iGO Primo Navigacija

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Primetih nesto sto nije toliko bitno ali malko nervira pa rekoh da priupitam ima li leka tome. Elem, iGO radi ko Doxa, sve ok, samo kad Nevena izgovori "nakon 50 metara skrenite..." to nije nikada 50m nego izmedju 10m i 20m. Proverio sam 10 puta na 10 skretanja, ista prica... Ume malo da zbuni posebno ako ste u nepoznatom gradu isprepletanom sitnim ulicicama...


ona govori onako kako joj je dato šta da izgovori. problem su karte možda i GPS preciznost

o kojim kartama je reč?

jesi proba da taj deo puta proveriš kroz simulaciju rute? prvo isključiš GPS kad simuliraš rutu

ako i dalje isti problem onda su problem karte
ako je sve u redu onda je do GPS preciznosti
 
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruka
3
ona govori onako kako joj je dato šta da izgovori. problem su karte možda i GPS preciznost

o kojim kartama je reč?

jesi proba da taj deo puta proveriš kroz simulaciju rute? prvo isključiš GPS kad simuliraš rutu

ako i dalje isti problem onda su problem karte
ako je sve u redu onda je do GPS preciznosti

Ili posto treba vremena da obradi podatke,razdaljinu,brzinu,itd.,ne brze od zivota-uspori :))))
 
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruka
3
Khm..imam galaxy S2..citao sam i citao i citao,vezano za koriscenje mapa od razlicitih proizvodjaca..al posto sam poprilicni analfabeta za ovakve stvari,rekoh "idemo na silu,pa sta bude"..po Srbiji,naravno,koristim kontrastovu mapu,a za Makedoniju i Grcku sam ubacio Navteqovu,posto sam cuo,procitao,itd.,da su overall najbolje,ako ne trazite tacnu adresu..u Beogradu sam,ubacim destinaciju lefkada,igo izbaci komentar "route is using maps from different providers",kliknem na to,i on ipak izracuna rutu..proucio sam je,i to je ruta koju dobijam i na normalnom gps-u,gugl mapama,itd...e sad,mozda mi poi po Makedoniji i Grckoj nece biti tacne?Ili ce raditi kako treba?Molim za misljenje,hvala unapred :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
najbolje je da koristiš mapchanger.
ako ti treba detaljna karta srb, cg , mak onda topmap koristiš bez mešanja
ako te zemlje služe za tranzit samo onda navteq karte srb, mak, grčke
kad uđeš u grčku možeš koristiti tom tom , navteq, i topmap bilo koju od te 3 vrste.
recimo primer tražiš neku ulicu u grčkoj i kućni broj onda biraš proizvođača koji ima najbolje i najpreciznije obeleženo kućne brojeve neke ulice

prednost topmap je to što je svaka zemlja pravila posebno kartu i tu možeš imati mnogo detaljniji indeks ulica i kućnih brojeva
ali je s druge strane možda lošija geometrija ili slaba pokrivenost ruralnih područja.

kod navteq je bolja geometrija i pokrivenost ruralnih mesta bolje navođenje između država ali je loša po nazivima nekih ulica i kućnih brojeva

Tom Tom za srb, cg, bih, mak ima samo glavne puteve i o tim kartama nema šta da se priča
osim za grčku gde je solidna i može da se meri sa navteq kartama ali i topmap

sve zavisi u koje svrhe ti treba i zato nije moguće oceniti koja karta je bolja. koristiti u zadatoj ruti kartu koja najbolje odrađuje posao.
ja sam uvek za mapchanger opciju jer nijedna karta nije savršena.

najbolje je da ne mešaš karte navteq sa ostalim kartama ako ideš kroz nekoliko zemalja
ako se vrtiš po srbiji samo, onda contrast,
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruka
3
najbolje je da koristiš mapchanger.
ako ti treba detaljna karta srb, cg , mak onda topmap koristiš bez mešanja
ako te zemlje služe za tranzit samo onda navteq karte srb, mak, grčke
kad uđeš u grčku možeš koristiti tom tom , navteq, i topmap bilo koju od te 3 vrste.
recimo primer tražiš neku ulicu u grčkoj i kućni broj onda biraš proizvođača koji ima najbolje i najpreciznije obeleženo kućne brojeve neke ulice

prednost topmap je to što je svaka zemlja pravila posebno kartu i tu možeš imati mnogo detaljniji indeks ulica i kućnih brojeva
ali je s druge strane možda lošija geometrija ili slaba pokrivenost ruralnih područja.

kod navteq je bolja geometrija i pokrivenost ruralnih mesta bolje navođenje između država ali je loša po nazivima nekih ulica i kućnih brojeva

Tom Tom za srb, cg, bih, mak ima samo glavne puteve i o tim kartama nema šta da se priča
osim za grčku gde je solidna i može da se meri sa navteq kartama ali i topmap

sve zavisi u koje svrhe ti treba i zato nije moguće oceniti koja karta je bolja. koristiti u zadatoj ruti kartu koja najbolje odrađuje posao.
ja sam uvek za mapchanger opciju jer nijedna karta nije savršena.

najbolje je da ne mešaš karte navteq sa ostalim kartama ako ideš kroz nekoliko zemalja
ako se vrtiš po srbiji samo, onda contrast,

Hvala na opsirnom savetu :)
Za put do Grcke bih mapu Srbije koristio cisto da vidim kako radi,a Makedonija je,naravno tranzit :)
Najbitnija mi je Grcka.
Prema tome,i prema tvojim savetima,a posto sam probao mapchanger i,kako se kaze,n`umem ja to da namestim,
kod mene cu da stavim Top Map,a kod zene Navteq,pa koja bude bolja ;):)))
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
mapchanger nije uopšte komplikovana stvar potpuno je jasna i logična, samo treba pročitati više puta i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
12
pozdrav svima...imam instaliranu iGO verziju iz naslova...Samsung Note 2...sve to lepo radi, osim jedne stvari...sta god da ubacim u /userdata/poi (kml)...ne mogu u opcijama da ga pronadjem, tj. ne pojavljuje se uopste...kako da aktiviram unete kml-ove...u explay infinity II verziji, sve kml-ove vidim u podesavanjima...ovde ne...o cemu se radi...ima li neko ideju?
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
215
Kako promijeniti pocetnu sliku sa ove navigacije i ubaciti klasicnu od iGO Primo ili neku drugu.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
pozdrav svima...imam instaliranu iGO verziju iz naslova...Samsung Note 2...sve to lepo radi, osim jedne stvari...sta god da ubacim u /userdata/poi (kml)...ne mogu u opcijama da ga pronadjem, tj. ne pojavljuje se uopste...kako da aktiviram unete kml-ove...u explay infinity II verziji, sve kml-ove vidim u podesavanjima...ovde ne...o cemu se radi...ima li neko ideju?

mora da se vidi. one fajlove što već imaš su na spisku. podešavanja mape markeri mesta vidi tu šta ima.

ubaci skin i maćeš više podešavanja
 
Natrag
Top