Igo Primo i slike (fotografije)

Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Da li postoji mogucnost da se na odredjenim mestima (lokacijama) u Igo Primo postave slike (fotografije). Slike sa koordinatama i smerom, nesto u stilu POI ili alert kamera.
Pretraga nije dala rezultat, ako je vec bilo u nekoj temi molim administratore da je premeste.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Koordinate lokacije na koju zelis da stignes kucas ovako

afdce09375460dd6e2eafd2cc0f04e39.jpg


81d1c8b4c050869f7ba093f5f40a886b.jpg


67d50bf990d68bd0239c742a14fb1b5c.jpg


Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Po mom mišljenju to je potpuno nepotrebna opcija pa je zato nikad nisam ni probao. Verujem da tako misli čak većina ljudi te da je to osnovni razlog što ne nalaziš odgovore.

Ono što znam jeste da se time bavi wicewandel sa 4pda i da je tu mogućnost osmislio i sproveo u delo za nextgen. Znam i da je prethodno učestvovao u radu na istu temu za Primo ali pošto sam se definitivno opredelio za NextGen ne mogu ti reći kako se zove ux plugin na Primo. To naravno ne znači da naziv ux plugina za NextGen uz prethodnu informaciju o nicku čoveka koji ga razvija i nazivu foruma na kome se to dešava neće biti od koristi ...dakle naziv plugina za Nextgen je "AttractionsNG.zip"
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Konačno da se neko javi, hvala. Nekom je bespotreban, nekom potreban. Meni jeste, jer na ruti koju planiram ima nekoliko ključnih mesta koja ako promašim bi bilo vrlo komplikovano vratiti se na pravu putanju. Zato hoću da na par stotina metara ispred raskrsnica ubacim slike tih raskrsnica, kao prepoznavanje.

Послато са SM-N9005
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Prvi pasus je samo obrazlozenje zašto ja, a verovatno i većina drugih ne mozemo biti više informativni. Da nisam svestan toga da ljudi mogu misliti različito i imati različite zelje i stavove ne bih pisao ostatak posta. Dakle obraćanje je bilo bez hejta s moje strane. ;)

...ako ovo bude rešenje na postavljeno pitanje bio bih zahvalan za povratnu informaciju.


EDIT: @zokcevi (naveo sam te kako bi primetio da sam editovao post) ... Prvobitno sam bio inspirisan geotagovanim fotografijama (prijatelja ili tako to) pa sam zato dao samo jedan odgovor ...sada kad znam da se radi o bitnoj raskrsnici odnosno bitnim događajima iz njenih krakova, pade mi napamet da bi ti mogao u stvari i da postaviš kameru (speedcam), npr. "Tunell" koju nećeš više koristiti za tunele već samo za tu svoju potrebu ...daćeš joj pravce "zračenja", promeniti audio zapis, mozda i ikonu a mozda ćeš promeniti i tekst u "dictionary.voice" i "dictionary.lang"?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Biće obaveštenje o rezultatima, jer mi to dosta znači. Nisam mislo ništa negativno, razumeli smo se.
Malo me čudi da pretragom nisam mogao da nađem ništa o ovome.

Послато са SM-N9005

Evo da dodam, mozda nisam najbolje objasnio sta zelim. Kada stignem na odredjenu lokaciju iz jednog pravca, da se prikaze fotografija na definisano vreme. Recimo, prilazim odredjenoj raskrsnici, i ispred nje na par stotina metara da mi se prikaze fotografija prilaza raskrsnice, onako kako izgleda sa te lokacije u tom pravcu (raskrsnice). Ili, neko netipicno skretanje, lose oznaceno, sa velikom verovatnocom da moze da prodje neopazeno, do koje je komplikovano da se vrati, a nema alternativne rute.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Bacio sam opet pogled na ovo i postoji za primo ux plugin a u spojler ću ti ubaciti malo teksta kako bi stekao utisak kako to radi
UX-утилита Attractions предназначена для голосового сопровождения (TTS) достопримечательностей в некотором радиусе относительно вашего местоположения.
(Радиус, угол а также отношение к маршруту конфигурируются в SplitScreen)
Утилита работает со средством SplitScreen, потому наличие скина diMka ОБЯЗАТЕЛЬНО.
В качестве достопримечательностей могут выступать любые POI, в том числе (а может в первую очередь) те, что помещены в папку /content/userdata/poi/ как .kml файлы.
Возможно привязать имена POI к именам фотографий(.jpg)в папке с фотографиями этого места.
Возможно видеть изображение места, если вы его привязали .
Чтобы избежать хаоса с изображениями изменена структура папки userpicture. Теперь в userpicture необходимо создать и поместить ваши картинки в папку с именем самого верхнего уровня этого набора пои.
Наводка для .kml
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.1">
<Document>
<name>Львів</name>

Следовательно ваши изображения для Львів должны лежать в userpicture\Львів .
Таким образом:
  • Название файла задается именем POI
  • Папка главная задается в sys.txt
  • Подпапка в главной папке задается именем самой внешней групы POI.

