iGO Primo Navigacija

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
1. na prvoj strani su linkovi
pod broj 4 su uputstva tool instructions i ispod toga. čitaj malo pažljivije.
moraš da imaš u vidu jednu stvar a to je da niko ovde ne radi za platu nego se sve svodi na dobru volju prema tome,
ako vidimo da neko ne ulaže dovoljno truda nemamo ni mi volje da pomažemo. ako već imaš jedan instaliran iGO zašto ne pogledaš šta ima unutra od sadržaja? Bez obzira koja god rezolucija bila sadržaj iGO foldera je isti , osim data.zip
za koji ide posebno za rezolucije od 800x4800...2560x1600
za 480x320 posebno i za 320x240 posebno
 
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruka
11
1. na prvoj strani su linkovi
pod broj 4 su uputstva tool instructions i ispod toga. čitaj malo pažljivije.
moraš da imaš u vidu jednu stvar a to je da niko ovde ne radi za platu nego se sve svodi na dobru volju prema tome,
ako vidimo da neko ne ulaže dovoljno truda nemamo ni mi volje da pomažemo. ako već imaš jedan instaliran iGO zašto ne pogledaš šta ima unutra od sadržaja? Bez obzira koja god rezolucija bila sadržaj iGO foldera je isti , osim data.zip
za koji ide posebno za rezolucije od 800x4800...2560x1600
za 480x320 posebno i za 320x240 posebno
Pre svega, hvala na odgovoru. Naravno, izuzetno cenim vaš rad, jer i ja radim slično, odnosno postavljam neke besplatne stvari na internet (uglavnom knjige i muziku). Dakle, radimo na istom načelu "dobre volje". Što se tiče iGO-a i instrukcija, pročitao sam ih, kažem, ali nisam ih baš razumeo, pošto sam laik. Sada sam video šta su stavili drugi "uploaderi" (na Youtube-u) u iGO folder, pa ću na osnovu toga probati da shvatim šta treba da i ja postavim u folder, jedino mi ostaje nepoznanica to oko rezolucije za sada. Da li treba da odzipujem taj "data.zip" za rezolucije 800x480...2560x1600 i tamo pronađem neki koji je za rezoluciju 540x960, pa da samo njega stavim u iGO folder? Da li treba da podešavam rezoluciju u "sys.text" fajl? "Apk, branding, ux.zip" verovatno moram da odzipujem, jer kako da dođem do .apk fajla? Koliko vidim, ovde niko ne može da garantuje da li će neki .apk uopšte da proradi, pa me zanima da li mogu više .apk fajlova da postavim u iGO folder na SD kartici telefona, pa tako da isprobavam hoće li ili neće proraditi... Hvala vam puno.
 
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruka
11
Evo, čitam ponovo uputstva i opet ništa ne razumem, jer već u prvom .txt fajlu piše da se ".zip datoteke ne ekstraktuju", "da ostaju uvek u .zip formatu"!? To se kosi sa sledećim instrukcijama, jer kako da dođem do .apk fajla ako ne "ekstraktujem" zipovani "Apk, branding, ux.zip"? Da ga ubacim čitavog tako zipovanog u neki iGO folder na SD mobilnog? Potom piše da "svako prepravljanje vršim sa "total commanderom 8"? Nisam nikada radio niti u jednom Commanderu, ali dobro, ako se mora, probaće se... međutim, ne znam ni šta sve treba da "prepravim" da bi mi proradila aplikacija na rezoluciji 540x960? U uputstvu u vezi toga stoji: "...da li je u pitanju dodavanje rezolucije u skin u info.ini fajlu ili menjanje slika početnog loading ekrana ili exiting izlaz iz navigacije ili neki drugi razlog..." U biti, ne znam šta sve to tačno znači da bih ja instalirao iGO za 540x960 rezoluciju na Sony C, jer "može ovako, može onako, možda ovo, možda ono..." Ništa precizno, ništa logički postavljeno, nekim redosledom... Ne znam, verovatno ću odustati, jer se bojim da ću ovako da uništim novi telefon... videću sa nekom besplatnom navigacijom, to mi savetovao drugar maločas da vidim na "Google Play". Hvala vam puno na trudu, svaka čast, ali morate da shvatite da ima nas koji nismo programeri, te da radimo po čitkim, logičkim, može i kratkim, ali preciznim uputstvima. Ovo uputstvo moram da dešifrujem, što iziskuje jako puno vremena, a ja sam ovde potrošio sate, dok sam na Youtube-u, sa uputstvom 12-godišnjeg klinca postavio iGO na ženin telefon za 1 minut (možda 3 minuta, ajde)...
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Ali na zenin uredjaj nisi ubacio pogresan data.zip.
Najjednostavnije je da i na svoj uredjaj iskopiras njen iGO folder, pobrises folder save, koristis njen .apk, pre instalacije se uveris da je u data.zip podrzana i rezolucija tvog uredjaja (ako nije onda zamenis data.zip idgovarajucim). Ne dozvoli da na uredjaju imas vise od jednog iGO foldera i ako sve ovo ne bude radilo sa external sd onda probaj sa internom particijom koja ima ulogu sdcard
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
zato što sve zapakovane datoteke nisu sve zip datoteke iako winrar obeležava istom ikonom
apk, branding, ux je ekstenzije .7z
instaliraj 7zip 9.32 x86 ili x64 i sve pakete 7z podesi dat ti otvara 7zip
kao na slici

