iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Nisi shvatio poentu price...

Pogledaj malo teme gde je @navigas radio testiranja sppedcam kao i opsirne diskusije na tu temu.
Ja ti odgovorno tvrdim da vecina kamera nije precizno pozicionirana lokacija a o kategorijama da i ne govorim, o kamerama za merenje prosecne brzine gde postoje vise nacina merenje sa jednom i sa dve kamere, i ove po portalima na nadziranim deonicama ne mozemo uopste da pokrecemo diskusiju.

Da li mislis da su sve kamere prekrsajne...?
Jedan primer kod nas u Nisu imas bezbroj kamera medjutim samo na Ured i Crveni Pevac, snima crveno svetlo, prekoracenje brzine, neregistrovano vozilo, nepropisno prestrojavanje, nepropustanje pesaka itd sve ostale milion kamere koje nicu mesecno su za nadzor saobracaja ali ne kaznjavaju (za sad, kad pocnu bice dodate u nas speedcam).
E sad tu je i onaj drugi deo price koji sam vec obrazlozio u prethodnom postu a odnosi se na ono "bolje ista nego nista".
I ja kada idem negde na dalji put koristim svastare sad bolje neka pisti pa malar bila i lazna uzbuna nego da me slikaju.

@Vlada 1968 je postavio konkretno pitanje vezano za nove kamere koje je postavio @INTERPOL a na slici je postavio ono sto vec ima.
Ono sto je on ima bez obzira sto je starijeg datuma je bolje, pogotovo kamere za merenje prosecne brzine, je bolje odradjeno prilagodjeno nacinu merenje prosecne brzine i nikako ne moze da se uporedi sa svastarom.
Naravno da sve to ima nedostataka i mnogo problema jer tu treba lepo da se definisu smerovi kamera pa problem pravi udaljenost od samog auto puta da se brzina ne resetuje kada vozis auto putem i prodjes pored nekog ulaza/izlaza koji je blizu samog auto puta i jos desetine problema.
 
Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
555
Kako se sjećam ti i @navigas ste dosta više pisali o kamerama za prosečnu brzinu nego o ostalim kamerama a bila je i započeta davno tema o objedinjavanju i ažuriranju kamera u Srbiji pa je stalo i to nažalost (ne sjećam se ko je započeo)

Naravno da ne mislim da su sve prekršajne pogotovo u većim gradovima (Sarajevo je meni nemoguće ispratiti za duplikate ili da li mobilna ili fiksna a pogotovo što od Sarajlija ne poznajem u našim navi krugovima)
Ali u mom dijelu Brčko 4 fiksne, su sve tačne (eh sad nemamo od MUP-a povratnu koja je u kvaru ili koja šta trenutno snima ili kada nekada iz jedne kutije sele u drugu, njima ne pada na pamet da dijele te info ili npr u Bijeljini gdje su nikli crni novi stubići a ubrzo su ažurirane u SCDB)

Nebitno o našoj raspravi ove kamere ja redovno sebi ažuriram i ne dodajem ni GATSO ni neke druge jer smatram da su one već ubačene u SCDB, pa evo Srbija i BiH i Hrvatska iz 29.12.2022 pa neka i ostali uzmu Spudigo i malo provjere

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Zahvala ide Andrey Form
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
SKIN W32 FULL VB


W32 FULL.png


Da se malo nadovezem na ovu temu. Ovo sto prica @pera.simic je dijelom istina....ali takodjer i @kopca je upravu. Nas teritorij ExYU je problematican u svakom pogledu.

Mape
Kamere
Voice
Znakovi


Moramo nazalost pribjeci sistemu "daj sta das".

Samo pogledajte koliko ljudi ovdje na forumu "nesto radi i doprinosi" a koliko je onih koji čekaju gotovo. Mislim da se to neće promjeniti bar kada su kamere u pitanju. Dosta veterana navi svijeta je napustilo ovaj forum a ne vidim nove glasove. Tako da imamo sta imamo. Ako se ne varam samo za Srbiju je bila inicijativa jednog pravog SPEEDCAM file ostalo nista. Dalje od toga ne moram, to nam sve govori.

Bitno je da vas kamera sacuva kazne, sada bila ona lijepo kategorisana ili ne vasa navigacija upozorava zvucno i vizuelno. Vi cete svakako reagirati.

Eh sada moje iskustvo od Juli/August godisnjeg odmora (imao sam 2 mjeseca odmora uključujući očinstvo) pa smo prosli nekih 8000km autom...Njemacka...Austrija. Bosna..Hrvatska.

Do Hrvatske smo isli sa TomTom i naravno sa BLITZER.de. Na moje opste iznenadjenje BLITZER je javio usudio bih se reci 98% kamera. Ne znam kako i tko to radi ali da je svaka kamera po selima po Bosni i mala gradicima ukucana je meni bio pozitivan sok.

