iGO NextGen Navigacija

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
A da probaš neku noviju verziju, iGO_Navigation ili iGO_Gift?
Ili još bolje, promeni mape, koristi TomTom.
Ja sam probao samo sa glasovnim komandama...
 
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruka
9
A da probaš neku noviju verziju, iGO_Navigation ili iGO_Gift?
Ili još bolje, promeni mape, koristi TomTom.
Ja sam probao samo sa glasovnim komandama...
Ovo i jeste iGO_Gift 9.18.27.681657 sa Here 2016.Q3 mapama, e sad jedino da probam TomTom mape pa vidim sta se desava.
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
Pa valjda bi trebalo da znaš gde putuješ? Subotica ili Vranje ili neki određeni grad.
Što se tiče odabira grada kada se ukuca BEOG, ponudiće ti vise dela grada koje pripadaju pod zadati kriterijum.
Osnovna namena navigacije je da te navodi u toku vožnje, a ne za pretragu kao Google.

Mislim da je čovek pitao zašto kada ukuca neku ulicu za grad Beograd, u ovom slučaju u Borči, iGO ne može da je nađe, a kad pod grad ukuca Borča (to je deo grada) iGo mu nađe ulicu. U Borči se to dešava ponekad, kao i za Surčin. POz
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Mislim da je čovek pitao zašto kada ukuca neku ulicu za grad Beograd, u ovom slučaju u Borči, iGO ne može da je nađe, a kad pod grad ukuca Borča (to je deo grada) iGo mu nađe ulicu. U Borči se to dešava ponekad, kao i za Surčin. POz
Ako me sećanje ne vara,postupci unosa adrese su:
Zemlja
Grad
Ulica
Kućni broj

Kao što sam napisao prilikom unosa BEOG, ponudi se deo grada,tj.opštine. Pa se onda odabere. Naravno prethodno trebate znati da li se ide u Surčin ili Borču. U krajnjem slučaju pozovite tog kod kod idete pa pitajte koji deo grada :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
ja skinuo igo-gift ubacio content od verzije 15jun 2016 i posle restartovanja trazi mi global_cfg.zip...ako neko moze da mi pomogne da ne spamujemo ovde i posalje mi na pp celu verziju jer ne znam da sklopim(nije mi kao kod Sygica lagano :) )
unapred hvala
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
11
iGO Gift 9.18.27.687519 - 26.jan.2017
Aplikacija se instalise u folder - iGO ili iGO_Gift.
Ne trebaju licence.
apps (make.sys/no.make.sys), ux, data.zip
***Hidden content cannot be quoted.***
A koji baze folder da se koristi uz ovu?
Imam igo nextgen jun 2015.
Mogu samo zamijeniti ux,data i apk sa ovim igo gift jan 2017?
ja skinuo igo-gift ubacio content od verzije 15jun 2016 i posle restartovanja trazi mi global_cfg.zip...ako neko moze da mi pomogne da ne spamujemo ovde i posalje mi na pp celu verziju jer ne znam da sklopim(nije mi kao kod Sygica lagano :) )
unapred hvala
Ja stvarno mnogo cenim sve koji daju bilo kakav doprinos ovoj temi, jer je izvanredna, pogotovu cenim rad urednika @nenadsenn i @vladcepesh koji su naj zasluzniji kao nosioci ove tebe i bez kojih sve ovo nebi bilo kao sto jeste.
Samo mi nije jasno da li je toliko tesko uz neku postavljenu aplikaciju napisati jednu kratku recenicu kao uputstvo. Ako je ova tema dostupna svima nama znaci da je posecuju svi i oni koji godinama koriste i kojima je dovoljno samo ponuditi podatke ali ima i nas koji se ne razumemo bas toliko i kojima treba jedna racenica vise kao objasnjenje.
Objasnjenje iz posta
Aplikacija se instalise u folder - iGO ili iGO_Gift
Da li ovo znaci da je dovoljno da napravim prazne foldere iGO ili iGO_Gift i da onda u njih spakujem sve ovo sto je ponudjeno i da ce onda apk prilikom instalicije sama da napravi content i sve ostalo sto je potrebno, ili treba da koristim neki iGO folder od prethodnih verzija primo ili nextgen pa da onda u njima menjam one date fajlove ux, data.zip. Ostalo je sve jeasno. Licence nisu potrebne i date su apk koja pravi sys i koja ne pravi sys prilikom instalacije. Naravo tu je i ux, data.zip koji trebamo da koristimo.
Eto vec cetri bespotrebna posta, a bice ih jos ko zna koliko, jer ljudi ne razumeju sta treba da rade, jednostavno nismo na tom nivou, a onda se urednici ljute i nase postove tretiraju kao spam. Ta jedna mala kratka recenica objasnjenja bi resila sve problema. HVALA.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
A mozda bi trebalo procitati ovu temu od pocetka do kraja, pa tek onda pitati za eventualne nejasnoce! Zamisli kada bi svakom novom clanu ili potencijalnom korisniku, ispocetka sve objasnjavali, koliko bi onda tek bilo nepotrebnih postova i spamova?! Ali, evo, da ne ispadne da samo kritikujem, ukratko cu ti objasniti. U zavisnosti od verzije koju zelis da instaliras, moras imati odredisni folder u kojem ce biti spakovan ostali sadrzaj... (iGO, iGO_Gift, iGO_Basar, iGO_Israel, itd.). U taj folder pakujes ostale sadrzaje tipa, content, license, ux, data.zip, sys.txt, i ostale fajlove. U folderu content moras imati folder, car, scheme, lang, voice, global.cfg kao i mape, zgrade i tacke od interesa (map, building i poi). Kada si lepo sve to spakovao, onda preko apk fajla instaliras aplikaciju, posedis program prema svom nahodjenju i vozis... Za sve postoji objasnjenje i uputstvo samo treba da se procita. Pozz.
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
11
A mozda bi trebalo procitati ovu temu od pocetka do kraja, pa tek onda pitati za eventualne nejasnoce! Zamisli kada bi svakom novom clanu ili potencijalnom korisniku, ispocetka sve objasnjavali, koliko bi onda tek bilo nepotrebnih postova i spamova?! Ali, evo, da ne ispadne da samo kritikujem, ukratko cu ti objasniti. U zavisnosti od verzije koju zelis da instaliras, moras imati odredisni folder u kojem ce biti spakovan ostali sadrzaj... (iGO, iGO_Gift, iGO_Basar, iGO_Israel, itd.). U taj folder pakujes ostale sadrzaje tipa, content, license, ux, data.zip, sys.txt, i ostale fajlove. U folderu content moras imati folder, car, scheme, lang, voice, global.cfg kao i mape, zgrade i tacke od interesa (map, building i poi). Kada si lepo sve to spakovao, onda preko apk fajla instaliras aplikaciju, posedis program prema svom nahodjenju i vozis... Za sve postoji objasnjenje i uputstvo samo treba da se procita. Pozz.
Druze ako si pazljivo procito moj post svima koji su navedeni u postu je problem koji baze filder uzeti da se instalira ova verzija iGO Gift 9.18.27.687519 - 26.jan.2017 koju je urednik @nenadsenn postavio u postu 1750.
Kada se skine ono sto je urednik postavio tamo se nalazi
1. ux folder - koji ide u iGO ili iGO_Gift,
2. data.zip - koji ide na isto mesto
3. i 2 apk koje instaliramo po zelji.