ashampoosnap2014060621h2.jpg
 
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruka
11
Marxista, hvala na odgovoru, ali... Gde da ja nađem "ispravan" data.zip? Rezolucija mog uređaja je 540x960. Da li se taj data.zip nalazi u "Data.zip 800x480....2560x1600" i da li odatle treba da prenesem taj "data.zip 540x960"? Ja ga tamo ne prepoznajem, ne znam šta bi to trebalo da bude. Da li čitav taj "Data.zip 800x480....2560x1600" treba da kopiram u iGO folder na SD karticu, tj. da li njega ne treba da raspakujem? Ne mogu stotinu puta ubacivati, izbacivati te sve foldere i neprestano ispočetka instalirati .apk fajlove... pa koliko dana to može trajati dok ne pronađem konačno rešenje, dok ne "ubodem"... trebaju mi konkretne informacije, ako neko može da mi kaže šta treba da uradim. Što se tiče ženinog iGO foldera, ovo je sadržaj:
njen iGO.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
621
Evo, čitam ponovo uputstva i opet ništa ne razumem, jer već u prvom .txt fajlu piše da se ".zip datoteke ne ekstraktuju", "da ostaju uvek u .zip formatu"!? To se kosi sa sledećim instrukcijama, jer kako da dođem do .apk fajla ako ne "ekstraktujem" zipovani "Apk, branding, ux.zip"? Da ga ubacim čitavog tako zipovanog u neki iGO folder na SD mobilnog? Potom piše da "svako prepravljanje vršim sa "total commanderom 8"? Nisam nikada radio niti u jednom Commanderu, ali dobro, ako se mora, probaće se... međutim, ne znam ni šta sve treba da "prepravim" da bi mi proradila aplikacija na rezoluciji 540x960? U uputstvu u vezi toga stoji: "...da li je u pitanju dodavanje rezolucije u skin u info.ini fajlu ili menjanje slika početnog loading ekrana ili exiting izlaz iz navigacije ili neki drugi razlog..." U biti, ne znam šta sve to tačno znači da bih ja instalirao iGO za 540x960 rezoluciju na Sony C, jer "može ovako, može onako, možda ovo, možda ono..." Ništa precizno, ništa logički postavljeno, nekim redosledom... Ne znam, verovatno ću odustati, jer se bojim da ću ovako da uništim novi telefon... videću sa nekom besplatnom navigacijom, to mi savetovao drugar maločas da vidim na "Google Play". Hvala vam puno na trudu, svaka čast, ali morate da shvatite da ima nas koji nismo programeri, te da radimo po čitkim, logičkim, može i kratkim, ali preciznim uputstvima. Ovo uputstvo moram da dešifrujem, što iziskuje jako puno vremena, a ja sam ovde potrošio sate, dok sam na Youtube-u, sa uputstvom 12-godišnjeg klinca postavio iGO na ženin telefon za 1 minut (možda 3 minuta, ajde)...
Instalirati igo sa ovim upustvima mislim da može dijete od 3 godine i zato ne vidim u čemu je problem
Milion puta je već napisano da se ne ekstraktuju zipovane datoteke
Normalno da se to ne odnosi na apk.file,jer gdje si još instalirao apk.file u zip formatu
branding,zip,ux ti nisu potrebni ali ih možeš poslije dodati ako ti ne prave probleme(naravno u zip.formatu
Total commander isto zaboravi,skin isto tako
apk.file možeš ekstraktovati i sa winrar programom jer ja to stalno radim sa njim bez problema
instaliraj ovaj sys.changed.apk,tako da program napravi sam sys.txt
znači potrebno ti je slijedeće:
apk.file(naravno raspakovan i sys.changed verziju ako nisi prije stavio sys.txt,a ako jesi ide sys.not.changed.apk
data.zip 800x480-2560x1600(ne raspakiraj
igo folder with locale maps(raspakiraj
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.673
"... trebaju mi konkretne informacije, ako neko može da mi kaže šta treba da uradim. Što se tiče ženinog iGO foldera, ovo je sadržaj:
Pogledajte prilog 52102

Prijatelju, koliko vidim ovo je stara Amigo verzija. BRANDING.GRO i DATA.GRO odgovaraju "branding.zip" i "data.zip" fajlovima kod ostalih Igo/Primo navigacija. Te fajlove NE diraš. Ne otvaraš, ne raspakuješ, samo ih smeštaš tamo gde treba da budu.
Lepo skini sa početnih strana verziju koja je potrebna za tvoj telefon, odnosno tvoju rezoluciju. Postavi ih kako je opisano i instaliraj Igo.apk fajl, i sve će biti u redu.
Ne komplikuj bez potrebe. Skini samo:
1A.iGO folder with locale maps
2. Data.zip 800x480....2560x1600-388958
3. Apk, branding. Ostalo ti ne treba
 
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruka
11
Hvala vam svima na trudu, probaću da uradim to što ste sve napisali još jednom, pa ću videti... inače, probao sam free navigaciju ("Navigator") sa Google Play-a i nemam šta drugo da kažem nego - očaj. Sateliti me ne nalaze. Najradije bih vratio svoj stari android i sve ostalo s njim, toliko sam ljut...
 
Natrag
Top