Sve ostalo je vidio iGO sa Skinw32 FULL kamerama. (Bosna, Hr) a dodatno sam ostavio i Blitzer upaljen.

Ono sto je jako bitno je da klasicne SCDB kamere "kasne" za skin w32 koje radi Andrey Form. Da li se radi o istoj bazi koju Andrey nekako dopuni ili sta to ne znam ali svaka kamera je tu. To sam najbolje iskusio kada sam radio test u Hrvatskoj koja je bolesna poput Austrije kada su kamere u pitanju. Kamere koje ima Skinw32 Full za Hr ne budu u klasicnim SCDB mjesecima. Zasto ne znam. GATSO HR i SLO kao i Skin32 Full ili PRO imaju odmah.

Tako da moj licni savjet na osnovu mog iskustva tokom ove duge voznje je da ako vec birate ove sa foruma onda svakako SKINW32 FULL ili PRO (Razlike su mozda naplatne kucice itd itd)

Za Srbiju ne mogu nista reci jer tamo nisam vozio iako je Novi Sad bio u planu ali DE, AT, SLO, HR, BA nema greske. Kroz Hrvatsku tamo Slavonija pa dole Jadran, Dubrovnik aposlutna svaka kamera je u bazi.

Ono sto nisam stigao da upratim a moguce da je tacno je "vrsta kamera" o kojoj Pera prica. Moguce je da nisu dobro kategorisane itd ali ja kaznu nisam platio na ovom putu. Svi smo mi samo ljudi i svakom se desi da noga na gasu bude malo teza ili tko zna sta.

Za kraj moj savjet Skinw32 Full (koje rade i na klasik iGo kao i Skinerskom) + Blitzer.De koji je Lifetime 5e ili malo na Google Mod verziju traziti.

Bitno je da vas kamera sačuva kazne, sada bila ona lijepo kategorisana ili ne vaša navigacija upozorava zvučno i vizuelno. Vi ćete svakako reagirati.

Sretno svima.
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
2
Zdravo, vec nekoliko godina koristim prilikom putovanja iGo navigaciju razlicite verzije i to najvise zahvaljujuci vama koji redovno objavljujete azurirane aplikacije. Hvala puno. Pozdrav
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Spudigo_v2.8- editor za prekršajne kamere

- Otvotite arhivu - Spudigo_v2.8.zip i dobit ćete folder - Spudigo. U njemu su dva fajla - Spudigo_v2.8.jar i Spudigo_v2.8.bat.
- Izvršni fajl je - Spudigo_v2.8.jar.

Uputstvo za korišćenje -

Kada otvorite postojeći fajl sa prekršajnim kamerama - speedcam.txt - možete uraditi sledeće -
Dvoklikom na neku tačku možete mijenjati ono što želite za konkretnu tačku
SHIFT + pomjeranje MIŠA = pomjerate tačku na mapi
ALT + pomjeranje MIŠA = mijenjate ugao kamere
SHIFT + Lijevi klik = dodavanje nove Poi
Moguće je pronalaženje duplih tačaka - kamera - Edit - Find duplicates...

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Novi Pongo NextGen & Luna Skin - 12.01.2023

Original:
NextGen:

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Luna:
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
SERBIAN-MOD:
NextGen:
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Luna:

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
global_cfg.zip 809906_19.01.2023. - korigovan original

za sledece drzave - Brazil, Grčka, Latvia, Rusija, Srbija, Slovačka, Španija, Ukrajina

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
global_cfg.zip 810135_02.02.2023. - korigovan original

za sledece drzave - Brazil, Crna Gora, Grčka, Latvia, Rusija, Srbija, Slovačka, Španija, Ukrajina

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Spudigo_v2.9- editor za prekršajne kamere

- Otvotite arhivu - Spudigo_v2.9.zip i dobit ćete folder - Spudigo. U njemu su dva fajla - Spudigo_v2.9.jar i Spudigo_v2.9.bat.
- Izvršni fajl je - Spudigo_v2.9.jar.

Uputstvo za korišćenje -

Kada otvorite postojeći fajl sa prekršajnim kamerama - speedcam.txt - možete uraditi sledeće -
Dvoklikom na neku tačku možete mijenjati ono što želite za konkretnu tačku
SHIFT + pomjeranje MIŠA = pomjerate tačku na mapi
ALT + pomjeranje MIŠA = mijenjate ugao kamere
SHIFT + Lijevi klik = dodavanje nove Poi
Moguće je pronalaženje duplih tačaka - kamera - Edit - Find duplicates...

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
global_cfg.zip 811109_02.03.2023. - korigovan original

za sledece drzave - Brazil, Crna Gora, Grčka, Latvia, Rusija, Srbija, Slovačka, Španija, Ukrajina

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Natrag
Top