ? Ubacio sam foneme, ali i kada ih obrišem, nastavlja ... pa zato pretpostavljam da je do mapa. Kada sam ubacio nove Here mape ... već je počelo. Mada u to vreme je izašla i Lana 1.1 ...
 
@anonymvs Postoji mogućnost da sa novim skinom od 22.08 koji si objavio imaš dupliranje TTS i Audio fajlova. A onda ti se to manifestuje kao problem. Primetio sam da ima dosta toga što je Pongo ubacivao, pa ce biti jos stvari za prevod....
Ili imaš ubačeno i .ph a lana čita samo latinicu a ne i ćiriliću.
 
@nislija30
... moguće je, mada sam se trudio da svugde ugasim audio i da ostavim samo TTS.

EDIT :

... reč "Ulica" čita kao "U 51 lisa" ... ovo 51, da nisu rimski brojevi :) (LI za 51) i onda "li" čita normalno, pa "c" čita kao ćirilično slovo ... kada izbacim foneme, ulice čita dobro ... ali ostaje greška pri izgovoru imena grada : Vrbas čita kao "V 51 podeljen bas" ... Kula čita kao "Ku 15 i la". Iz ui_nextgen sam obrisao sve audio fajlove ...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top