Gde je ostalo koji contenet, ui_nextgen, i glavno pitanje od koje verzije, moze li od primo ili od neke nexgen od bilo koje druge.
Ako moze od bilo koje druge zar je tesko samo reci sve ostalo uzmite od bilo koje druge verzije.
Sve ovo sto si napisao je u redu i svi znamo sta je potrebno ali i dalje ne resave nas glavni problem a to je.
Od koje verzije uzeti sve ostalo sem (ux foldera, data.zip, i apk fajla) koji je urednik postavio u svom postu 1750 i iskoristiti za pakovanje iGO Gift 9.18.27.687519 - 26.jan.2017?.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
13
Ako moze da se konkretizuje glasovno navodjenje u NextGen, dajte da se to resi, da se ne razvlaci po temi. Neka administratori odluce da li je za novu temu ili ne.

Dakle potrebno je da:
- Telefon bude povezan na mrezu -On-line (da/ne)
- Jezik telefona bude podesen na lokalni (srpski) jezik (da/ne)
- Google lokalna podesavanja u telefonu (da/ne)
- Ostala podesavanja telefona su za koriscenje glasa...
- Verzija NextGen treba da bude (link...)
- Podesavanja glasa u navigaciji (stavke...)
- Izbor jezika u navigaciji - lokalni (latinica/cirilica nije srecno resenje)
- Izbor karata (Tom Tom/HERE)
- Potrebni fajlovi u folderima VR... (da/ne)
- UX folder fajlovi?
- ...

Na mene glasovna pretraga nije ostavila ubedljiv utisak. Potencijala ima. Problemima kod mene nema kraja, koliko god da sam ja uporan... na kraju nece ni sistemske poruke Lana da izgovori i ako je ukljuceno u navigaciji.

- Deistalirao/instalirao NextGen, Vocalizer, obrisao Save folder u iGO, sys.txt, bez sys.txt, pre deinstalacije pobrisao Kes i sacuvane podatke (Application Manager...), probao vise verzija...
- Glavni problem izuzimajuci decije bolesti je da pretragu vrsi na engleskom, bez obzira na jasnocu izgovora.
U pocetku je kao sve lepo radilo, sada odbija poslusnost.
Odakle koristi podatke i gde upisuje na kom jeziku ce vrsiti pretragu?
Ima toga jos..., ali da prikocim ☺

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@srdjan.pesic
Evo, pokusacu jos jednom da ti razjasnim. Sto se tice Gift verzije, mislim da radi i sa iGO i iGO_Gift odredisnim folderom. Uostalom probas jedan, pa ako ga ne prepoznaje, uzmi drugi sa dodatkom _Gift. A sto se tice content foldera, on je u principu univerzalan i mozes da ga iskoristis od bilo koje NextGen verzije. On u sebi sadrzi building, map i poi (u koje ubacujem TomTom i Here po zelji), kao i car, scheme, lang i voice (jezik i glasove imas ovde u temi) i global.cfg (takodje u temi, uzmes najnoviji). Ostalo mozes, a ne moras - dem, raster, speedcam, koje takodje imas u temama. Folder ui_nextgen/audio isto imas u temi i sluzi za glasovna obavestenja o prekrasajnim kamerama na srpskom jeziku.
Obicno, u starijim verzijama Nextgena, postoji i kompletan sadrzaj content foldera, koji mozes da iskoristis i prilagodis svojim potrebama.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top