Cмотрите информацию о пои.
Самое первое имя в пути(это вторая строка в информации о пои) и есть имя этой самой подпапки.
Вот еще ссылка.
Можно самому определять порядок звучания полей. Клик на поле поднимает его в очереди. После первого места он попадает в отверженные. Длинный тап уводит туда напрямую.
Читайте ниже как это делается. Для Киева в приложении есть готовые(пополняются).
Для просмотра информации и фотографии места достаточно кликнуть слева на иконку в поле SplitScreen или выбрать POI стандартным образом.
Если хотите прослушать конкретный POI - длинный тап на большое поле, если хотите удалить его - длинный тап на мешьшее.
Список можно прокручивать.
Кое-что об My Picture POI.
Конечно делать это следует только на стоянке или в режиме пешехода. Помните это!!!
Не отвлекайтесь во время езды .
что...где...как???
Вот набор некоторых POI, немного приведенные в порядок для озвучки.
(Желательно участие волонтеров для приведения файлов в порядок)
KML POI

Это новая папка для связаных с KML POI фотографий. Связаны они по имени POI в KML. Полная копия этого имени должна быть именем .jpg файла в папке (userpicture) с фотографиями.
Кирилица может быть именем файла. Теперь ее видно как нормальный текст, а не как крякозябрики))
Ее можно разместить где угодно, указав путь к ней через sys.txt:
Смотрите особенности под спойлером для Android и wince.
userpicture

Поместите их в соответствующие папки.
Выберите режим SplitScreen.
В кокпит появится вот эта кнопка.

Сделайте длинный тап на нее.
Выберите конкретный набор POI для сопровождения и озвучки.

Выйдите из конфигурации SplitScreen.
Войдите в "колбу" или тапните на ранее выбраную иконку в быстром меню и включите утилиту, а также настройте утилиту.

Вы закончили конфигурирование и включение.
Теперь чтобы услышать и начать работу утилиты достаточно тапнуть на иконку SplitScreen.
Появится окно.

Пока вы его не закроете(простым тапом), будет работать утилита.
Произношение будет работать в соответствии с ранее определенными параметрами.
Отображенный набор звучит один раз пока вы не удалитесь от прежней точки на ранее установленное растояние.
Для звучания информации о направлении на родном языке необходимо дополнить dictionary.voice в вашем голосовом файле следующими записями.

Для украинского языка:
Left %s="Ливоруч %s"
Left back %s="Ливоруч позаду %s"
Right %s="Праворуч %s"
Right back %s="Праворуч позаду %s"
Straight %s="Прямо %s"
Back %s="Позаду %s"

Для русского языка:
Left %s="Слева %s"
Left back %s="Слева сзади %s"
Right %s="Справа %s"
Right back %s="Справа сзади %s"
Straight %s="Прямо %s"
Back %s="Сзади %s"

...или просто скачать готовые голоса:


Для перевода информации в меню на родной язык необходимо дополнить Dictionary.lang в вашем файле языка следующими записями.

Для украинского языка:
To say name="Говорити Назву"
To say direction="Говорити Напрямок"
To say address="Говорити Адресу"
To say description="Говорити Опис"
To show userpicture="Показувати Зображення"
Attractions="Пам'ятки"



Для русского языка:
To say name="Говорить Название"
To say direction="Говорить Направление"
To say address="Говорить Адрес"
To say description="Говорить Описание"
To show userpicture="Показывать Изображение"
Attractions="Достопримечательности"

I jedna sličica još sa početka razvoja plugina:
 

Prilozi

  • Attractions.zip
    186,2 KB · Pregleda: 29
  • 5070461.jpg
    5070461.jpg
    21,7 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Zahvaljujem na trudu, mada je spojler na ruskom kojim ne baratam.
Ovaj plugin sam stavio u root IgoPrimo-a, i nista se ne desava. Nisam nasao poseban folder za plugin-ove, da li treba da se stavi u folder skin?

U zip-u pise:
If you want to listen to a specific POI - long tap on the large field, if you want to remove it - long tap on meshshe.
The list can be scrolled.
Of course this should be done only in the parking lot or in pedestrian mode. Remember that !!!

Da li se to odnosi samo na slusanje ili na sve?
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
A koja bi razlika bila ako se odnosi samo na slušanje ili ako se odnosi na sve?

To je KLASIČNA napomena u interesu čuvanja bezbednosti u saobraćaju.

...i sada promrsim sebi u bradu: - eto, ti kome opcija nije potrebna nemaš problem da čitaš dok onaj kome je opcija potrebna ne nalazi za shodno ni da uključi google translate.

Nameće se zaključak da na ovoj temi više ne treba smetati.
 
Natrag
Top